Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom miért nem értik...

Nem tudom miért nem értik meg, hogy felnőtt ember vagyok?

Figyelt kérdés
Itthon élek még, 28 éves nő vagyok. Nemrég szakítottam a barátommal, ami miatt úgy gondoltam, hogy itt fogok maradni, hiszen ő mezőgazdaságból él, itt vannak földjeik. Most szakítottunk végleg, én pedig szeretnék lassan önálló életet kezdeni és elmenni itthonról, de a szüleimet sajnos erről nem igazán tudom meggyőzni, hogy felnőtt nő vagyok és saját életet szeretnék kezdeni. Tényleg úgy kezelnek, mint egy gyereket. Másrészt probléma, hogy itt van a munkahelyem, amit egyébként szeretek, de télen nagyon hideg van a helyiségben ahol vagyunk (gyárban dolgozok). Ezen kívül szakítás után volt egy vita a barátommal, ügyvédi tanácsot szeretnék kérni. Nem részletezném, hogy miért, de elég csúnyán elbánt velem. Itt nem testi bántásról van szó, hanem lelkileg terrorizált.

2019. nov. 3. 06:07
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
52%
Hát te tényleg nem vagy semmi. Pontosabban sok minden vagy, de felnőtt ember az biztosan nem. Bőgjél csak, az tényleg megoldja a "gondjaidat", hiszen örökre "ott ragadtál". Közben meg annyit kellene csinálni, hogy kinézel egy albérletet neten, leszervezel egy találkozót, megnézed, megírjátok a szerződést, hívsz havert segíteni / költöztetőket és ennyi. Az egész nem több két-három hétnél.
2019. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
En mar irtam ezt a verziot, hogy lehet ez lesz a megoldas. Erre megint lehurrogtak... Mindegy ne valaszoljatok inkabb, mert ez mar egy ossze-visszasag. A kerdest felejtsetek el.
2019. nov. 5. 17:44
 23/43 A kérdező kommentje:

Mielott irtok olvassatok mar el hogy az elozo irt-e hasonlot, mert akkor felesleges ismetelni ugyanazt...

Ha meg gyerekes vagyok az vagyok, lehet te meg egy kb. nyugdijas kategoria. Amugy mi ezzel a baj? Zavar?

2019. nov. 5. 17:48
 24/43 anonim ***** válasza:
20%

Alapvetően azért ismétlem meg az előttem szólókat, mert láthatóan nem vagy képes a józan gondolkodásra és elhatározni magadat. A helyzeted a napnál is világosabb, teljesen egyértelmű, mellesleg egy totál bagatell dolog a valóban nagy és komoly döntésekhez képest, ennek ellenére te még mindig vonakodsz.


A huszonhármas hozzászólásoddal tökéletes önreflexió: kiírsz egy kérdést, hogy miért nem értik mások hogy nem vagy gyerek, utána pedig azzal támadod az eléd tükröt tartó idegeneket, hogy miért baj ha gyerekes vagy, miért zavarja ez őket. Aki itt össze-vissza beszél, az te vagy kedves kérdező. Be kellene fejezni a megmondóemberkedést, és hallgatni a jó tanácsokra, pláne, ha te magad kérted őket. Engem személy szerint nem zavar, hogy gyerekes vagy, hiszen nem ismerlek és remélhetőleg soha nem is fognak, szimplán csak válaszoltam a kérdésedre. De egyébként ha érdekel a véleményem, akkor szánalmas és röhejes vagy a viselkedéseddel együtt. A felnőttséget nem szavakban mérik, hanem gondolkodásban és tettben. A hozzászólásod legszebb része amikor már nem is a téged ért "sérelmeket" kifogásolod, hanem implicit módon sértegetni próbálsz, de még az sem megy neked. Egyébként nem vagyok nyugdíjas, ha ennyire érdekel. Sőt jó pár évvel fiatalabb vagyok nálad, de úgy látom, agyban és érzelmi érettségben már fordított ez a viszony.

