Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők titeket ez zavarna-e?

Szülők titeket ez zavarna-e?

Figyelt kérdés

A lányomról van szó. 25 éves, nagyon komoly, felelősségteljes lány. Tegnap hozta el bemutatni a barátját. Ő az első akit bemutat nekünk, eddig csak kettő fiú volt, pár hetes kapcsolat kistiniként, azóta senki.

A fiú 8 évvel idősebb a lányomnál és már van egy gyereke egy előző kapcsolatából.

Joggal zavar ez? Szülőtársaim titeket is zavarna?


2019. nov. 3. 18:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
15%

Nézd, ha a gyerek manapság kizáró ok lenne, akkor nem lenne minden negyedik testvérpár féltestvér csak. Az élet ilyen: párok összejönnek, gyereket vállalnak, szétmennek, új párt találnak maguknak, attól is gyereket vállalnak számtalan esetben. Vajon mi a garancia arra, hogy a lányod nem pont ugyanígy járna egy másik, gyerektelen férfival: szül neki, majd egyből szét is mennek?


Nézd a jó oldalát, a férfi törődik a gyerekkel, ez azt jelenti, hogy a lányod gyerekével is törődni fog (simán megeshet, hogy 25 évesen a lányod már családot akar és esetleg pont tőle lesz gyerek...).


Aki pedig azt írja, hogy más gyereke zavaró tényező, nem lehet nem sajátot szeretni, azt én nőnek nem is nevezném, csak egy rettenetesen visszamaradott embernek. Az állat is elfogadja más kölykét, és 2 intelligens felnőtt ember is simán minden gond nélkül tud együtt élni, elfogadni a másik gyerekét, majd közöset is vállalni. Általában így szokott lenni! Elég sok embert megtudnék nevezni ismerősök között is, akiknek több gyermeke van több kapcsolatból, mert az első kapcsolat valamiért nem jött be es pont. Van ilyen, na és... a gyerek nem egy végitélet, MINDIG lehet váltani kapcsolatot.

2019. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
25%
A lányod csak most esett ki az egyetemről, és nincs családalapító korban. Az én ismerőseim, volt osztálytársnőim és szaktársaim sorra házasodnak és/vagy szülnek, 25 évesen. Teljesen benne van a korban.
2019. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
72%

"Aki pedig azt írja, hogy más gyereke zavaró tényező, nem lehet nem sajátot szeretni, azt én nőnek nem is nevezném,"


Már bocs, de egy nőnek miért kellene minden kritika nélkül szeretni más kölykét?

2019. nov. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
83%

UTolsó

Egyetlen szóval nem írtam, hogy minden kritika nélkül köteles vagy más gyerekét szeretni, nyilvan, ha a párod gyereke egy köztörvényes bűnöző, esetleg egy kiállhatatlan beképzelt, rosszindulatú szar alak, akkor nem fogom szeretni semennyire és messziről elkerülöm.


De ha valaki vállalja, hogy gyerekkel rendelkező férfival jár, az legyen szíves elfogadni a szerelme gyermekét! Mondom mindezt úgy, hogy az én páromnak is van már mástól (is) gyereke, és tőlem is egy 4 hónaposa! Nem volt kérdés, hogy a már meglévő gyerekét is maximálisan elfogadom, hamár nekem Ő kellett páromnak!

2019. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
30%
Ügyes vagy, ez a te döntésed volt. Te elfogadtad, de másnak nem kötelező. Én nem a gyereket nem fogadnám el, hanem magát a férfit sem. Nincs is olyan opció, hogy más kölykén verjem le a port. Annyira szar ember tehát mégsem vagyok. De te viszont elég álszent vagy itt az ítélkezéseddel. Fogadd csak el szépen, hogy nem csak a te igazad létezik.
2019. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
43%
Ha már úgy állsz a párod gyerekéhez hogy " más kölyke" jobb is ha eltakarodsz a gyerekesek közeléből.
2019. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Ha te meg erre csak személyeskedni tudsz, az rólad állít ki szegénységi bizonyítványt. Én a sajátomat is hívom a kölykömnek. A lényeg átjött legalább? Mert a mondanivalóba nem igazán sikerült belekötni. Segítek, az én életembe ilyen mélyen nem fér bele más nő gyereke, de van bennem annyi tartás és jellem, hogy ahelyett, hogy ekézném szerencsétlent, messziről kerülném az elvált, gyerekes férfiakat. Mondjuk nincs ilyen jellegű problémám, tekintve, hogy házas vagyok. De már csak elvből sem, mert van annyi önkritikám, hogy tudjam, számomra elfogadhatatlan a szituáció. Keveseknek sikerül. Szívesen.
2019. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
92%

Rohadtul zavarna ez a gyerekes téma.De megmondom őszintén ha lenne egy gyerekem,én úgy a fejébe sulykolnám hogy gyerekessel ne jöjjön össze soha az életben,hogy ilyen szitu elő se fordulna az életében.

Amúgy meg igazad van,milyen pali az,akinek 1 éves gyereke van,de már egy ideje füzöget egy csajt,és van képe elmenni egy családhoz bemutatkozni ? Tuti felelősségteljes alkat lehet.

2019. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Azért is zavar, mert az a lány akitől a gyerek van egyidős a lányommal. Olyan mintha a saját korosztályából nem tudna választani. Most a lányomat is teherbe ejti, aztán ugrik a következő fiatal lányra?
2019. nov. 6. 16:17
 30/34 anonim ***** válasza:
Erről beszéltél a lányoddal?
2019. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!