Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám jogosan tette ezt velem?

Apám jogosan tette ezt velem?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott apám.

Azt mondta cseléd lettem, semmire nem viszem az életben. Adjam vissza mindazt amit ő adott és fizessem ki azt a munkát amit segített nekem. Ne is menjek haza többet. Nem öröklök semmit.


Na de kezdjük az elején.


Apám már jóval a születésem előtt (10-20 évvel előtte) kitalálta, hogy én fogom továbbvinni a családi vállalkozást. Gyerekkoromban folyton erre próbált "nevelni" és ösztönözni, de engem sose mozgatott különösebben az egész. Ez miatt gyakorlatilag végig itta a gyerekkoromat. Mikor elvégeztem a sulit, beálltam a családi vállalkozásba. Mondván hátha megszeretem és különben is jól jön a munkatapasztalat (papíron persze, mert amúgy előtte is dolgoztam ott). De jöttek a bajok. Nem fizetett nekem semmit. Vagyis évente egyszer kaptam kisebb nagyobb összegeket (200e-800e-ig), meg teljes ellátásom volt (szüleimmel laktam) de semmi több. Viszont mindennap ott dolgoztam a vállalkozásba, hétvégén, ünnepnap mindig. Mikor rákérdeztem a pénz kérdésre, mindig azt mondta, hogy én fogom úgyis örökölni az egészet. De közben meg a nővéreimet pénzelte ha kellett nekik valami (új autó, nyaralni akartak vagy valami). Nekem ebből szép lassan elegem lett és 5 év után úgy döntöttem otthagyom. Volt lehetőségem erre, mert barátnőm Pesten lakik és gondoltam feljövök hozzá. Itt vállaltam munkát. Apám ez miatt teljesen kiakadt és azt hangoztatja, hogy cseléd lettem, megbolondultam és én tönkretettem őt.


Így hát a kérdésem ez. Jogosan gondolja és mondja ezeket?

Tényleg én vagyok a rossz a történetbe?

Persze az éremnek két oldala van, de az ő véleményét én nem tudom elmondani.


Ti mit gondoltok erről?



2019. nov. 29. 08:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%

Én a közjegyző/ügyvédem által letétbe helyezett végrendeletemben arra hagyom a vagyonom akire akarom. Másik gyerekre, macskákra, valamelyik exemre.

Ebből a vagyonból ekkor a törvényes örökösnek csak a kötelesrész jár.

Ha azt akarom hogy ez a kötelesrész se járjon neki, akkor fogok kitagadási eljárást indítani. Nem annyira nehéz intézni, mert a durva hálátlanság bevezetése óta már akkor is megítélik, ha a gyerek nem látogatja az apját.

Ha pedig előre gondolkodom, akkor a lényegi vagyonom még életemben elajándékozom követhetetlen készpénz formájában, vagy öröklési szerződést kötök gondozás fejében legalább 2 évre.

2019. nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Már akkor is alkesz volt apád, amikor "miattad" végig itta a gyerekkorodat. Nehogy elhidd már, hogy te voltál az oka, egyszerűen indok kellett a piáláshoz.

Tegnap valószínűleg megint felöntött a garatra, azt sem tudta, mit beszél, jó eséllyel már nem is emlékszik rá.

Itt te egyetlen dologban hibáztál: nem léptél le már korábban.

2019. nov. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
96%

Apád valszeg azért nevez cselédnek, mert úgy gondolja, a mostani munkahelyeden csak alkalmazott vagy, az eddiginél meg mégiscsak a főnök fia voltál... de sokra mész vele, ha egyszer ott is ugyanígy utasítgatva voltál. Jogosan éled a saját életed, ne hagyd, hogy irányítson. Egyébként is meg fog békélni.

Mondjuk ha ki akarna túrni az örökségből, azt nem kitagadással tenné, hanem még életében a többi gyereknek ajándékozna mindent, de nem hiszem, hogy idáig fajul a helyzet.

