Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan aki nem akart...

Van itt olyan aki nem akart gyereket, de ráerőltették?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki soha életében nem akart gyereket, esetleg nem is szereti a gyerekeket...de a családja, a párja erőltetésére belement a dologba.

Milyen lett így az életed? Megbántad?

Esetleg akit még el is hagyott a párja és a "nyakán maradt" a gyerek?


Csak kíváncsiságból kérdezem, nem vita indításból.



2019. okt. 24. 22:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy az sem 100, olvass utána. Max ha kipakolnak, de az ilyen elkötések sem biztosak.


(Nem vitatkozni akarok, csak rettentően nem akarok gyereket, és teljesen 100% módot akarok. Ha lehetne, kivetetném a méhem és a petefészkeimet.)

2019. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Az egyik barátnőm (20 éve ismerem). Soha nem akart gyereket, de 30 évesen összejött egy pasival, aki szeretett volna.

Világ életében rosszul volt a gyerekektől, de most azt mondta, hogy a párja annyira szeretne, hogy nem foszthatja meg ettől és nem lenne fair. Már rajta vannak a gyerek projekten, szerintem nagyon meg fogja bánni.

2019. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
97%
Keresztanyám. Évek óta együtt voltak a pasival, soha nem mondta ki konkrétan, hogy nem akar gyereket, de mindig volt valami kifogása, hogy miért nem lehet. Olyan 6 éve lehettek együtt, amikor azt mondta a pasi, hogy ő mindenképp gyereket akar, most döntsön a keresztanyám, hogy benne van vagy sem, mert akkor ne rabolják tovább egymás idejét. Úgyhogy 19 évvel ezelőtt megszületett az unokaöcsém. Azóta mindig elmondja a keresztanyám, ha újrakezdhetné, inkább a szakítás mellett döntene. Szereti a gyereket is, meg a férjét is, de úgy érzi, elrontotta az életét.
2019. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%

Anyám nem akart gyereket, nem szereti a gyerekeket.

Aztán belement, mert mindenki emellett érvelt...

Nos, a nagykönyv szerint gyakorlatilag tökéletesen nevelt, senkinek nem lehet egy rossz szava sem, csak valahogy mindig olyan furcsán éreztem magam, és kötődés sem alakult ki, nem vágytam rá, hogy hozzá bújjak, mai napig kötelező programként ölelem meg, vagy váltunk puszit - közben érzem, hogy valahol nagyon máshol lennék legszívesebben.

Bőven felnőtt voltam már, amikor elmondta, hogy nagyon megbánta, hogy hagyta magát rábeszélni, mai fejjel nem szülne.

Az a véleményem, hogy jobban járt volna mindenki, ha a megérzéseire hallgat.

2019. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
95%
11-es jó volt olvasni a válaszodat, mert pontosan így érzek én is. Évek óta vívtam a harcomat ismerősökkel, barátokkal, családdal azért, mert nem akarok gyereket. A férjem már a kezdetek óta vágyik rá, idén jutottunk el arra a pontra, hogy szépen csendben inkább elválunk. Szeretem annyira, hogy elengedjem és ezzel megadjam neki az esélyt, hogy boldog legyen egy olyan nő oldalán, aki megadhatja neki a gyermekáldást. Soha, senki miatt nem fogok szülni. Nem nyomorítom meg egy gyermek és a saját életemet sem a rohadt társadalmi elvárások miatt.
2019. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Jó ezeket a válaszokat olvasni. Köszönöm, hogy vagytok még ilyenek akik kiálltok magatokért. Erőt ad.
2019. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
85%

Minden elismerésem azoknak, akik kitartanak amellett, amit szeretnének és akár szakítanak van elválnak, ha a másik mégis meggondolja magát.

Borzasztó önző dolognak tartom, amikor csak azért vállal valaki gyereket, mert a párja akar. Az a gyerek fel fog nőni és tudni, érezni fogja, hogy ő egyfajta teher, nem akarták.

Egyik barátnőm szinte az egész gyerekkorát nálunk töltötte. Az anyukájânak fontosabb volt mindig minden, mint hogy a gyerekével legyen. Volt, hogy egész hétre lepasszolta és egyszer sem kereste.. Egy általános iskolás gyereket..

Mondanom sem kell, hogy a barátnőm 18 évesen külföldre kötözött és ha hazajön sem szól az anyjának. Ő ki is mondta a szüleimnek, hogy nem akart gyereket sosem.

Akkor nem kell csinálni és mindenki boldog.

Nem tudom elképzelni, hogy sterilizalas meg mondjuk megszakítás+krémek mellett lehetséges opció legyen a terhesség. De akár a fogamzásgátló tabletták is gyakorlatilag 100%-os védelmet nyújtanak, ha megfelelően van szedve és rendszeresen van vizsgálva az adott nő. A terhesség tabi mellett mindig úgy szokott lenni, hogy kimaradt 1-2 szem, beteg volt, ment a hasa, részeg volt, kihányta stb.

De akár ott a huvelygyuru is, azt nem lehet elrontani sem.

2019. nov. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
87%
Persze,rengeteg ilyen van. A környezetemben,ismerősök között nagyjából olyan 70% csak társadalmi nyomás miatt szült szerintem . Látszik is rendesen.
2020. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az, hogy a ráerőltetés hogyan sül el annak a függvénye, mennyire és miért nem akar az illető gyereket, illetve valóban mennyire ráerőltetés a dolog.

Én sosem akartam, férjem igen, de sosem erőszakoskodott, sőt, azt mondta ha én nem akarok, azt elfogadja, akkor nem lesz.

Aztán úgy alakult, hogy mégiscsak lesz. mármint nem "véletlenül besikerült", hanem úgy döntöttünk mégis szeretnénk.

No nem vagyunk úgy vele, hogy legalább hármat, meg soha többet nem dolgozok már ezek után, de valahogy úgy érezzük szeretnénk. Nem tudom megindokolni, de biztosan vagyunk benne, annak ellenére, hogy nem vagyunk az a gyerekektől elolvadós párocska, sőt... Szóval, aki pl 5 éve találkozott velem az valószínűleg azt gondolja "beadtam a derekam".

2020. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!