Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnatok segiteni? En legszive...

Tudnatok segiteni? En legszivesebben agyonlonem magam.

Figyelt kérdés

Szoval.. konkretan a "szuleimrol" lenne szo akiket nem is tudom miert nevezem igy. Apam az ugy viselkedik, meg beszel velem mint egy kutyaval. Mondhatni a kutyaval szebben beszel mint velem. Allandoan beleszol a dolgaimba, beleszolabba, hogy a sajat szobamba hogyan mit pakoljak el. Beleszol abba, hogy hogyan ne csinaljam a szemoldokom (nagyon szoke es alig latszik), es allandoan ezzel piszkal... es mindig mondja amikor kijovok a furdoszobabol, hogy nezzek oda, es ha odanezek kirohog hogy hogy nezek ki. Nyilvan a szemoldokomre utal, pedig mar regota csinalom es nagyon szepen meg tudom magamnak rajzolni stb. De o meg ezen rohog meg piszkalodik, hogy nekem milyen vastag meg hogy festett... Hozzateszem, egyaltalan nem vastag, hanem ugy van megcsinalva mint ahogyki van szedve.. Egyszer mar elhataroztam mar csak magam miatt is, hogy kiallok az igazamert es nem hagyom magam megalazni. Es ilyenkor van az hogy mondom neki hogy nekem legalabb van. Erre o meg elkezd csunyan nezni meg leosztani hogy mit kepzelek magamrol hogy visszaszolok stb. Nagyon elegem van belole. Most este is kiderult hogy a sulis kajamat mar nem kp-val lehet fizetni, erre anyam elkezdett "szepen beszelni"... Mondom neki nyugodjal mar le... Ha en nem vagyok ideges akkor te miert vagy az?! Erre meg megint kapom az osztast, hogy en egy megbizhatatlan gyerek vagyok, akire SEMMIT sem lehet rabizni mert soha nem tudja normalisan megcsinalni pedig mar itt van 17 eves... Es konyorgom, ez most az egyszer fordult elo, hogy lejart a hatarido es nem fizettem be, amiota gimibe jarok.

Allandoan segitseget ker mindenert... ezt ugy kell elkepzelni, hogy pl porszivozik, ott van mellette a villany kapcsolo, de kiordit nekem hogy kapcsoljam fel a lampat... Es ott van tole 1(!!!) karnyujtasnyira... Es ilyeneket tudnek meg sorolni... Elmondhatatlanul irrital hogy ezt allandoan eljatssza... Ja es akkor meg en vagyok a lusta sz@r aki nem kepes soha segiteni, mindezt azert kapom mert a nyelvemet olykor megfekezem hogy megmondjam neki hogy ott van tole fel meterre az a sz@r de azert engem hiv oda... Es hat a nyelvemet oke, lestoppolom, de az arcomat NEM tudom... Es akkor mar rogton a pofavagassal jon. Uristen, ennyire szerintem meg eletemben nem gyuloltem valakit...

Ha valamit valahogyan csinalok, az 99%-ban nem tetszik neki, merthogy azt nem ugy kell... Pedig az ahogy en csinalom, az egyszerubb modszer, es ugyis mukodik. De amit o mutat hogyan kell, az nekem nehezebb, de ez a nem mondom ki kicsoda nem fogja fel, es elkezd engem osztani hogy vagy ugy csinalom ahogy o, vagy addig ver amig megnem ertem. Igen, ez halalkomoly hogy igy mondta, raadasul nem is egyszer fenyegetett meg ilyennel eletem soran.

