Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim miert kényeztetik...

A szuleim miert kényeztetik el ennyire az ocsemet? Tobb lent.

Figyelt kérdés

Mindent csak ő kap, en szinte semmit.

Semmilyen dolgot nem vesznek meg nekem, főleg hogy okj-s képzéssel majd sminkes (pontosabban kozmetikus) szeretnék lenni. De így nagyon nehéz itthon gyakorolni, hogy semmi sminkem nincs. Diak munkára meg nem mehetek. Kellenének paletták, ecsetek, smink szivacs stb. Anyukámnak egy darab ecsete van és azt a múltkor kolcson vettem es annyira le lettem cseszve amiért elvettem..pedig csak gyakorolni szeretnék.

A baratnoim az úgymond smink modelljeim, szóval rajtuk gyakorolok amikor ra érnek, és annyira ciki hogy akkor is ők adnak dolgokat mert nekem alig van valamim. Mit tegyek? Negatív valaszokat kérlek ne írjatok.


2019. nov. 16. 14:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
68%

Karácsonyra sem tudnál sminket kérni?

Nem kell a legdrágábbal kezdeni. Nekem Essence, Catrice (drogériás) cuccaim vannak, abszolút nem drágák, mint pl. egy MAC vagy Sephora, mégis nagyon szeretem őket. Pigmentáltak, tartósak.


Ha pedig ez nem működik, akkor sajnos várnod kell addig, amíg nem végezhetsz diákmunkát. 16 éves korodtól tudsz, igaz szülői beleegyezéssel. Suli mellett valszeg nem fogják engedni, de nyáron simán mehetne, akár egy önkormányzat által finanszírozott munka is.

2019. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
69%

Es hogy fertotlenited a baratnoid cuccait?

Amugy boven raersz a gyakorlassal

2019. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
#10 Ez nem csak tinihobort... Ezer eve ez a legnagyobb álmom. Videókból tanultam meg, tudok halloweeni sminkeket, alkalmit, természeteset, barmilyet. Ez nem csak egy olyan dolog hogy tegnap találtam ki.
2019. nov. 16. 17:42
 14/36 anonim ***** válasza:
39%
Csak tudnám, mire kaptam a lepontozást, amikor az égvilágon semmi rosszat nem írtam.
2019. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
69%

A szuleim miert kényeztetik el ennyire az ocsemet?

Mindent csak ő kap, en szinte semmit.


Az öcséd nagyon sok sminkcuccot kap? 😂

2019. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
#15 Igen, neked aztán sok eszed lehet:) Nyilván nem sminket, de mindent meg kap ami éppen eszébe jut.
2019. nov. 16. 18:21
 17/36 anonim ***** válasza:
71%

Ezer éve? Az mit takar? 1-2 évet? Az még mindig semmi.

De ok, tegyük fel, tényleg komolyan gondolod: akkor sem jár neked alanyi jogon, hogy a drága hobbidat csont nélkül kifizessék, merthogy a sminkelés továbbra sem olcsó buli! De ezt majd megtapasztalod, ha megdolgozol egy-egy cuccért.

Addig marad az ajándékba smink kérése. Továbbra is teljesen megértem, hogy nem egy 14-15 éveskori elképzelést fognak halálosan komolyan venni, pláne hogy olyan munkáról van szó, ami erősen túltelített.

2019. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
#17 Jo jo, majd meglatjuk, pár ev múlva mi lesz:)
2019. nov. 16. 18:38
 19/36 anonim ***** válasza:
38%
Meg!;( es majd szembe rohogod a buta kislany enedet
2019. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
47%
Hát azért ez nem egy szakmaspecifikus dolog, hogy költeni kell a gyerekre. Ha szakképzésre jár (nálunk van pl. szépészeti is), akkor az pénz, mert ott igenis kell vásárolni mindenféle eszközt és anyagot. Ha gimnáziumba jár, akkor ma már ott is csomó mindent megvetetnek az emberrel pluszban pl. nekem csomó nyelvkönyvet kellett vennem külön, de ez nagyjából minden emeltes tárgynál is így volt. Ha zenél az pénz. Ha sportol az pénz. Ha van valamilyen egyéb hobbija pl. fest, rajzol, barkácsol, horgászik stb. az pénz. Ha tovább szeretne tanulni, akkor az pénz. Ha olyan szakon tanul az egyetemen, ami szintén igényli különböző eszközök beszerzését, akkor az megint pénz. Emiatt én túlzásnak érzem azt, hogy úgymond ilyen kiadásokon kell a spórolni... mert nyilván nem kell megvenni a legdrágább smink termékeket egy tininek, aki éppen kitalálta, hogy sminkes szeretne lenni és gyakorolna. Viszont szerintem ez egyáltalán nem olyan nagy kiadás, hogy egyszer ne tudja megengedni egy család. Ha pedig tényleg nem engedheti meg magának, akkor ott baj van és ott nem a sminkre nincsen, hanem semmire.
2019. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!