Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom miért nem értik...

Nem tudom miért nem értik meg, hogy felnőtt ember vagyok?

Figyelt kérdés
Itthon élek még, 28 éves nő vagyok. Nemrég szakítottam a barátommal, ami miatt úgy gondoltam, hogy itt fogok maradni, hiszen ő mezőgazdaságból él, itt vannak földjeik. Most szakítottunk végleg, én pedig szeretnék lassan önálló életet kezdeni és elmenni itthonról, de a szüleimet sajnos erről nem igazán tudom meggyőzni, hogy felnőtt nő vagyok és saját életet szeretnék kezdeni. Tényleg úgy kezelnek, mint egy gyereket. Másrészt probléma, hogy itt van a munkahelyem, amit egyébként szeretek, de télen nagyon hideg van a helyiségben ahol vagyunk (gyárban dolgozok). Ezen kívül szakítás után volt egy vita a barátommal, ügyvédi tanácsot szeretnék kérni. Nem részletezném, hogy miért, de elég csúnyán elbánt velem. Itt nem testi bántásról van szó, hanem lelkileg terrorizált.

2019. nov. 3. 06:07
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Hát te tényleg nem vagy semmi, te mellébeszélés és megmagyarázás királynője. Mi a jó francnak kérsz alapból tanácsot az interneten, ha képtelen vagy elfogadni a tiéddel ellentétes véleményeket? Talán fényesre kellene nyalni a popódat, és simogatni a buksidat, hogy milyen ügyes és okos vagy? Egy 14-16 éves kislányra az ember még ráhagyja ezeket a dolgokat, meg mosolyog rajta, de te már majdnem 30 vagy, basszus. Te magad is elismered, hogy 10-ből 9 ember jól ítélt meg (másként nem tudnák hozzád vágni a rossz tulajdonságaidat ugyebár), akkor miről beszélünk??? Minek kell terelni a szót a szokásos semmitmondó baromságokkal, hogy ítélkezünk meg a többi hülyeség??? Eltaposni meg pont azok szoktak másokat, akiknek NINCS önbizalmuk, és ezzel szereznek önmegerősítést... ezt jelen esetben pontosan te csinálod, valamiféle személyeskedéssel próbálsz visszavágni. Megítélésem szerint egoista sem vagyok, bár erről sem értem, hogy jön ide, hiszen a téma nem én vagyok, hanem te, és én nem is mondtam el magamról semmilyen személyes dolgot, ami alapján esetleg releváns véleményt formálhatnál rólam. Szokásos mellébeszélés és terelés, ráadásul úgy teszed mindezt, hogy végig se olvasod kommenteket (saját bevallásod szerint), tehát tulajdonképpen még azt sem tudod, hogy mire reagálsz, már ha reakciónak lehet nevezni a virtuális büfögéseidet. És még privátban is folytatod az agymenéseidet minden előzmény nélkül. Úgy látom, valaki nagyon-nagyon nem tudja elfogadni mások véleményét, ami jelen esetben tökéletesen meg is egyezik a valósággal. Milyen ironikus, hogy az egész kérdésed abból a hisztiből indult, hogy nem kezelnek téged felnőttként 28 évesen (már ez az alaphelyzet is komikus), aztán pár kommented után kiderült, hogy bizony teljesen igaza van a szüleidnek. A mellényed persze hatalmas, 11 sornyi szöveget nincs türelmed végigolvasni, több embernek is visszaszólogatsz (holott a neked szánt irományok egyikében sem volt meg a sértegetés, bántás szándéka, ellentétben a tieiddel). Felőlem nyugodtan elkönyvelhetsz egoistának, én ettől nem fogok rosszabbul aludni, még csak a türelmemet sem vesztem el, mint te, de ettől függetlenül ismét csak azt tanácsolom neked, hogy nőjjél fel de sürgősen, a TE érdekedben, mert súlyos gondjaid lesznek a jövőben. Van rengeteg jó szakirodalom és önfejlesztő tartalom az interneten, ajánlani is tudok ha érdekel.
2019. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Nem olvasok el egy mondatot sem ebbol az esszebol es mondtam mar, hogy a te tanacsaidra nem adok. Miert folytatod meg?
2019. nov. 6. 20:58
 33/43 anonim ***** válasza:
Mindketten tudjuk, hogy elolvasod. Sőt, még privátban is írsz, mert frusztrál az igazság. ;) Ott azt írtad, hogy "reménytelen", hát valóban az, reménytelen eset vagy. Óriásbébi!
2019. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Nem olvastam el, csak az elsot es mar az is sok volt... Es ezt sem fogom elolvasni, privat uzenetet meg foleg nem fogok kuldeni.
2019. nov. 7. 04:55
 35/43 A kérdező kommentje:
Ebbe az utolso kommentebe is epp, hogy csak beleneztem es csak annyi ragadt meg, hogy "Mindketten tudjuk hogy olvasod" es hogy "privat uzeneteket irsz". Ennyi. Az elozobol meg abszolut semmi, egy szot nem olvastam el abbol a hosszu szovegbol, ne haragudj.
2019. nov. 7. 05:03
 36/43 anonim ***** válasza:
Miért haragudnek? Magadnak teszel rosszat, nem nekem. Én már csak jól szórakozik ezen az egészen. A privatjaidat meg ne tagadd le, küldtél már vagy ötöt. :)
2019. nov. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Hazugsag max. 2 volt.
2019. nov. 7. 14:24
 38/43 A kérdező kommentje:
Legyszives fejezd mar be a provokalast! Mi ezzel a celod most oszinten?
2019. nov. 7. 14:25
 39/43 A kérdező kommentje:
Mert szerintem semmire nem vezet...
2019. nov. 7. 14:26
 40/43 anonim ***** válasza:

Először is, te hazudsz, a "max 2" üzenet valójában 4 volt. Persze ezt te magad is három másodperc alatt ellenőrizni tudnád, csak ahhoz kellene némi szürkeállomány...

[link] (a neved végét direkt takartam ki)


A provokálás nem célom, egyszerűen csak reagáltam a kérdésedre és az azóta írt kommentjeidre, és most is ezt teszem. Az hogy a te piciny lelkednek nem tetszenek a válaszok, nem jelent semmit, pláne nem provokálást. Te még hányszor járatod le magadat ezzel a "nem érdekel, nem foglalkozom veled, de azért válaszolok" maszlaggal?

2019. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!