Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnatok segiteni? En legszive...

Tudnatok segiteni? En legszivesebben agyonlonem magam.

Figyelt kérdés

Szoval.. konkretan a "szuleimrol" lenne szo akiket nem is tudom miert nevezem igy. Apam az ugy viselkedik, meg beszel velem mint egy kutyaval. Mondhatni a kutyaval szebben beszel mint velem. Allandoan beleszol a dolgaimba, beleszolabba, hogy a sajat szobamba hogyan mit pakoljak el. Beleszol abba, hogy hogyan ne csinaljam a szemoldokom (nagyon szoke es alig latszik), es allandoan ezzel piszkal... es mindig mondja amikor kijovok a furdoszobabol, hogy nezzek oda, es ha odanezek kirohog hogy hogy nezek ki. Nyilvan a szemoldokomre utal, pedig mar regota csinalom es nagyon szepen meg tudom magamnak rajzolni stb. De o meg ezen rohog meg piszkalodik, hogy nekem milyen vastag meg hogy festett... Hozzateszem, egyaltalan nem vastag, hanem ugy van megcsinalva mint ahogyki van szedve.. Egyszer mar elhataroztam mar csak magam miatt is, hogy kiallok az igazamert es nem hagyom magam megalazni. Es ilyenkor van az hogy mondom neki hogy nekem legalabb van. Erre o meg elkezd csunyan nezni meg leosztani hogy mit kepzelek magamrol hogy visszaszolok stb. Nagyon elegem van belole. Most este is kiderult hogy a sulis kajamat mar nem kp-val lehet fizetni, erre anyam elkezdett "szepen beszelni"... Mondom neki nyugodjal mar le... Ha en nem vagyok ideges akkor te miert vagy az?! Erre meg megint kapom az osztast, hogy en egy megbizhatatlan gyerek vagyok, akire SEMMIT sem lehet rabizni mert soha nem tudja normalisan megcsinalni pedig mar itt van 17 eves... Es konyorgom, ez most az egyszer fordult elo, hogy lejart a hatarido es nem fizettem be, amiota gimibe jarok.

Allandoan segitseget ker mindenert... ezt ugy kell elkepzelni, hogy pl porszivozik, ott van mellette a villany kapcsolo, de kiordit nekem hogy kapcsoljam fel a lampat... Es ott van tole 1(!!!) karnyujtasnyira... Es ilyeneket tudnek meg sorolni... Elmondhatatlanul irrital hogy ezt allandoan eljatssza... Ja es akkor meg en vagyok a lusta sz@r aki nem kepes soha segiteni, mindezt azert kapom mert a nyelvemet olykor megfekezem hogy megmondjam neki hogy ott van tole fel meterre az a sz@r de azert engem hiv oda... Es hat a nyelvemet oke, lestoppolom, de az arcomat NEM tudom... Es akkor mar rogton a pofavagassal jon. Uristen, ennyire szerintem meg eletemben nem gyuloltem valakit...

Ha valamit valahogyan csinalok, az 99%-ban nem tetszik neki, merthogy azt nem ugy kell... Pedig az ahogy en csinalom, az egyszerubb modszer, es ugyis mukodik. De amit o mutat hogyan kell, az nekem nehezebb, de ez a nem mondom ki kicsoda nem fogja fel, es elkezd engem osztani hogy vagy ugy csinalom ahogy o, vagy addig ver amig megnem ertem. Igen, ez halalkomoly hogy igy mondta, raadasul nem is egyszer fenyegetett meg ilyennel eletem soran.