2019. nov. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván mérges rád, de ennyi erővel haragudhatna a testvéreidre is, mert ők se neki dolgoznak. Most kénytelen lesz felvenni valakit, akit jól meg kell fizetnie, ha ennyit akarja dolgoztatni (ünnepnapok, hétvégék). Igazad van, hogy eljöttél, és megpróbálsz saját lábra állni. Ki tudja, mennyit fog ez a vállalkozás érni később, lehet, hogy pár év múlva csődbe megy, apád meg eladósodik. Én nem alapoznám erre a jövőmet, és nem maradnék egy alkoholista apával egy háztartásban. Nem követelhet tőled semmit, hiszen 5 évig dolgoztál neki éjjel-nappal, már ez is szép, főleg, hogy nem is szeretted azt a munkát.

És nem, nem miattad lett alkoholista.

Talán majd később megbékél. Ha nem, felteheted magadnak a kérdést, egyáltalán szeretett-e téged valaha. Ha nincs haszna belőled, már nem is kellesz? Milyen szülő az ilyen?

2019. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


12-es. Igen, gyanús nekem is, hogy részeg volt. A hangjából úgy hallottam.

2019. nov. 29. 10:13
 16/25 A kérdező kommentje:

Egyébként egy igen elavult állattartó telepről van szó, amit az utóbbi 10-20 évben nem igazán, vagy csak nagyon silány módon fejlesztgettek.

Ami nagyobb érték, az az állatállomány.

De bánhatom az öröklést ha rá omlik az istálló az értékes állatokra...

2019. nov. 29. 10:24
 17/25 anonim ***** válasza:
98%

Tipikus példája annak, amikor a szülő kiprojektálja a vágyait a gyerekére, mindeközben figyelmen kívül hagyja a gyermeke ambícióit, céljait, vágyait, stb.

Nem kötelezhet egyetlen szülő sem senkit arra, hogy azt tegye felnőttként, amit ő akar.

Szeirntem jól tetted, hogy kiszálltál a dologból és felépíted a saját életedet, saját tapasztalataidat, munkádat, családodat stb.


Ebben a sztoriban egyedüli szégyellnivalója apádnak van.


Az esetleges elhalálozásakor nyilván lesz egy hagyqatéki eljárás, a köteles rész meg fog illetni tégedet, és akár jogi úton kérheted, hogy a többiek fizessenek ki belőle, mert te nem akarsz benne részt venni.

2019. nov. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%
apad dugja fel maganak a vallakozasat, te meg eld az eletedet ugy ahogy akarod, es fele se nezz tobbet
2019. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%
Apad nem azert itta vegig a gyerekkorodat, mert teged nem erdekelt a csaladi vallalkozas, hanem azert, mert alkoholista (volt). Termeszetesen nem veled van a baj. Ha elmesz egy pszichologushoz, az biztos segit, ha atbeszelitek ezeket a dolgokat.
2019. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően elítélem az összes olyan "szülőt" akik kizárólag saját céljaik és be nem teljesedett vágyaik miatt vallanak gyereket, hogy majd arra szépen rákényszerítik ezeket. Aztán mikor koppannak hogy ja a gyerek az egy külön álló személy, külön gondolkodás külön álmok külön vágyak, az ilyenek jönnek aztán a kitagadással meg hasonlókkal. Szerintem hamarabb ki kellett volna már lépned ebből a vállalkozásból, már ott, hogy lényegében fizetést sem kaptál, ingyen munkaerő voltál nekik. Lényegtelen hogy majd egyszer te öröklöd, ha dolgoztál, illett volna fizetni, bár az is kérdés be voltál e jelentve, vagy tényleg teljesen ingyen munkaerő voltál nekik. Na mindegy, nem ez a lényeg, nem ez a kérdés, a lényeg hogy te NEM vagy rossz, és hogy sajnálom hogy ilyen apád van. Mondjuk ezt az add vissza mindent amit ő adott dolgot nem értem. Mit adott a felnevelés kívül? Mert hogy pénzt a munkádért ahogy olvasom azt nem. A felnevelést meg nem követelheti vissza hiszen nem a gyerek akar megszületni. Ő vállalt gyereket.
2019. nov. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!