Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyvonalakban: 31 éves nő vagyok. Laktam külföldön, budapesten, de szakítások után mindig haza kényszerültem a családhoz. Anyum eléggé ragaszkodik hozzám, amit próbál elrejteni, de nem tudja. Ez nekem lelki teher egy kicsit, mert így úgy érzem csak akkor tudom élni az életem ha épp van valakim, és el tudok vele költözni. Így nekem is könnyebb...Most viszont egy városban lakunk nővéremékkel (anyum elköltözött apumtól), nekem itt van egy lakásom, viszont tesóméknál is van egy vendégszoba amit neki tartanak fenn. Anyum viszont ígyis velem lakik, de sokszor van nővéreméknél is (ott az unoka, viszont sokszor megy a csicskáztatás, és olyan mintha azért neki is nehéz lenne ott, nem vonulhat el pihenni ha akar, mert tesóm pofákat vág ha már neki kell foglalkoznia a gyerekkel, állandóan sorozatokat néz telefonon). A lényeg, hogy én itt nem találok munkát, és szeretnék visszamenni Budapestre, viszont olyan szintű bűntudatom van, hogy akkor most anyumnak át kell költöznie tesómékhoz hogy az én lakásomat kiadjuk és bevételünk legyen abból is, hogy egyszerűen nem merek lépni semerre, és itt ülök munka nélkül, holott már nagyon mennék...mit csináljak hogy végre magamat helyezzem már előtérbe és az életemet?



2019. nov. 8. 16:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben leültetném anyámat és a nővéremet és bejelenteném, hogy fogom magam és elköltözök pestre, a lakásomat pedig kiadom, hogy legyen pénzem. Aztán pedig finoman, de határozottan, jól lecseszném mindkettőt, hogy a nővéred törődjön a gyerekével ha már megszülte, anyád meg csak annyit segítsen, amennyihez, és amikor kedve van.


Neked nem kell szarul érezned magad, mert nem az utcára rakod ki édesanyádat, hanem a tesódhoz. Azt pedig, hogy ők hogyan viselkednek egymással, azt igenis boxolják le egymásközt. Nem neked kell játszanod a szőke herceget fehér lovon, aki meg menti anyukádat a csúnya gonosz lányától, mert ez egy nagyon jól működő együttélés is lehetne, ha anyád a sarkára állna, a nővéred meg nem lenne életképtelen. A nővérednek segítségre van szüksége, anyukádnak lakhatásra, mind a ketten jól járnak ha kitaláltak egy jól működő rendszert.


Pl: hétfőn anyukád vigyáz délután a gyerekre, míg a tesód elintézi a dolgait, kedden viszont anyukád csinál azt amit akar, és semmit nem tesz a gyerekért. Emellett fel kell osztani, hogy heti 2x anyukád főz, heti 2x tesód, ki melyik héten indítja be a mosást, stb.


Ezek legyenek felírva, kirakva a hűtőre és mindenki tartsa be. Ha a tesód nem tartja magát a megbeszéltekhez, akkor álljon anyukád a sarkára. Tesód nem főzött? Rendeljen magának ételt, nem indította be a mosógépet? Indítsa be csak az ő ruháinak a mosást. Ha a tesód hisztériázik akkor meg lehet mondani, hogy ott a táblázat a hűtőn, ő megcsinálta azt amit elvállal, ennél többet nem hajlandó tenni, oldja meg ő, felnőtt ember.

2019. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális tanácsokat! Én már kétszer jeleztem tesóméknak hogy egy kicsit legyen anyumra is tekintettel, mert ő is fáradt, főleg hogy még dolgozik. Tesóm az az igazi manipulátor típus...úgy csinálja a dolgokat hogy ne merj nemet mondani, mert egyből olyan sértődés kerekedik a dologból hogy nem igaz...már a szeme mozgásából lehet látni ha valami nem tetszik neki..ha már tanácsolsz neki vmit akkor is egyből hülyének néz, és kb kitagadna a családból hogy te ne szóljál bele...anyum ezért nem mer neki semmit se mondani, nem még tanácsolni, de nemet se mer semmire mondani. Én ennek az ellentettje vagyok, sosem várom el hogy helyettem csináljon meg bármit, max akkor kérném meg ha a belem lógna kb...sőt, szeretem őt kiszolgálni, és hagyni hogy pihenjen...tesóm meg érdekember lett. Ezért sz.ar ez az egész...
2019. nov. 9. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!