Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt a gusztustalan, kétszínű...

Ezt a gusztustalan, kétszínű hozzáállást mi okozza?

Figyelt kérdés

Itt is látom, nagyon gyakran tükröződik vissza a válaszokból, viszont a való életben is folyton szembejön a következő:


Fiatalabbaknak az arcába van tolva, felhánytorgatva, hogy legyen hálás, amiért az apja, anyja etette, itatta, eltartotta kínok árán (akkor is, ha egy szar volt az egész gyerekkora), és költözzön el a mamahotelből 18+ évesen gyorsan, ne élősködjön a szülei nyakán, annak örüljön, amit kapott (étel + tető 18 évig, meg ellátás.)

És a szülők a hősök, mert felnevelték...


A tőlük valamivel (5-10 évvel, tehát nem generációs különbséggel) idősebbek, akik mostanában vállaltak, vagy akarnak gyereket, szintén ba$zogatva vannak, csak éppen azzal, hogy hol a lakás, kocsi, a félretett pénz, a gyerekvállalás nem 18 évre szól, a gyereket élményekben kell részesíteni, taníttatni kell, elindítani az életben, ne a nulláról kezdje, gyűjteni neki, takarékoskodni, nem a támogatásokra szülni.


Na, ilyenkor merül fel bennem több dolog. Az előző csoportra ez miért nem vonatkozik? Miért ő lesz a szar, mert mondjuk hiányolja ezeket?


A legundorítóbb, hogy mindenki (aki elfordítja a fejét, az is) tudja, régebben mennyivel könnyebb volt lakáshoz jutni, mennyivel többet ért ugyanaz a pénz, stb, most kb lehetetlen, de az előző generáció előtt kell fejet hajtani, mert gyes, családi pótlék (évek óta nem változott, szóval igen, nekik arányaiban még abból is több járt) miatt bevállaltak, és 18 évig tartottak belőle x gyereket, aki amint nagykorúvá vált, mehet, amerre akar nullából, mondván ez az élet rendje...

A mostaniaktól, akiknek jóval nehezebb boldogulni, meg kb elvárnák önerőből a tehermentes saját lakást, autót, + ugyanezt már kb előre a gyerekeinek is...


Ez csak szerintem rohadt igazságtalanság?


Mi ez a nagy különbségtétel az elvárásokkal kapcsolatban, meg azzal, hogy kinek mi jár?



2019. nov. 19. 08:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

19es, te vagy az egyik, akiről a kiírt kérdés szól 😉.

Igyekezted finomítani magad (most!!), de amúgy szerintem te vagy a prototípus lásd. "...te már csak tudod". Miért ne tudhatná? Honnan tudod, hogy te jobban tudod?!

A szüleid hitelt vettek fel és nyögték?, neb....z, tényleg?? Nem mondod!

Bezzeg most senki nem vesz ám fel hitelt 😁!


10 éve hitelt fizetünk, nem kis összeget, és még fogunk is 20 évig. És mindezt nem ám olyan korban, amikor legalább a munka biztosabb volt, mint ma!



Kérdező, érdekes volt olvasni pl. Goldmundot, így árnyaltabb a kép, mert magam is sokszor érzem, hogy régen könnyebb volt 😕. Valamiben igen valamiben nem, viszont abban igazunk van nekünk, akik szerint ma nagyon nehéz a valamikorival szemben, hogy régen nem volt ez a hajtás. Kiegyenlítettebb volt a lakosság anyagi helyzete, egy szűk (fenti) rétegtől eltekintve mindenki ugyanolyan csóró volt, nem volt szégyen, ha átlag szinten éltél.

Soha nem emlékszem rá, hogy piszkáltuk volna egymást a suliban (40 éves vagyok), kinek milyen ruhája, autója, táskája akármilye van.


Ma tényleg csak a bántást kapja mindenki mindenért, ettől az ostoba, harácsoló világtól teljesen zakkantak, komplexusosak vagyunk és marjuk egymást, ahol tudjuk.


Pl. a mai kismamáknak van olyan undorító, beteges élete, hogy rettenetes. Ezt egy férfi el sem tudja képzelni, mit adnak/kapnak egész nap a nők mindehonnan.Ma mindenért rossz szülő vagy, egyedül vagy mindenre (nincsenek a több generációs családok), ha ne adj isten, segítséget várnál anyától, anyóstól - minek szültél a nyakukra??!

-Korán szültél? Mire, segélyre, dolgoztál már egy napot, ebből akarsz megélni??!

-Későn szültél, mit csináltál eddig, ja a pénz fontosabb volt, valami gond van a gyerekkel, a te hibád, nem kellett volna eddig húzni, élni a világodat..

-Meg tudod venni neki, amit csak akarsz/amire szüksége van...ja úgy könnyű, hogy apád, após, anyós besegít, meg amúgy is, tuti ennek annak a v@@laga vége vagy

-Nem tudod megvenni, minek szültél, kinek a nyakára, milyen ember vagy stb.dtb.

- Ki vagy fáradva, hol a férjed, vam férjed, miért nincs, miért van...

- Segít? Minek, milyen anya, feleség vagy, ezt sem tudod megoldani egyedül, akaszd fel magad

- Nem segít? A te hibád, meg kellett volna nézni, kinek szülsz (ez a kedvencem, mert ugye az a homlokára van írva egy embernek 150 %-ban, hogy milyen szülő lesz!), most már ez van, vagy vágd is ki mindjárt



És így tovább, és így tovább.

