Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ellenzi néhány szülő,...

Miért ellenzi néhány szülő, hogy a tizenéves gyereke olvasson valami könyvet?

Figyelt kérdés
2019. okt. 26. 14:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
36%

"anyám is mindig kiborult, ha vettem magamnak könyvet. Akkor is, mikor már a saját keresetemből vettem.

Szóval van ilyen, csak én sem értem, miért?"

Na igen, ez is lehet egy további ok: pazarlásnak tartják új könyveket megvenni, amikor ott vannak a könyvtárak is, ráadásul egyre több helyen lehet ingyen könyveket csereberélni, vagy hasonló módon hozzájutni.

2019. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
65%
Mert a szülők nem akarják, hogy művelt legyen a gyerek. Jobb ötletem nincs. A szülőkkel nagyon komoly baj van.
2019. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

Én egy időben azért lettem eltíltva a könyvektől ,"mert a tanulás rovására ment" a sok olvasásom. (Nem vagyok rossz tanuló ,csak haza hoztam 1 rossz jegyet és anyám kitalálta ,hogy ez az olvasás miatt van)


Most jelen pillanatban pedig meg van tíltva nekem az ,hogy könyvet vegyek ,mert anyum szerint hülyeség

2019. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
25%
Kérdezd meg a néhány szülőt. De ugye nem azért írtad ki, mert te olvasgatnád a Harry Pottert sokadjára, a gonosz anyukád meg házi feladatot, vagy egyenesen -borzalmak atyja!- házimunkát akar veled végeztetni, és nem annyira az olvasás, mint az időpont a kifogása..?
2019. okt. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
60%
Milyen könyvet? A szürke ötven árnyalatát? Az a moslékot én is tiltanám, nem kell ilyen hulladékkal mocskolni a gyerek ízlését. Ha nem tömény dugást akar olvasni, és nem a kötelességei helyett, akkor nemhogy nem tiltanám, hanem megvenném neki az áhított könyvet. Anno szüleim egy évben eljátszották - mert nagyon olvasós vagyok- hogy bizonyos számú ötös után választhattam egy könyvet. A tanár elég értetlen fejet vágott hogy miért kértem tőle sorozatban hogy feleltessen már..... A mai napig megvannak azok a könyvek :)
2019. okt. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
34%

Ha a Szürkét olvassa, meg is értem.

Milyen könyvek ezek? Szerelmi regények, vagy olyan, aminek haszna is van? Ha csak ilyen kis semmiség, akkor érthető. Ha valami értelmes, akkor nem tudom.

2019. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
35%

Én örültem volna, ha legalább keretek közé szorítják... rengeteget olvastam, az éleslátásom bánta. Emiatt pedig befelé forduló és önbizalomhiányos lettem, mert szégyelltem a szemüvegem.


Egy ismerősöm a másik véglet. Nem olvasott, nem olvastak neki. Nulla érzelmi intelligencia, lassú, nehézkes felfogás jellemzi. Nehezen és lassan olvas, tájékozatlan, nem sok mindenről lehet vele beszélgetni... pedig nagyszerű ember lehetett volna, ha odafigyelnek a szülei a művelődésére is.

2019. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
76%
Miért kell, hogy mindennek haszna legyen, édes istenem, már könyvsznoboskodunk is. Az nem elég haszon, hogy balzsam a lelkednek?
2019. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, nem könyvsznoboskodásról van szó, hanem hogy vannak kifejezetten kártékony könyvek. Mint mondtam, a szürkéhez hasonló mosléknak nem örülnék, annak se ha cseszik bármit is elvégezni a gyerek. De a könyvekkel semmi bajom, nem is lehetne, főleg hogy nekem is rengeteg van. De az olyan szarokat, ami a kapcsolaton belül a másikkal szembeni erőszakosságot, megalázást valami romantikus ideának állítja be, azokat rühellem. Ugyanis saját bőrön tapasztaltam, hogy az ilyen "domináns" (agresszív, elnyomó) patkányok milyen mocskok a való életben.Ne erről fantáziáljon már egy gyerek hogy megverik, de utána kap drága ajándékot mert jó kislány volt...
2019. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
60%

"meg van tíltva nekem az ,hogy könyvet vegyek"

Ettől mondjuk még simán olvashatsz. Van az az életszínvonal, ahol valóban luxus könyvet vásárolni - de attól még nem kell műveletlennek maradni azon az életszínvonalon sem, hiszen a legértékesebb könyvek mind ott vannak a könyvtárakban.

Egyébként meg könyvet venni nem illegális. Mert hogy kábítószerre megtiltják, hogy költs, azt értem. De könyvre...? Persze más a helyzet, ha nem kapsz rendszeresen zsebpénzt, tehát a szüleidét akarod elkölteni könyvekre - abba bizony nekik is van beleszólásuk. Ebben az esetben viszont érdemes lenne átbeszélnetek a zsebpénz témakört.

2019. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!