Na meg a masik... Csak engem irrital hogy folyamat bejon a szobamba? Kopogas nelkul? Pedig nem egyszer kertem mar hogy kopogjanak mindkettem ha be akarnak jonni, es csak akkor nyissanak be, ha azt mondom hogy johetnek. Hat nem sikerult betartaniuk. Van olyan amikor sorozatot nezek, es csak ugy random bejon a szobamba es elkezdi velem nezni, amikor meg mondom neki, hogy egyedul akarom nezni, akkor meg megvan sertodve, hogy most akkor kiraksz a szobadbol? Mondom igen!!! komolyam megvan sertodve. Meghat ugye van egy kutyank. A szobam ablakabol pont jol lehet latni hogy merre koszal meg stb. Es allandoan bejon merthogy ellenorzi hol van... Mondom nem kell ellenorizni mert nem csinal semmit, a kutya pihen. Nem, neki feltetlen meg kell nezni... Roh@dtul irrital a jelenlete a szobamban... Roh@dtul.. tulajdonkeppen semmimet sem tartja tiszteletben. Amikor oltozok, es veszem fel konkretan a fehernemumet, akkor bejon azt csak random elkezdi magyarazni a dolgait, amire abszolut nem vagyok kivancsi.. en meg csak oltozok es kozbe azt mondom magamba hogy most menjel mar ki innen mert oltozok. Tudom hogy egy csaladban termeszetes hogy egymast latjak ruha nelkul meg ilyenek, de nekem mar teljes mertekben kialakult az a maganszferam, ahova oket MAR NEM engedem be, fuggetlenul attol hogy most anyam vagy apam van bent. Most ezzel amugy nem arra celzok hogy megles vagy ilyesmi, csupan elmondhatatlanul irrital hogy amikor oltozok, bent van feleslegesen. Most azt fogom valszeg csinalni hogy bezarom az ajtot.. es amugy mi lesz ha lesz egy baratom akivel komoly a kapcsolatunk es nalunk vagyunk es akkor tortenik meg? Akkor is folyton be fog nyitogatni vagy mi? Ettol rettegek konkretan hogy ha eljone ide egyszer egy baratom, akkor ezt sem fogja tiszteletbe tartni mint ahogy eddig semmi mast.. azt ha rank nyit, meg en leszek az a valaki aki osszefekszik mindenkivel meghogy ilyen fiatalon stb stb... Ahhhh rettento modon irrital....

Ezek mellett ha valamit meg nem ugy csinalok ahogy "kellene" akkor azzal fenyeget hogy sehova nem mehetek el, meg baratokkal se talalkozhatok. Mondom igen? Hat en elhataroztam magamban hogy ez engem nem fog erdekelni, es akkor is elmegyek otthonrol, sot ha, kell el is szokom, nem erdekel. Es akkor mind emellett csodalkozik hogy el akarok koltozni amint 18 leszek??? Hat gratulalok... Csodalkozzal is, rad fer.

Es a legszornyubb hogy egyaltalan nem veszi eszre azt, hogy en tiszta szivembol jobban gyulolom barkinel ezen a vilagon.

17/L


2019. nov. 3. 21:04
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
63%
Te csak egy hisztis kamasz vagy. Ennél nagyobb gondod se legyen. Költözz el. Fizesd az albit 200 ezerért, dolgozz, főzz, mossál magadra. Sírva mennél vissza anyucihoz.
2019. nov. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
59%

Én esküszöm, hogy segítenék neked, de nem vagyok hajlandó ezt a 5226 karakteres tagolatlan förmedvényt végigolvasni.


Vagy foglald össze 5 mondatban, vagy tanulj meg szöveget tagolni!


A tinibajaidon meg segít az iskolapszichológus, azért van.

2019. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
24%

#9-es, szomorú, hogy nem kaptál olyan anyai szeretetet, amit vágynál az anya oldaláról átélni.

Rossz lehetett neked, bár senkit sem érdekel, hogy nem akarsz gyereket.

2019. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
59%
Elkényeztetett kis p. csa vagy. Röviden ennyi. Menj albérletbe, ha nem tetszik a rendszer és dolgozz, tartsd el magad! Ahogy a szüleid rol írsz az minősíthetetlen.
2019. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
44%

Előszöris, tanulj meg ékezetet használni, mert egy hányinger ahogy írsz... Aztán meg viselkedj normálisan a szüleiddel. Egy idegesítő kis p*@_csa lehetsz. Később megbánod hidd el, hogy így viselkedsz.


24/Lány

2019. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
82%
#6! "...nem a tipikus 17 eves lany vagyok aki naponta tobb doboz cigit sziv el meg sirankozik meg ossze vissza drogozik meg alkoholizal....." Te a Hös utcában élsz, hogy a tipikus 17 éves lányt ilyennek képzeled el? Esetleg még azzal is dicsérd meg magad, hogy nem szültél 14 éves korod ota évente egy gyereket! Elárulom neked, hogy ennyire azért nem állunk rosszul, hogy ilyen lenne egy tipikus 17 éves gyereklány!
2019. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
53%

Fú,néha mennyire utálom a tiniket.

