Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 10 éves kislány az anyjával...

10 éves kislány az anyjával alszik egy ágyban, normális ez?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy kb 2 hónapja költöztünk új lakásba és húgom kb 2 hete anyámnál alszik. Kb 1 éve még a régi házban kezdett el saját ágyban aludni (inkább csak egy matrac a földön) de egy szobában anyával. Az új lakásban viszont cseréltünk ágyat, mert 20 évesen én még mindig a 6 éves koromban kapott emeletes pici ágyamon aludtam és nagyon kényelmetlen volt már, ezért kellett a csere, szóval most én alszom a matracon. Húgom az elején örült is, hogy saját szobát kap végre és normális ágyat, viszont nem tartott sokáig az öröm. Dühkezelési problémái vannak és őrjöng, ha nem tetszik neki valami, a sátán jön ki belőle. Első alkalommal, amikor dühében ugrált és őrjöngött az ágyon akkor leszakadt alatta az ágy, jól meg is ütötte magát, de gyorsan megszereltük, vasszerkezettel megtámasztottuk az ágyat (mert amúgy fából van), leesésbiztos most már. Rendben, ez tök jól ment, viszont második nagyobb ágyban való őrjöngésekor lefele menet leesett a létráról és beleverte a combját nagyon erősen a szekrénybe, 2 napig fájt neki utána (kicsi a szobája, és a létra (az ágyra fel) az ágy és a szekrénye között van, nagyon be kellett magát tuszkolni. Rendben, kicseréltük a létrát egy hokedlivel, arról fel tud menni normálisan. Viszont nem akar. Visszatért anyám ágyához és anya már tiszta ideg, hogy megint vele kell együtt aludni, mert nem tud vele normálisan aludni és baromi kényelmetlen. Éjszaka veszekszik vele folyton, ki nem állhatják egymást egymás mellett de húgom anya franciaágyán akar aludni, mert az kényelmesebb, mint az emeletes ágy és biztonságosabb, ja meg fél egyedül a szobájában néha a sötétben. Mi legyen, hogyan vegyük rá, hogy visszamenjen a szobájába?

2019. okt. 23. 23:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
És egy újabb "neveletlen kishúg"-os kérdést olvashattunk.
2019. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
23%
Én 16 vagyok, lány és még mindig anyával alszok. Lenne lehetőség külön aludni, de egyikünk sem szeretné.
2019. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

#12:

Jézusom, mégegy elmebeteg...

2019. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13%
#13 Mivan??? Miért lennék elmeneteg??? . - .
2019. okt. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

De pedig meg kellene nevelni. Ez itt a fő probléma.

Vigyétek el pszichológushoz a kis elkényeztetett hülye gyereket.

2019. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%
Hát már hiányoztál. :)
2019. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
Pont tegnap gondolkoztam mi lehet veled
2019. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

Vannak éjszakai lámpák, amik segítenek eloszlatni a sötét félelmét. Nameg a redőnyt se kell leengedni (én sosem teszem. Imádom, amikor természetes fényre ébredhetek). Mindenképp spec ilyen lámpát kell venni, mert fontos, hogy ne legyen se túl erős, és ne legyen kék fény sugárzása sem (utóbbi felel egy éberséget okozó hormon termelődéséért. Tehát ha elalvás előtt még szoktál telefont nyomkodni, akkor mindenképp érdemes bekapcsolni az olvasómódot, ami csökkent a kék színek megjelenítését, így hozzájárul a nyugodtabb alváshoz).


Nameg ha szar a matrac, akkor be kell szerezni egy normálisat. Kisgyerek még, így a 12-15 centisek is szóbajöhetnek.


Minden napos edzésre lenne szüksége. Nem feltétlenül komoly sport. Elég csak az, ha ki van fárasztva valamivel. Játszótéren vagy napköziben.


Illetve végsősoron ez mind anyud felelőssége. Ha ő nem húzza meg a határokat a gyerekének, akkor nem lesznek határok. Vannak nagyon jó módszerek, amiknél nincs se érzelmi zsarolás, se testi fenyítés, motiválja a gyereket stbstb... ezt tanulni kell. El kell olvasni pár gyermekneveléssel foglalkozó könyvet. Tanulás nélkül ez sem megy, mint ahogyan semmi más sem az életben. Nem is értem hogyan sikerül ilyen viszonylag normálisnak lenned, nagyon szépen írsz az átlaghoz képest!

2019. okt. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Jaa, és tilos! Semmilyen cukrosat illetve semmilyen feldolgozott szénhidrátot (ebbe beletartozik a cukor, fehér lisztből készült dolgok, pl fehér kenyér), mert ezek gyorsan emésztődnek, hirtelen megdobják az inzulinszintet, ami bizony rendesen hozzájárul ahhoz, hogy ilyen hiperenergikus ricsajhisztikirálynő legyen. Szóval pékáruból elég napi egy teljes kiőrlésű zsemle. Édesség pedig hétvégén, tejes dolgokat pedig meg kell tanulni cukor nélkül fogyasztani.

A gyümölcs is tele van cukorral, de a rengeteg rost és vitamin miatt napi egyet mindenképp érdemes fogyasztani.

2019. okt. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem miért lettem lepontozva, és hogy miért nézik le ennyire az emberek azt aki az édesanyjával, vagy esetleg édesapjával azaz a szüleivel szeret aludni. Amíg van rá lehetőségem, tehát nem megyek esetleg kollégiumba, továbbtanulni vagy nem költözök el, addig szeretném a legtöbb időt tölteni az én esetemben az édesanyámmal.

És ezt az együttalvást ne úgy képzeljétek el hogy összebújva, meg estimesét mond nekem... nem. Egy nagy ( tényleg nagy ) francia ágyon alszunk. Lefekvés előtt laptopon elindítunk egy filmet és azt hallgatjuk, nézzük. Meg beszélgetünk arról hogy kinek milyen volt a napja. Majd elalszunk. Az is jó benne hogy reggel nem az ébresztő csörgésére kell

kelnem, hanem édesanyám hangjára.

Köszi a lepontozást.

2019. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!