Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám jogosan tette ezt velem?

Apám jogosan tette ezt velem?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott apám.

Azt mondta cseléd lettem, semmire nem viszem az életben. Adjam vissza mindazt amit ő adott és fizessem ki azt a munkát amit segített nekem. Ne is menjek haza többet. Nem öröklök semmit.


Na de kezdjük az elején.


Apám már jóval a születésem előtt (10-20 évvel előtte) kitalálta, hogy én fogom továbbvinni a családi vállalkozást. Gyerekkoromban folyton erre próbált "nevelni" és ösztönözni, de engem sose mozgatott különösebben az egész. Ez miatt gyakorlatilag végig itta a gyerekkoromat. Mikor elvégeztem a sulit, beálltam a családi vállalkozásba. Mondván hátha megszeretem és különben is jól jön a munkatapasztalat (papíron persze, mert amúgy előtte is dolgoztam ott). De jöttek a bajok. Nem fizetett nekem semmit. Vagyis évente egyszer kaptam kisebb nagyobb összegeket (200e-800e-ig), meg teljes ellátásom volt (szüleimmel laktam) de semmi több. Viszont mindennap ott dolgoztam a vállalkozásba, hétvégén, ünnepnap mindig. Mikor rákérdeztem a pénz kérdésre, mindig azt mondta, hogy én fogom úgyis örökölni az egészet. De közben meg a nővéreimet pénzelte ha kellett nekik valami (új autó, nyaralni akartak vagy valami). Nekem ebből szép lassan elegem lett és 5 év után úgy döntöttem otthagyom. Volt lehetőségem erre, mert barátnőm Pesten lakik és gondoltam feljövök hozzá. Itt vállaltam munkát. Apám ez miatt teljesen kiakadt és azt hangoztatja, hogy cseléd lettem, megbolondultam és én tönkretettem őt.


Így hát a kérdésem ez. Jogosan gondolja és mondja ezeket?

Tényleg én vagyok a rossz a történetbe?

Persze az éremnek két oldala van, de az ő véleményét én nem tudom elmondani.


Ti mit gondoltok erről?



2019. nov. 29. 08:46
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Be voltam jelentve, csak mivel családi gazdaság, így olcsóbba kerültem mint egy munkás.
2019. nov. 29. 12:07
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mi az igazság? Kaptál fizetést vagy nem? Az elején te írod: "Vagyis évente egyszer kaptam kisebb nagyobb összegeket (200e-800e-ig), meg teljes ellátásom volt (szüleimmel laktam) de semmi több."
2019. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Konkrétan megszabott havi fizetést nem kaptam. Évente egy alkalommal kaptam egy összeget ami a megadott kereten belül volt. Ez az igazság.
2019. nov. 29. 12:24
 24/25 anonim ***** válasza:
90%
Remélem, többet nem beszélsz vele.
2019. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván mérges rád, de ennyi erővel haragudhatna a testvéreidre is, mert ők se neki dolgoznak."

Valszeg valami konzervatív hozzáállású a fater, aki úgy gondolja, hogy a vállalkozást (főleg ha mezőgazdasági) a fiúnak kell továbbvinnie, a lányok meg azonos értékben kapnak mást. Tipikus példája annak, hogy a konzervatív nemi szerepektől sokszor a férfiak is szívnak, mint most a kérdező.

2019. nov. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!