Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyermek apa nélkül nő...

Ha egy gyermek apa nélkül nő fel, mekkora hatással lesz a férfiakhoz való viszonyához?

Figyelt kérdés
Nézzünk egy lány gyermeket a példához! Vajon attól elveszti később az érdeklődését a férfiak iránt, hogy “nincs” apukája?

2019. nov. 18. 18:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sajat peldambol kiindulva nehezebb feltetel nelkul megbiznom a ferfiakban, nagyon konnyen el lehet ezt nalam jatszani. Talan a kotodessel is vannak gondok, sok lanynal a nagy korkulonbseg is ebbol adodhat.
2019. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Huszonéves nő vagyok és van egy kamasz öcsém, mindketten apa nélkül nőttünk fel, rányomta a bélyegét mindkettőnk életére. Nálam ez abban nyilvánul meg, hogy csak az idősebb (35 feletti minimum) férfiak érdekelnek, ami nem baj önmagában, jó kapcsolataim voltak eddig és szerencsére mindig normális férfiakkal ismerkedtem meg, csak vannak kötődési problémáim és nagyon nehezen bízom meg bárkiben is. Ezt persze sosem mutatom a másik félnek, mert nem akarom elijeszteni, csak magamban kínlódom és rettegek, hogy elhagynak, eldobnak... Emiatt gyakori, hogy nagyon megalázkodom bizonyos szituációkban és semmi tartásom kb. De igyekszem, fejlődöm.

Az öcsémnek szerintem rosszabb, egy fiúnak kell apakép, amit követhet nagyjából, nagyon anyámasszony katonája és szellemileg is lemaradott, pedig nem buta, csak vannak ilyen elfojtott szarságai. Nem tudom lesz e belőle valaha normális férfi.


Viszont itt a dolog másik oldala is, hogy lehet egy “nemlétező” apa sokkal jobb, mint egy bántalmazó, aki meg másképp teszi tönkre a gyerekek életét.

2019. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

7 éves voltam, amikor a szüleim elváltak, anyám nevelt fel apám meg.... hagyjuk. 20 éves vagyok most, ha valaha egyszer lesz valakim, válaszolni fogok erre a kérdésre :DD


Amúgy az érdeklődésemet nem veszítettem el, csak szerencsétlen vagyok.

2019. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem szerencsétlen vagy, hanem nincs előtted jó minta - illetve az "elérhetetlen" típus van előtted, az az a férfitípus, aki"vel" már tudod, hogy hogyan tudsz létezni, ezért könnyen az ilyenek mellett kötsz ki (ideig-óráig). Mert arról viszont semmiféle tapasztalatod nincs (mert melletted sem volt, meg édesanyád mellett sem láttad, hogy lett volna) olyan férfi, aki akár csak egyetlen évtizedig kitartott volna. Az ismeretlentől meg mindig jobban félünk...
2019. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Érdekes amit írtok. Nekünk egy verekedő, részeges apánk volt, 6 éves voltam amikor elváltak. Utána csak hébe-hóba találkoztunk. Nagyon megszenvedtük, hogy nem volt apánk, mert anyám egyedül nevelt minket és őrült sokat dolgozott, “hogy megmutassuk apátoknak, hogy így is rendes, jótanuló gyerekeket faragok belőletek”! Az ebből fakadó maximalizmusomat már sikerült kinőni, de a párkapcsolatokban meg folyton érezni akartam hogy elég jó vagyok-e a másiknak?, szeret?, nem szeret? stb. Ebből fakadóan volt egy jó pár kapcsolatom míg megtaláltam a férjemet. Őt már tudatosan választottam: megbízható és nagyon jó apa. Mondjuk férjnek pocsék mert ő meg az érzéseit nem tanulta meg kimutatni -csak a gyerekek felé működik- így én érzelmileg szenvedek mellette, de… ez van.
2021. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!