Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kell viselnem a párom...

El kell viselnem a párom gyerekét?

Figyelt kérdés
Elég összetett a helyzet, konkrétan az ex az elmúlt időszakban mindent megtett hogy kicsináljon minket idegileg, ez részemről sikerült is, ugyanis most már engedi a gyereket, de eljutottam odáig, hogy már ha látnom kell vagy tudom hogy jön elötte ki vagyok idegileg. A gyerekkel nincs bajom, de már nem tudok úgy ránézni, mint egy ártatlan gyerekre. Nyilván a páromat nem akarom eltiltani tőle, de szerintetek működhet úgy a dolog hogy amikor láthatás van én ne találkozzak a gyerekkel? Persze később ha le tudom rendezni magamban ez változhatna.
2019. nov. 5. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
32%
Mikor jön a kölyök,elmész otthonról,vagy otthon maradsz és csak simán nem törődsz vele.Bemész valamelyik szobába tv-t nézni,zenét hallgatni stb.
2019. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 Savlekotő ***** válasza:
76%
Csak én nem értem h ha vki ennyire nem bírja feldolgozni a párja gyerekét exet miért kezd elvált gyerekessel..
2019. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
Azért kedves utolsó, mert alap járaton semmi bajom nincs a gyerekekkel, vele se lenne, ha nem lenne miatta ennyi balhé meg nem kéne állandó feszültségben élni miatta
2019. nov. 5. 22:01
 34/69 A kérdező kommentje:
De amúgy persze, én vagyok nyilván a hibás, mert szeretnék néha magamnak nyugodt hétvégèt, nem az ex aki fenyeget meg terrorizál minket, úgy látszik tényleg az én gondolkozásommal van a baj. Itt mindenki úgy áll hozzá a témához hogy az a nő aki szült egy gyereketaz szent és sérthetetlen, aki meg leáll egy gyerekes pasival az viseljen el mindent
2019. nov. 5. 22:03
 35/69 anonim ***** válasza:
79%
Félre érted a kommentek et, de teljesen. Itt nem az anyát védi senki, hanem a gyereket. Az égvilágon senki nem mondta, h tedd magad tönkre a gyerek miatt. Pláne úgy, h csóró semmit nem ártott neki, csak az anyja. Nem, ne tedd magad tönkre, hanem csak próbáld meg felnőttként kezelni a helyzetet ahelyett h csak mantrazod a saját magad által helyesnek hitt verziót. Ha fontos neked a pasi, igenis nyiss a gyerek felé. Ennyi.
2019. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 Savlekotő ***** válasza:
29%
Nem a gyerek miatt van balhé hanem az idióta játszmázó mozaikból mozaikba ugráló önző felnőttek miatt akik kb a gyerek szintjén állnak.. A gyerekek csak áldozatai ennek a mai mozaik családnak ami nem működik,még nem láttam működő feszültség nélküli mozaikot pedig közelebb vagyok a százhoz. Vajon miért?
2019. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
77%

Létezik működő mozaik, ha a nőnek van gyereke, és a férfinak nincs. A legtöbb nő képtelen elviselni a pasija gyerekét. Nem véletlen, hogy már a mesék is gonosz mostohákról szólnak. Ellenben a legtöbb férfi el tudja fogadni a nő gyerekeit. Úgy is, hogy egy fedél alatt élnek, és neki is nevelni és eltartani kell. Van példa az ellenkezőre mindkét esetben, de ők a kivételek.

Gondolom, genetikai örökség az ősidőkből.


Kérdező, ha neked úgy jobb, akkor menj el. De a mintaapa párod nem fogja kettesben tölteni a hétvégét a gyerekkel, el se tudja látni egyedül. Ahogy lejön az írásodból. Szerinted hány láthatás után fog arra hivatkozni az exének, hogy miattad nem viheti el? 2? 4? Inkább hazudik, csak ne kelljen egyedül ellátnia.


És igen, ha gyerekes férfi kell, akkor el kell viselni a gyereket, a gyerek anyját, és a komplett pereputtyot. Anyóssal, apóssal, sógorral együtt. Ha nem tetszik a körítés, akkor szépen pát intesz, és keresel gyerektelent.

2019. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
69%

Azt hiszem a sok valaszolo efolott elsiklott :"konkrétan az ex az elmúlt időszakban mindent megtett hogy kicsináljon minket idegileg, ez részemről sikerült is, ugyanis most már engedi a gyereket, de eljutottam odáig, hogy már ha látnom kell vagy tudom hogy jön elötte ki vagyok idegileg. A gyerekkel nincs bajom, "


En megertelek. Sok kemeny dolgonvagyok tul, mert gyerekes pasival jottem ossze.

