Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kell viselnem a párom...

El kell viselnem a párom gyerekét?

Figyelt kérdés
Elég összetett a helyzet, konkrétan az ex az elmúlt időszakban mindent megtett hogy kicsináljon minket idegileg, ez részemről sikerült is, ugyanis most már engedi a gyereket, de eljutottam odáig, hogy már ha látnom kell vagy tudom hogy jön elötte ki vagyok idegileg. A gyerekkel nincs bajom, de már nem tudok úgy ránézni, mint egy ártatlan gyerekre. Nyilván a páromat nem akarom eltiltani tőle, de szerintetek működhet úgy a dolog hogy amikor láthatás van én ne találkozzak a gyerekkel? Persze később ha le tudom rendezni magamban ez változhatna.
2019. nov. 5. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Oké, tudom hogy bennem is van hiba, egy szóval nem mondtam hogy nem. Csak arra irányult a kérdés hogy én kimaradhatok e a láthatásokból, mások amúgy hogy csinálják ezt?
2019. nov. 5. 19:11
 12/69 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy kimaradhatsz! Az mindenkinek jó lenne. Beszéld meg az apukával ezt a gondod - s azon napon látogasd meg a nénikéd, vagy egy múzeumot, és lazulj! Ez MINDENKINEK jobb!
2019. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim válasza:
100%
Nyilván meg kell előbb nyugodnod.. de ha hosszú távú kapcsolatot tervezel el kell vonatkoztatnod a párod exétől, hiszen ahogy a többiek is mondták a kisgyerek nem tehet semmiről. Az meg csak egy "balszerencsés" véletlen hogy külsőleg pont az anyukájára hasonlít.
2019. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
97%

Elmenekülhetsz ideig-óráig, de mi lesz hosszú távon? Mi lesz, ha a gyerek odaköltözik hozzátok? Nem rúghatod ki a házból (max akkor, ha a tiéd a lakás, de akkor meg készülj fel rá, hogy a párod is megy vele együtt).

Most kellene próbálnod megszeretni vagy legalább elfogadni, mert később, pláne kamaszkorában ez csak sokkal nehezebb lesz, és ő sem lesz kíváncsi rád.

2019. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 A kérdező kommentje:
Nem fog hozzánk költözni, abban biztos vagyok
2019. nov. 5. 19:30
 16/69 anonim ***** válasza:
97%
Nem jelentheted ezt így ki. Az a kicsi még csak 6 éves, 12 évig még bármikor alakulhat úgy, hogy az apja kapja a felügyeleti jogot. Akkor pedig nem tehetsz semmit.
2019. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:
De, mivel az apja sem akarja hogy nálunk lakjon, meg nyilván az anyja se egyezne ebbe bele. Csak úgy meg nem fogják odapakolni
2019. nov. 5. 19:34
 18/69 anonim ***** válasza:
58%

És nyilván előre látod a jövőt 12 évre 😂

Nagyon szánalmasan viselkedsz felnőtt ember létedre. Nem csodálom, hogy az ex is utál téged. Én is utálnálak, ha a kicsi gyermekemmel, aki semmit nem tehet a felnőttek hibáiról, ilyen ellenségesen viselkednél, semmilyen szinten nem lennél hajlandó nyitni felé.

Mert ebből az ágálásodból egyértelműen az jön le, hogy te sehogy nem akarsz közeledni, nem vagy kíváncsi rá, és még te háborodnál fel, ha a gyerek az apjához kerülne.

Mondhatod azt, hogy te “csak” elkerülöd, de ez is épp elég. Ha egyszer rákérdez, hogy te miért nem jössz mondjuk el a közös programokra, miért nem beszélgetsz vele, akkor mit fogsz mondani? Azt, hogy “nem vagyok hajlandó törődni veled, mert már 6 évesen is úgy nézel/néztél ki, mint az anyukád?”

2019. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 A kérdező kommentje:
Amúgy ti voltatok már ilyen helyzetben vagy csak kívülállóként ítelkeztek?
2019. nov. 5. 19:44
 20/69 anonim ***** válasza:
81%

Idővel abból is eleged lesz, hogy te menj el minden hétvégén. Kimaradsz sok jó programból, mert a párod kettesben megy a gyerekével.

Ez csak durvább lesz, ha lesz közös gyereketek.

Azt pedig 14 évesen nyugodtan mondhatja, hogy az apjával akar élni. Sőt, 18 évesen is.

Ha kell a férfi, kelljen a gyereke is! Vagy egyik se.

Mikor váltak el? Mióta vagytok együtt?

2019. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!