Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a szüleimmel, hogy külön fogok költözni?

Figyelt kérdés

Szüleim azt hiszik, hogy nekem olyan nagyszerű életem van velük, hogy ők mindent megadnak, hiába mondtam mindig nekik, hogy valami nagyon zavar és engedhetnének nagyobb szabadságot is, meg se hallották, hiszen én csak egy gyerek vagyok és ők tesznek szívességet azzal, hogy ingyen lakhatok náluk. Most lettem 24 éves, de nem úgy kezelnek. Biztos valamennyire az én hibám is, de azért szerintem főleg az övék.


Ami nagyon nem tetszik és a fő ok az, hogy apám nem engedi, hogy bárki nálunk aludjon. Nappal is csak különleges alkalmakkor jöhetnek át hozzám (pl szülinapom), de akkor is idegbeteg, csúnyán beszél, feszült. Volt olyan, hogy exemnek órákat kellett várnia a vonatra hajnalban, hogy haza tudjon menni, mert apám hallani sem akart róla, hogy egy számára félig idegen nálunk aludjon. De nem csak a fiúk, a lány barátaim sem aludhatnak itt soha. A miért kérdésre meg az a válasz, hogy ez az ő lakása és azt enged be, akit akar. Emiatt meg voltak párkapcsolati konfliktusaim is, exem félt tőle, meg is értem.


Más egyéb gondok is vannak, például hogy kommentálják, hogy mit csinálok. Ha sokat vagyok itthon, akkor az a baj, mert mindig csak a szobámban vagyok és nem csinálok semmit, ha meg elmegyek találkozni a barátaimmal, akkor meg sosem vagyok itthon... Ha elindulok és elköszönök tőlük, jön a több millió kérdés, hogy hova megyek, mikor jövök, kivel találkozom. És még okozzák is a lelkiismeret furdalást, hogy már megint elmegyek és nem töltök velük időt és nem beszélgetek velük semmiről.


Nagyon azt akarják, hogy gyerek maradjak. Úgy kellett könyörögni anyámnak, hogy tanítsa meg használni a mosógépet meg tanítson meg főzni, mást meg már általános iskolában befognak házimunkára. Apám azt akarta, hogy egyetemre járjak, minimum egy szakot, de inkább kettőt végezzek el, mert addig is otthon vagyok, addig is tőle függök, nem akarta, hogy év közben diákmunkázzak, mert akkor nem tanulok, meg lesz pénzem, persze zsebpénzt alig adott, ha kértem is tőle, vonakodva adott 8 ezer forintot, hogy azt osszam be a hónapra (miközben elég jól keres). Ezek miatt nyilván tényleg nem vagyok nagyon ügyes a házimunkákban, főzésben, miközben a velem egyidősek 10 éve rutinszerűen csinálják. Tényleg gyereknek is tartanak, olyannak, aki nem képes ellátni magát.


Apám úgy képzeli el, hogy 30 éves koromig velük élek, aztán férjhez megyek, a férjem meg vesz egy házat és majd odaköltözünk. Én nem keresek annyit, hogy egy teljes lakást kibéreljek (Budapest), de egy szobára lenne pénzem, viszont csak idegenekkel jöhet szóba a költözés, amivel nekem nincs bajom, de a szüleimnek van, mert az biztos meglop, az biztos zavarni fog, meg amúgy is miért vagyok ilyen hálátlan, hogy nem becsülöm meg, hogy ingyen lakhatok valahol. Amúgy olyan szempontból tényleg ingyen, hogy rezsit nem fizetek, de ők soha nem kértek, mégis meg szokták említeni, hogy nem fizetek bele semennyit...


Most szeretném nekik megmondani, hogy el fogok költözni pár hónap múlva és azt akarom, hogy komolyan vegyék, elfogadják, beletörődjenek. Tudom, hogy nem fogják rám zárni a lakást és fizikailag megtehetném, hogy összepakolok és elmegyek, de valahogy mégis békésen szeretném ezt lerendezni.


Ötlet?


Előre is köszönöm a sok szidást azoktól, akik csak azt fogják kiragadni ebben a történetben, hogy az én hibám, hogy ennyire életképtelennek neveltek. :D


2019. okt. 27. 09:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy nem kifejezetten a kérdésre válaszolok, de úgy éreztem, írnom kell neked. Abból a célból írok neked, hogy biztosítsalak róla, hogy nem vagy egyedül a problémával!

Én is hasonló cipőben járok, 23 éves vagyok, és én is otthon lakom még a szüleimmel, de szeretnék még a 24. születésnapom előtt albérletbe költözni, ha lehet.

Az én szüleim is gyerekként kezelnek, ami nagyon rosszul esik, úgy érzem, amíg itthon lakom, nem tudok önálló felnőtt életet élni. Ezt a jelenséget a pszichológia infantilizációnak nevezi. A mi családunkban főleg apám tart vissza, anyukám próbál segíteni nekem, pl. segített jogsit szerezni, segített jelentkezni kollégiumba, de közben akarva-akaratlanul ő is életképtelenségre nevelt.

Én eddig főleg anyukám miatt nem léptem, mert bűntudatom lenne, de előbb-utóbb mindenkinek ki kell repülnie a családi fészekből, ha egészséges felnőtt ember életét akarja élni. :) És szerintem őt is boldogabbá tenné, ha látná, hogy önélló vagyok.


A kérdésedre válaszolva, egyetértek a többséggel, ne jelentsd be előre, hogy mire készülsz, mert vissza fognak húzni, elbizonytalanítanak, meggyőznek, hogy nem vagy képes az önálló életre... Szép csendben kezdj el felkészülni az új életre, keress kiadó albérletet/szobát, rakd félre a pénzedet, én is így fogok tenni, és ha már megvan az új helyed, akkor bejelentheted a hírt.

A nővérem is kb. 1-2 héttel a költözés előtt adta tudtára a szüleimnek, hogy elköltözik, apám mondogatta, hogy ne menjen, de akkor már nem volt visszaút...

2019. okt. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm is hasonlóan járt mint te. Neki volt egy esemény ami miatt 9 nap múlva kivett egy szobát. Amig a szülei dolgoztak össze dobtuk a cuccát aztán átvittük az új lakásba. Erre azért volt szükség mert egyszer hónapokkal azelőtt kiakart venni egy szobát de az anyja hirtelen "beteg" lett. Az apja meg ordított vele, hogy miatta "haldoklik" az anyja.
2019. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elmesélem velem mi volt, mikor összeköltöztünk párommal. Nekem sajnos vagy szerencsére hamar fel kellett nőni a családi helyzetem miatt. Viszont páromat mindig is burokban próbálták nevelni. Ha csak a költözés szó fel is merült a párom anyja rögtön olyanokkal jött, hogy mi rosszat tett ő, hogy ott akarják hagyni, az én anyám meg komolyan sem vett, meg legyintett, hogy egy számlát se tudok kifizetni szerinte. Mi tudtuk a mi dolgunkat és egy kerek hónappal előtte szóltunk, mikor az új lakás ki volt nézve és az első hónap ki volt fizetve. Így megbékéltek a szüleink idő közben a ténnyel, miután elköltöztünk.


Egy hónappal ha szólsz előtte az bőven elég, több nem szükséges, kevesebb meg talán bunkóság mert mégis egy házban laktok

2019. okt. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!