Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kéne szembemennem a...

Nem kéne szembemennem a szülimmel?

Figyelt kérdés

Régóta szeretném befestetni a hajam végét egy kicsit világosabb szőkére, mint amilyen az igazi színe. Szüleim viszont minden ilyennek elle vannak, szalagavtó környékén kezdtem el sminkelnk, teljesen ki voltak akadva, most is sokszor megszólnak miatta. A hajfestéshez is így állnak hozzá, azt mondták, ha befestem ne tegyem be a lábam a házba.

19 éves vagyok, most kezdtem az egyetemet, sokat tanulok meg messze is lakunk, szóval dolgozni nincs időm, viszont otthon mindenben segítek, semmi baj nincs velem.

Tudom, hogy ez nem nagy dolog, de én szeretném kipróbálni, csak nem tudom, így jó ötlet lenne-e. Szerintetek?


2019. nov. 28. 19:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
38%

Szerintem csináltasd meg. Ha meg nem tetszik nekik, megmondhatod teljes nyugalommal, hogy később ugyanúgy megtennéd, amikor már nem otthon élsz. Ennyi erővel te is szabályozhatnád őket, amit ők szeretnének csinálni. Csak mert szülők, nincs tejhatalmuk, akkor sem, ha még otthon laksz. Ha te így érzed jól magad, kifejez téged, hát nehogy már ők akadályozzanak meg benne! Idővel úgyis lenő, amit aztán max levágsz, vagy befested olyan színűre, mint a hajad, aztán nem is veszik észre.


18/L

2019. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Amíg ők tartanak el addig nem kellene szembe menni velük. Mert mondhatják, hogy ha te ilyen nagylány vagy, akkor tartsd is el magadat.
2019. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem semmi, az ilyennek minek gyerek? Hajfestés miatt haza se menj??!

Azta.

Majd azt is megmondják, kivel állj szóba, kit szeress... Szerintem menekülj!

2019. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem csak a hupililára, meg ilyen extrémebbekre gondoltak?

Meg végül a sminket is megszokták, ha néha elő is hozzák.

De jobb a békesség.

2019. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Na ez komoly :)

Bárcsak ez lenne nekem is a legnagyobb problémám hogy 19 évesen nem festhetem be a hajam végét.

2019. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi szokek tarcsunk össze 💚
2019. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Szent isten! Úgy beszélsz, mint egy ötéves! Nem fognak kitenni otthonról! Fel kell nőj félelem nélkül, és felnőttként dönteni a saját tested fölött. És ha konfliktus van, abba beleállni! Ezek soha nem fogják abbahagyni, ha hagyod!
2019. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor elvileg koleszos vagy. Hétvégén maradj fent a koleszban, keress diákmelót, tanulj, ösztöndíj+fizu egész jól fizet. Esetleg vállalj korrepetálást, vagy beadandók megírását.

Lesz pénzed eltartani saját magad. Nyáron költözhetsz albiba arra a 2-3 hónapra és tudsz dolgozni, utána vissza koleszba. /Mi is ezt csináltuk./

2019. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

19 éves vagy, a szüleidnek nem kötelessége már, hogy eltartsanak. Volt itt már olyan kérdező, akit a fotelhuszárok szépen felbátorítottak, csináljon amit akar, aztán jött kétségbeesve, hogy az apja közölte vele, akkor cuccoljon el az anyjához.

Kérdező, ésszel legyél.

2019. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Akivel az apja közli, hogy cuccoljon el, annak már magától is régen el kellett volna cuccolnia örökre! Nem jobbágyok vagyunk a családunkban! Mellesleg az első szakma megszerzéséig köteles is a szülő eltartani.
2019. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!