2019. nov. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Utolsómak, uzenem 1,hogy egyszeruen nem talalok szavakat. 2,Kiirsz valaszt masodjara a GyK szabalyzata szerint nem kell ismetelni. Nem tudtad, akkor most mar legalabb tudod. 3,Nem akarlak megismerni, de..." es eloiteleteket teszel rolam holott szemelyesen nem ismersz. Hat ne haragudj de a te tanacsaidra biztos, hogy nem fogok adni. Azt majd en dontom el, hogy kie hasznos es kie nem szamomra.
2019. nov. 6. 05:17
 26/43 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelők! Sikerült meggyőznetek arról (még ha néha nem is túl kedvesen), hogy ne költözzek még el. Ennek van még egy oka... Mégpedig az, hogy pályakezdő vagyok és a jelenlegi cégnél még csak másfél éve vagyok, holott önéletrajzokban általában 3-5 éves szakmai gyakorlati tapasztalatot kérnek. Így új állásra nem igazán tudnék pályázni. Egyébként nem menekülni akarok itthonról, minden rendben van itthon. Kisebb viták vannak, de szerintem ez normális.
2019. nov. 6. 08:12
 27/43 anonim ***** válasza:
43%
Mivel nem vagyunk 50 éve legjobb barátok, így valóban előítéletek és empirikus találgatások útján próbál itt mindenki válaszolni mindenkinek. Ám az írásomban érzésem szerint semmi serto nincs, a cél legalábbis nem ez volt. Az írásod alapjan akarva-akaratlanul is kialakul bennem egy kép rólad és a nevezett helyzetrol. Ha 10bol 9 ember ugyanazt mondja, hogy messze állsz te meg a felnőttsegtol, akkor talán erdemes lenne eltoprengeni ezen. Az hogy elkoltozol-e egyedül rád tartozik, hiába próbálsz minket passzív agresszív módon büntetni ezzel, a kutyát sem érdekli. De legalább a lelked mélyén elismerted hogy nem vagy alkalmas az önálló életre (ergo nem vagy felnőtt ember, ily formán megválaszolására került a kérdés). A gyk szabályzatát semmilyen módon nem sértetten, az hogy leírom a velemenyemet egy adott helyzetről és az véletlenül egyezik masokeval, se nem ismétlés, se nem kommentvadaszat, se nem floodolas. További jó hiszitest. Őszintén és a legjobb szándékkal mondom neked, hogy próbálj meg változni és változtatni, mert iszonyúan sok gondod lesz az életben ha egyszer kiszakadsz a mostani mikrokornyezetedbol. Nyilván te is érzed ezt valahol és ezért feszelyez a költözés gondolata.
2019. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt nem kene mar tovabb forszirozni. 😕 Leirtak tobben, hogy gyerekes vagyok, viszont azt nem tudjak, hogy masok velemenyere en nem igazan adok, kiveve ha egyetertek vele. Felesleges vitatkozni ezen. Egyebkent neked hogy esne, ha mondjuk speciel 10-bol 9 ember hozzadvagna a rossz tulajdonsagaidat? Mert tokeletes ember nincs. Lehet Te annak kepzeled magad, de ha megengeded en is mondanek velemnyt rolad: tulzottan nagy az onbizalmad es ezaltal akarsz masokat eltaposni. Nem szimpatikus az ilyen ember tipus. Inkabb legyek gyerekes, mint egoista.
2019. nov. 6. 15:31
 29/43 A kérdező kommentje:
27-es, vegig sem olvastam az eszmefuttatasodat. Csak bele olvastam, de koszonom most volt turelmem vegigolvasni. Maskor fejtsd ki rovidebben es tomorebben a gondolataidat. Meg mar tisztaztam magamban a dolgot. Ezt is leirtam.
2019. nov. 6. 15:43
 30/43 A kérdező kommentje:
*"nem volt turelmem..."
2019. nov. 6. 17:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!