Na meg a masik... Csak engem irrital hogy folyamat bejon a szobamba? Kopogas nelkul? Pedig nem egyszer kertem mar hogy kopogjanak mindkettem ha be akarnak jonni, es csak akkor nyissanak be, ha azt mondom hogy johetnek. Hat nem sikerult betartaniuk. Van olyan amikor sorozatot nezek, es csak ugy random bejon a szobamba es elkezdi velem nezni, amikor meg mondom neki, hogy egyedul akarom nezni, akkor meg megvan sertodve, hogy most akkor kiraksz a szobadbol? Mondom igen!!! komolyam megvan sertodve. Meghat ugye van egy kutyank. A szobam ablakabol pont jol lehet latni hogy merre koszal meg stb. Es allandoan bejon merthogy ellenorzi hol van... Mondom nem kell ellenorizni mert nem csinal semmit, a kutya pihen. Nem, neki feltetlen meg kell nezni... Roh@dtul irrital a jelenlete a szobamban... Roh@dtul.. tulajdonkeppen semmimet sem tartja tiszteletben. Amikor oltozok, es veszem fel konkretan a fehernemumet, akkor bejon azt csak random elkezdi magyarazni a dolgait, amire abszolut nem vagyok kivancsi.. en meg csak oltozok es kozbe azt mondom magamba hogy most menjel mar ki innen mert oltozok. Tudom hogy egy csaladban termeszetes hogy egymast latjak ruha nelkul meg ilyenek, de nekem mar teljes mertekben kialakult az a maganszferam, ahova oket MAR NEM engedem be, fuggetlenul attol hogy most anyam vagy apam van bent. Most ezzel amugy nem arra celzok hogy megles vagy ilyesmi, csupan elmondhatatlanul irrital hogy amikor oltozok, bent van feleslegesen. Most azt fogom valszeg csinalni hogy bezarom az ajtot.. es amugy mi lesz ha lesz egy baratom akivel komoly a kapcsolatunk es nalunk vagyunk es akkor tortenik meg? Akkor is folyton be fog nyitogatni vagy mi? Ettol rettegek konkretan hogy ha eljone ide egyszer egy baratom, akkor ezt sem fogja tiszteletbe tartni mint ahogy eddig semmi mast.. azt ha rank nyit, meg en leszek az a valaki aki osszefekszik mindenkivel meghogy ilyen fiatalon stb stb... Ahhhh rettento modon irrital....

Ezek mellett ha valamit meg nem ugy csinalok ahogy "kellene" akkor azzal fenyeget hogy sehova nem mehetek el, meg baratokkal se talalkozhatok. Mondom igen? Hat en elhataroztam magamban hogy ez engem nem fog erdekelni, es akkor is elmegyek otthonrol, sot ha, kell el is szokom, nem erdekel. Es akkor mind emellett csodalkozik hogy el akarok koltozni amint 18 leszek??? Hat gratulalok... Csodalkozzal is, rad fer.

Es a legszornyubb hogy egyaltalan nem veszi eszre azt, hogy en tiszta szivembol jobban gyulolom barkinel ezen a vilagon.

17/L


2019. nov. 3. 21:04
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
40%

Bemegy random a szobába, leül, és az azt jelenti, vele akar lenni? Őszintén kívánom, hogy ennyire pozitívan láthassam a világot.


Nekem rögtön azok a szülők jutottak eszembe, akik mindent tudni akarnak. Csak hogy tudják, mert ők a janik, előttük nem lehet titok.


Nincs gyerekem, így csak feltételezem, hogy ha valakivel időt akarok tölteni, azt nem úgy kezdem, hogy kiröhögöm, ami nem tetszik rajta. De lehet a szülők máshogy csinálják.

2019. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
68%
# 31 Hát ha egy tipikus kamaszról van szó, akit egész nap nem lehet látni, csak ha neki kell valami (enni, mosdóba menni vagy pénz), akkor igen, bemennek hozzá beszélgetni, mert be akarják vonni a család életébe és érdekli őket, hogy mi van vele. Ettől persze még rá lehetne venni őket a kopogtatásra, és apuka humora is bántó. Amíg az ember otthon lakik vagy pénzelik, a szülők a főnökök, a gyerek meg még felnőttként sem fogja tudni megnevelni őket, ezen kár toporzékolni, és általában sokkal célravezetőbb és rövidebb út a kívánságok teljesüléséhez a tiszteletteljes, de őszinte kommunikáció, mint az ajtócsapkodás.
2019. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz időszak a serdülőkor... Apró problémákon is kiakad az ember, és ahelyett, hogy nyugodtan megbeszélné a szüleivel, ellenségként tekint rájuk és magában puffog. Ismerős helyzet, én is voltam így, aztán szerencsére felnőttem. Most már ha gondom van valakivel, nyíltan megbeszélem vele, sértegetés és pofavágás nélkül.