Ma megkaptam egy ostoba, lenéző libától a facen, hogy minek szül az gyereket, akinek nincs arra reggel plusz 20 perc ideje arra, hogy befűtse az autót, ugyanis a mínuszokba be ne kösd már a gyereked kabátban a gyerekülésbe. És nem vágja a primitívje, hogy te szerencsétlen, hát hiába bántod azt a nyomorultat, aki 3-4 gyerekkel kénytelen elindulni egyedül reggel, örül ha összeszedi magukat, hogy talán érkezzen iskolába, munkába, óvodába és nincs felesleges 20 perce autót felfűteni, de azt nem akarja, hogy tüdőgyulladást kapjanak a kölkök...


És ma ilyen minden, Kérdező. Ezért nehéz és ezért volt könnyebb régen. Ha valami baj történt, nem volt annyi pénz, nem szívták egymás vérét, nem rúgták egymást, ahol tudták. Sőt, segítettek. Használt ruha, házépítés, kert, gyerekvigyázás, ki miben tudott.

Lehet, hogy arányaiban anyagilag nem volt könnyebb, de mivel nem voltak ilyen elvárások, követelmények, pszichikailag könnyebb volt.

És az nagyon sokat tesz!

2019. nov. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Nagyon igazad van! 👍
2019. nov. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm #21!

Végre valaki érti, amit akartam. Hogy leginkább azért volt könnyebb, mert nem volt annyi elvárás. Nem értél kevesebbet attól, hogy nem nyaralsz külföldön minden évben, stb. Ma meg köpködnek, fújjognak, ha nincs annyid, ha hitelt fizetsz, ha albérletben vagy.... Míg ugyanezért a korábbiakat meg sajnálni, tisztelni kell, amiért ma lenéznek...

2019. nov. 20. 08:07
 24/28 anonim ***** válasza:
75%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1018..

Az ilyen kérdés kiírójának jogosan mondanák a szülei, hogy vagy dolgozik, vagy menjen amerre lát.

2019. nov. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
36%

Jól van, utolsó (24), azért egy kis realitásérzéket, pls.

Kiragadtál egy szélsőséget, amit nem is hiszek el, hogy nem trollkodott az illető.


Szerintem mindannyiunknak világos, hogy a Kérdező nen az ilyen emberekkel kapcsolatban nehezményezte az eridj már a "mamahotelból" szokványos használatát!

2019. nov. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

#24

Sok lézengő, szó szerint ingyenélő, élhetetlen embert ismerek én is sajnos, akiknek a szüleit már tényleg sajnálom komolyan, de mint írtam, leginkább azokra gondolok, akik még tanulnak, vagy tanulnának, illetve akik dolgoznak, de még otthon laknak és esetleg oda születik a gyerek, stb.

Nekem volt olyan, hogy anyámmal éltem albérletben, amit közösen fizettünk. És mikor volt valami nagyobb konfliktusunk, írtam ki kérdést azzal kapcsolatban.

Mi volt a válasz? "Költözz el, ne élősködj anyádon és probléma megoldva." Meg hasonlók....

2019. nov. 20. 13:38
 27/28 1Léna ***** válasza:
15%

Rágódni lehet ezen a kérdésen, csak nincs semmi értelme.


Mert nem az a lényeg, hogy mások mit gondolnak, hanem az, hogy Te mit gondolsz. Te milyen kapcsolatban állsz a szüleiddel, mi az amiben segíteni tudnak? (Lehet, hogy csak bátorítás) Ha pedig nem tudnak segíteni akkor Te mit akarsz tenni? Mit teszel? Mindenre van megoldás. Legyél kreatív, tegyél valamit, amire később büszke lehetsz. Tűzd ki a célod! Kalkulálj, hogy mennyibe kerül? Hogyan lehetne a rávalót megkeresni? Mi az amiről a célod elérése érdekében addig lemondasz? Stb.

Minden korosztálynak megvan a maga probléma köre.

A mai generációnak azért nehéz a helyzete, mert a kereskedelem túlkínálatának nehéz ellenállni. Egyszerre szeretne mindenki mindent. Nehezen vagy egyáltalán nem tudnak felállítani fontossági sorrendet. A bőség zavarában, nehéz bármiről is lemondani egy cél érdekében.

Többször említetted, hogy a családi pótlék régóta nem emelkedett. Ennek az az oka, hogy a családoknak olyan támogatási forrásokkal segítenek a családi pótlék mellett, ami a szülőket munkavállalásra ösztönzi. Pl.:Családi adókedvezmény. Ez segít a gazdaság fehérítésben is, mert aki szeretné igénybe venni annak olyan munkahelyen kell dolgoznia ahol bejelentik. Ha be van jelentve, akkor fizetve van a társadalom biztosítás, ami lehetővé teszi az egészségügyi ellátását és az egészségügy finanszírozását.

A babaváró hitel, pedig lendületet adhat egy család megalapozásához. Na ilyen, még eddig, sohasem volt.

A gyerekekkel kapcsolatosan egy gyereknek a legnagyobb szükséglete a szülői szeretet. A kisgyerek még nem fog márkás holmikért sírni. Természetesen azért szükség van ruházatra, és egyéb eszközökre, de itt is lehet az ember mértéktartó. Később sem életbe vágó a gyermek minden kérését azonnal kielégíteni, mert ha nem kapja meg azonnal jobban tudja értékelni is. Jó ha a szülő neveli a gyermekét nem a gyermek a szüleit.

Ha a célodra nézel, és a célodra összpontosítasz akkor a megoldásokat fogod keresni és meglátni.

Sok sikert!

2019. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Nem magamra terveztem kiélezni a kérdést, mert azon aztán lehet lovagolni, mint bárki máson, ami egyedi eset, mert mindenkié az. Egyszerűen ez az észrevételem, sok kérdésnél, de sajna való életben is.

Példákat írtam, tudom.

Sok olyan dolog van az életben, ami direktbe közvetlen nem érint, mégis zavar. Szerintem mások is vannak így.

2019. nov. 21. 07:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!