Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim miert kényeztetik...

A szuleim miert kényeztetik el ennyire az ocsemet? Tobb lent.

Figyelt kérdés

Mindent csak ő kap, en szinte semmit.

Semmilyen dolgot nem vesznek meg nekem, főleg hogy okj-s képzéssel majd sminkes (pontosabban kozmetikus) szeretnék lenni. De így nagyon nehéz itthon gyakorolni, hogy semmi sminkem nincs. Diak munkára meg nem mehetek. Kellenének paletták, ecsetek, smink szivacs stb. Anyukámnak egy darab ecsete van és azt a múltkor kolcson vettem es annyira le lettem cseszve amiért elvettem..pedig csak gyakorolni szeretnék.

A baratnoim az úgymond smink modelljeim, szóval rajtuk gyakorolok amikor ra érnek, és annyira ciki hogy akkor is ők adnak dolgokat mert nekem alig van valamim. Mit tegyek? Negatív valaszokat kérlek ne írjatok.


2019. nov. 16. 14:54
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy ennyit rosszindulatú ember létezik...
2019. nov. 17. 07:14
 32/36 anonim ***** válasza:
64%
Miért lennének rosszindulatúak?
2019. nov. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
#32 Azert, mert egyaltalan nem ismernek, es olyanokat állítanak rólam, hogy már fáj olvasni. Néha már meg bánom ha erre az oldalra írok ki valamit.
2019. nov. 17. 09:39
 34/36 anonim ***** válasza:
94%

1. Meg varj, mert mire OKJ-s kepzest elkezded, addigra fix, hogy valtozni fog a velemenyed.


2. Nem akarlak elkeseriteni, de nem eleg az a kb 2 millio kozmetikus az orszagban? Iszonyat telitett szakma, ezzel nem fogsz tudni megelni, ha csak ezt csinalod foallasban. Tudom mirol beszelek. En egy kisvarosbol jovok (kb 12ezer lakos), es ebben a kisvarosban is kb minden masodik utcaban van egy kozmetikus. Mindegyik kong az uressegtol. Anyam egyik baratnoje is kozmetikus, o meselte, hogy kegyetlen nagy a konkurencia, es o is csak hobbikent v kisebb masodallaskent csinalja ezt.

Szerintem gondold meg. Es ez nem kritika, hanem ez a valosag.

2019. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, ebben a kérdésben teljes mértékben a szüleidnek adok igazat. Egyrészt még bőven fog változni az elképzelésed arról, hogy miként is akarsz később dolgozni, felesleges már most ilyenre beruházni, ami ráadásul nem is kis összeg, csak te nem akarod ezt megérteni.

Másrészt kozmetikus OKJ-ra én nem adnék egy petákot sem. Még akkor sem, ha 18 évesen döntötted volna ezt el. Iszonyat felesleges szakma, mert akkora a konkurencia belőle, hogy maximum csak kisebb keresetkiegészítónek jó egy normális munkahely mellett. Annyi kozmetikus meg fodrász van ebben az országban, hogy az már nevetséges. Ennek tudatában még szép, hogy a szüleid nem dobnak ki súlyos ezreket vagy tízezreket az ablakon mindenféle pingáló ecsetre meg ilyenekre, mert tök mindegy, hogy mennyit gyakorolsz, ebből te nem leszel képes megélni, sem most, sem 50 év múlva, és ezt a szüleid is belátják, akár tetszik akár nem.


És ez nem negatív vélemény, a tényeket írom le, mert ismerek pár kozmetikust meg fodrászt. Ennek a szakmának manapság nincs jövője.

2019. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos egyet kell értenem a szüleiddel és az itt kommentelőkkel.

Még ráérsz azon gondolkodni, hogy mit szeretnél majd dolgozni. De gondolj bele. A szüleid vesznek neked mindenféle sminkes cuccot meg ecsetet meg stb, kiadnak érte több tízezer forintot, aztán lehet, hogy 1 év után meg már teljesen másként szeretnél elhelyezkedni, így meg már kidobott pénz lenne minden.


A kozmetikus OKJ-ról én is mindenképpen lebeszélnélek. A piac elképesztően telített, és ez így is lesz még évtizedekig, mert valljuk be, ezt a szakmát bárki képes csinálni, még képesítés nélkül is. Több ismerősöm is van, aki ezt tanulta, és ma egyik sem ebben a szakmában dolgozik, mert nincs elég ügyfél, az a pár darab meg nem elég a megélhetéshez. Még ahhoz sem elég, hogy az elfogyott cuccok árát fedezze. Ugyanilyen telített a fodrász is.

Ha nem hiszed, akkor menj el egy átlagos kisvárosba, és járkálj mindenfele, számold össze, mennyi kozmetikust (vagy kozmetikus+fodrászt) találsz. Meg fogsz lepődni, hogy mennyi konkurencia vár rád, és mindegyik szalon teljesen üres.

Csak hogy érzékeltessem: itt Szombathelyen rákerestem a kozmetikusokra, és ahol lakok, annak az 500m, azaz fél km sugarú körében 5 kozmetikus van. Nevetségesen sok. Budapesten gondolom még jóval rosszabb is a helyzet.


Szép, hogy te gyakorolni akarsz, de ezt gondold át mégegyszer, mert ha ezt nem veszed figyelembe, akkor lesz egy elvégzett képzésed, amivel kitörölheted.

2019. nov. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!