Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen érettségivel, meg...

18 évesen érettségivel, meg lakhatás nélkül, hogy lehet elkezdeni úgymond az "életet" vidéken?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgám az lesz. De kikötötték, hogy utána nem fognak engem eltartani egy percig sem, meg ne is képzeljem, hogy a nyakukon élősködöm, meg miért nincs már most "múúnkám", most is hallom milyen gúnnyla, meg hangsúllyal mondta. Meg hogy ők már 14 évesen dolgoztak és kb. 16 évesen már ilyeneket mondtak, hogy álljak ki az utcaszélére. Nyilván nem komolyan, de olyanból, hogy mit vagyok még a nyakukon. Az még annxira nem baj, hogy szigorúak, meg nem engednek sehova. De utána hogyan tovább? Most is 5-kor kelek a buszra és este 4-kor vagy 7 órakor érek haza. Diákmunkázni, ha akarnék se tudnék, főleg, hogy legyél jótanuló. Meg azért tanuljál valamikor, ha aludni sincs időd.

De nézegettem és itt vidéken lakhatás sincs, meg munka sem, de még ahova ingázok, ott sem, pedig az város.

A jogsit az kifizették nekem, de nagyon megbántam, mert folyamatosan engem szidtak miatta, meg kiabáltak, hogy nem lesz meg a nyár alatt. Meg hogy miért nem enged vizsgára. Azt én sem tudtam, meg kb. a dupla óra alatt nem vezettem fél órát sem, meg őt fuvaroztuknode meg oda, addig vártam a kocsiban. Meg úgy mentem oda, hogy egy kocsit se indítottam be korábban, nem is érdekelt a vezetés.

Meg szerintem nagyon gáz, hogy utána még a tb-det is fizesd magadnak. Oké, hogy ilyenkor nincs "türelmi idő" a fiataloknak, de ez szemétség, hogy azt is kell. Meg azt sem tudom, lehet majd egyből érettségi után munkanélkülire menni?

Illetve más mit csinál ilyenkor? Oké nem kell előre temetni magamat, merr még le sem érettségiztem, de a heyzetből kiindupva, itt vidéken nem fogok egy könnyen "múúúúnkááát" találni. Mi lesz kidobbak az utcára? Mert lakhatást kb. srhol sem adnak.


Vagy még ilyet találtam, hogy gyár munkához adnak szállást is. Az jó lehet nem? Addig se az utcára mennél, meg pénzt keresnék. Ezt úgysem engedik.


De nem tudom, komolyan, legalább az állam segítené az embert ilyenkor. Vagy nem tudom, más hogyan csinálja. Gondolom egyetem után is ugyanez, ha valaki oda megy.

Most akinek nincs gazdag szülője. Vagy hiába gazdag, ha utána nem támogatja, mint elvégezte a sulit.


Valami ötlet így előre?


2019. nov. 1. 13:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Bírom az ilyen szülőket... “Legyél jó tanuló”, de “érettségi után nem támogatunk, nem tartunk el”. Akkor minek legyen a gyerek jó tanuló? Egy érettségivel nagyjából ma már kitörölheted itthon és külföldön is egyaránt. Illetve valamilyen szerény életszínvonalon napi tízenX óra munkákkal el-el lehet éldegélni, de ki az aki tudatosan ilyen sorsot szán a gyerekének? Ha annyira nem lenne pénzem, hogy a saját gyerekemet nem tudnám eltartani, azért annyira megerőltetném magam, hogy legalább egy szakma megszerzéséig támogassam. Akár úgy, hogy én koplalok miatta. Ha eddig sem haltak éhen akkor még három évig sem fognak, és ha ez a gyermekem sikerének az ára akkor hajlandó vagyok megfizetni, hiszen anno nem a CSOK miatt vállaltuk a gyereket.
2019. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, németül akkor mehetsz szállodákba ,dolgozni ,most télen Németországba,vagy Ausztriába sok helyen szállást is adnak és kaját is.tavasztol őszig lehet menni Németországban vidámpaprkokba dolgozni,

Magyarországon ,postára mehetsz dolgozni ,Tescóba,esetleg Lidl,Aldi.

2019. nov. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!