Hálátlan kis dög vagy te is. Anyukádnak kitartást addig,míg be nem nő a fejed lágya.

2019. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 Savlekotő ***** válasza:
34%
És az elkényeztetett nyafka hercegnőt kifogja majd eltartani gondolom te is pasi nyakára költözöl,mert olyan szar otthon a rajzolt vonal meg eléggé ribis meg gáz is főleg 17 évesen, ne akarj 20 30 évest játszani..
2019. nov. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
63%
tipikus 17 éves hp vagy,elkényeztettet liba,akinek az a legnagyobb baja hogy kiröhögik a szemöldökét...a szüleid beakarnak vonni a családi életbe,hogy kivedd a részed az otthoni teendőkből,még ha csak egy kábelt is kellene bedugnod a konnektorba. ha meg anyád akar veled egy kis közös időt tölteni,legyen az egy sorozat nézése,te kapásból lehurrogod. elfelejted hogy szinte még gyerek vagy,nekik még a z a kis sz aros vagy aki apró görbe lábaival totyogott nem is olyan régen,és hidd el ők sem értik ki ez az idegbeteg gyűlölködő bakfis. gyűlölöd az apád mert derül rajtad. más bármit megadna csak újra látná nevetni akár hogy rajta nevet. nem értelek téged.ne haragudj! számomra kicsinyes és felfújt problémáid vannak,messze nem olyan horderejűek mint amivel pár év múlva szembekerülsz. nem tudom mire lennél képes egyedül,de ne adja az ég hogy idejekorán meg kelljen tapasztalnod. de nem csodálkozom ,Te még gyerek vagy.
2019. nov. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
54%

Én teljes mértékben meg tudod érteni a kérdező problémáját. 17 évesen még a azzal is vádolják, hogy hisztis, arról csak is a szülei tehetnek. És igenis, ha egy gyereket állandóan mindenért kioktatnak az csak arra vezet, hogy önbizalomhiányos lesz és ebből számtalan problémája fog fakadni. És mi az, hogy az apja is bemegy miközben öltözködik? Ez egyáltalán nem egészséges. Családon belül is ember számba kell venni a másikat. Hagyok neki személyes teret, ha azt akarom, segítsen a házi munkákban nem nevetséges és felesleges feladatokat adok neki, hanem beosztjuk, kinek mikor és mit kell elvégeznie. Nem random szidom le minden szarért ami csak úgy eszembe jut, hanem felállítjuk a szabályokat és aki nem tartja be, annak enyje benyje...

Ha ennyire rosszul érzed magad, és szeretnél tovább tanulni, akkor javaslom, hogy olyan egyetemre felvételizz, ami messze van, így kollégista lehetsz és olyan gyakorisággal látogatsz haza, amilyen gyakorisággal akarsz.


Az ilyen szülőknek zömmel nem a gyerekükkel, hanem saját magukkal van bajuk, csak a gyerekükön vezetik le. Ez a legegyszerűbb: mivel a szülője vagy, ki van neked szolgáltatva bizonyos mértéken, így nem költözhet el vagy perelhet be vagy rúghat ki ha nem emberként kezelem.


Igenis mindenkinek kell a magánszféra, és igenis egy családba is kellenek előre lefektetett ésszerű szabályok. Ha úgy érzed eleged van, nyugodtan állj ki magadért: nem azért, hogy a szüleidnek megmutasd, hanem hogy magadnak. Te érsz ennyit. Te nem vagy kutya. Te nem vagy kevesebb náluk, hogy szótlanul kelljen tűrnöd ha jogtalanul bántanak. Soha, senkinek ne hagy, hogy ezt tegye veled. És az szerintem már régen rossz, ha egy gyerek nem érezheti magát biztonságban a saját otthonában. A biztonság és a szeretet szerintem elengedhetetlen egy gyerek egészséges fejlődéséhez... És itt mindenki mélyen szégyellje magát aki le pi csáz egy 17 éves gyereket!

2019. nov. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!