Nekem nem kellett a villanyt kapcsolgatnom anyukám helyett, mivel én és a nővérem együtt takarítottunk anyukámmal, mindenki a saját feladatát végezte.

Az öltözködésem, hajam miatt én is kaptam a családomtól kritikákat, de nem igazán érdekelt. Utólag visszatekintve sok dologban igazuk volt :) Nem tetszett nekik, hogy máshogy akarok kinézni, mint amilyennek ők megszoktak. Szerencsére abban nem akadályoztak meg, hogy megtaláljam a saját stílusomat, nekem ez elég volt.

Hétközben alig láttam a szüleimet, mert késő este jöttek haza a munkából. Volt ennek jó oldala is, de azért hiányzott a normális családi élet. Ha otthon voltak, tőlem bejöhettek a szobámba, az ajtaja is nyitva volt mindig, ebből sosem volt gond. Nem akartam előlük elbújni.

Az ebédet néha én se fizettem be, de ilyenkor 1 hónapig abból a pénzből és a saját zsebpénzemből vettem hazafelé menet valami ennivalót, a szüleim nem is tudtak róla. Megoldottam, nem haltam éhen. Főzni elég hamar megtanultam, a napi bevásárlás az én dolgom volt hétközben, suli után.

Szörnyű szüleid lehetnek... Az én apám megcsalta anyámat, és ha mérges volt, úgy tudott ordítozni, hogy összetojtam magam. De már nem haragszom rájuk, még apámra sem, sőt anyukámat mindenkinél jobban szeretem, pedig elég szigorú volt velem. Nekik se lehetett könnyű ez az időszak, elég h.lye kamasz voltam :)

2019. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:
A 9-dik valaszolonak: kerlek szepen nem kell ugy viselkedni mint ahogy az en szuleim, es akkor talan nem ezt valtod ki a gyerekbol;) en csak oszinte voltam, de ha nem tetszik akkor nem tetszik:DD
2019. nov. 4. 15:08
 35/50 A kérdező kommentje:
#11 bar igazad lenne, de nincs;))
2019. nov. 4. 15:09
 36/50 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, azt hiszem tobbet inkabb nem kerek innen sem segitseget. En joindulattal fordultam ide, es nem azt vartam hogy a legrosszindulatubb valaszokat kapjam. Tobbet nem fogom ragozni milyen eletem volt/van, felesleges:)))
2019. nov. 4. 15:22
 37/50 anonim ***** válasza:
92%

14, 15 kommenteket miért nem törölték p.csázás miatt? Nekik lehet?

Az enyémmel mi a baj?

Azt írtam, hogy sok az unatkozó p.csa, akik most kiélhetik magukat a kamaszlányon.

2019. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező. Az, hogy nem vagy képes elfogadni, hogy a túlnyomó többség milyen véleménnyel van az általad leírtakról és az írásod alapján rólad kirajzolódó képről, csakis tovább erősíti azt a feltevést, hogy egy hisztis kamaszlány vagy és semmi több. Nincs itt semmilyen rosszindulatúság, egyszerűen ez a valóság, és akkor leszel majd nagylány, ha megtanulod elfogadni ezt. Hidd el, az itteni válaszolok 90%-a is átment ezen, és voltak benne ugyanolyan érzések, bennem legalábbis biztosan, így nem a levegőbe beszélünk. Nincs új a nap alatt a tinédzserekkel kapcsolatban. De ha ilyen nagy lány vagy, és ennyire gyűlölöd a szüleidet, már holnap is külön költözhetsz.
2019. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 Savlekotő ***** válasza:
0%
Ugyan utolsó mit gondolsz a pénzük az jóóóó....
2019. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, le írsz apádról egyetlen egy dolgot, anyádról meg 100-at, erre az egyik válaszodba meg ilyet írsz, hogy apádat utálod. Most akkor döntsd már el, hogy apádat, vagy anyádat, vagy esetleg mindkettőt utálod. Szerintem nagyon bele zavarodsz már ezekbe a kérdéseidbe.


Ha esetleg lesz másik kérdésed is, akkor szerintem gondold át még párszor a sztorit még mielőtt ki írod.

2019. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!