Ismerem ezt a fajta exet es azt, hogy utana az egyebkent artatlan gyerekre, aki kikopott az anyja utalkozasmentesen nehezen tudom nezni. (Persze tudtam es sose mutattam. Amikor meg igen annak mar volt alapja es a gyerek se 6 eves volt.)


Tehat: tudsz angolul? Ha igen keress ra a neten a nachokid nachoparent kifejezesekre. Es probalj aszerint eljarni. Ez lenne nalad(nalatok) a megoldas. Melle elmehetnel egy pszichologushoz vagy jogaoktatohoz, ezt bantas nelkul irom, hogy valahogy a stresszt kezeld, old a feszultsegedet. Idovel jobb lesz.


A modszer lenyege egyebkent az, hogy te ezentul maradj ki az exszel valo csatarozasokbol, a gyerek nevelesebol. Igyekezz egy nagyneni szerepet felvenni a gyerekkel szemben, aki amolyan nem tolakodo, kedves valaki, aki bizony nem akarja ot nevelgetni (azt tegye az apja), max a te hazad te szabalyaidat lefekteted es kesz (pl nem ehet a teve elott mert morzsas lesz a szonyeg es a kanape vagy este 9-kor te mar aludni szeretnel es ezert te elotte olvasol neki meset ha keri ha nem akkor meg hagy aludni stb.)

Ha jol ertem minden hetvegen jonne. Ne menekulj el ez elol, mert konnyen ugy jarhatsz hogy utana meg hiszti lesz miert vagy ott.

Helyette csinalhatod azt, hogy ott vagy, de szepen olyankorra idozitezs egy egy baratno meglatogatast mint 2-3 ora kulon programot. Vagy remelhetoleg sportolsz valamit es hetvegen is elmesz egy egy orara edzeni. Paroddal beszeld meg hogy a ket napbol egyen o fozzon vagy rendeljen valamit, de te nem akarsz miattuk surogni a konyhaban az nem a te dolgod (foleg hogy idovel tenyleg megkapod majd a kicsitol ahogy kamaszodik hogy te nem is vagy az anyam...addig meg kb ha mindne hetvegen nalatok lesz biztosan tobbet fogsz r fozni, mint a sajat edesanyja hiszen hetkozben menzas az oviban/suliban).


Most szervezz olyan programokat magadnak hogy a hetvege 1 napjat csak rezben toltsd veluk a masikat viszont igen de - menjeek moziba es probald elvezni a 6 eveseknek solo rajzfilmeket vagy ulj le olvasni o meg nezzen otthon rajzfilmet, ebed utan dolj le pihenni o meg jatszon az apjaval vagy menjenek jatszoterre.

Viseld el ...gondolj bele neki a legrosszabb mert ha nem is tud mindenrol erzi a feszultseget es tenyleg nem o hanem az anyja idegbeteg.

2019. nov. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
83%

... aki meg leáll egy gyerekes pasival az viseljen el mindent


Ha nem is mindent, de aki gyerekes pasival jön össze, annak sok mindenről le kell mondania, többek között a sok kettesben töltött hétvégéről is. Te vagy a példa rá, hogy ide nem elég a "szeretem a gyerekeket" szöveg. Vagy tényleg szereted a pasid gyerekét és el is fogadod, vagy ezt a kapcsolatot hosszu távon megette a fene. Valószínűleg nem látod ezt, de majd rájössz.

2019. nov. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek köszönöm szépen, utána néztem ennek az egésznek és rájöttem hogy én és a többi “mostoha” is kb ott rontjuk el, hogy megpróbálunk tökéletes pótanyukájuk lenni olyan gyerekeknek akiket szinte nem is ismerünk és nem is a mieink. Páromnak is többször próbáltam már elmagyarázni, hogy attól hogy neki a vérszerinti gyereke, nekem még nem az. Sajnos beleesett a tipikus “elvált apuka” szindrómába is, hogy ne legyen rászólva a gyerekre, nem az ő dolga ebben a kicsi időben hogy nevelje és már ott tartunk, hogy amikor nálunk van a gyerek ő a “főnök”. Szóval leültem megbeszélni ezt vele, azt hiszem talán megérti hogy én szeretnék egy lépést hátrébb tenni ebben az ügyben ő pedig megpróbál ténylegesen szülőként viselkedni :) Szerintem ez lenne a legjobb mindenkinek. Attól, hogy egy pár vagyunk, közös életet tervezünk lehetnek külön dolgaink, ahogy pl a munkahelyre se viszed el a párodat :)
2019. nov. 6. 07:53
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!