Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen szülő az...

Szerintetek milyen szülő az aki kiteszi otthonról a gyerekét mert nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 20 éves srác, érettségi után elment dolgozni 1 hónapot, kirúgták majd elment gyárba, onnan meg ő lépett mert a folyamatos zaj és a kollégák kiutálták.


Szülei viszont feljelentették mert jogcím nélkül tartózkodik a házukba, egyébként a srác soha nem bulizott, prostizott, még csak semmi káros szenvedélye sincs, egyszerűen csak nem dolgozik mert egyetlen lehetősége volt a gyár , de nem bírta, nem keresi egy hely se ahová beadta az önéletrajzát. Szülei már kipakolták, ha elhagyná a házat zárat cserélnének ezért csak ül és tűr.


Szülei azt mondták nem fogják eltartani, mást sem tartanak el, oldja meg az életét és rendőrt akarnak ráhívni ha nem mozdul.


Sehova nem tud menni mert barátai sem voltak soha, nagyszülők sincsenek. Zsebében az összes vagyon 1035 forint.

Szülők teherként látják.


2019. nov. 30. 00:01
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
50%

#12

Neked van gyereked? Ha 20 évesen nem lesz meloja, holnaptol hajlektalan?

Van nekem egy elkepzelesem: szerintem nincs, es soha nem is lesz, szerintem parod sincs. Egy megkeseredett, gyulolettel teli ember vagy, aki irigy azokra, akik nem minden nap 12 oraznak.

2019. nov. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
94%
Apaként írok. Volt a fiam is munkanélküli, 22 éves volt akkoriban. Nehezen talált munkát. Eszünkbe nem jutott kirakni otthonról. Ha 22 évig került neki étel, akkor máskor is került, kerül. Majdnem egy évig volt munkanélküli. Abban az egy évben nagyon megháziasodott, amire a feleségem és én haza értünk, arra ki volt mosva, be volt vásárolva és még főtt étel is volt. Minden este megkérdezte, hogy másnap mit ennénk, volt hogy az asszony elmagyarázta mit hogyan kell, de az internetről is sokat tanult. Bevásárláshoz adtunk neki pénzt, soha nem vágott át még 10 forinttal sem minket. A szabadidejében pedig valami program segítségével megtanult németül is. Mivel addig csak magyarul és angolul beszélt. Jelenleg 26 éves és Svájcban él, nagyon jó munkája van. Amikor kiment, kért tőlünk 100 svájci franknak megfelelő összeget. Amikor először jött haza, a dupláját adta vissza. Nem akartunk ennyit elfogadni, de erősködött. El sem tudtuk volna képzelni a feleségemmel, hogy kitegyük itthonról, éppen akkor amikor a legnagyobb szüksége volt segítségre. Hiszen nem azért lett ő nekünk, hogy X év után kidobjuk, eldobjuk magunktól. Bár azt nem tudom, ha lusta, egész nap siránkozó, naplopó tróger lett volna, akkor meddig toleráltuk volna. Azt hiszem egy bizonyos idő után elzavartam volna az első építkezésre.
2019. nov. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
70%
Van, hogy valaki túlságosan introvertált, szociális fóbiás, aspergeres, vagy csak simán nehezen jön ki más emberekkel. Ilyeneknek nem való a gyári munka, és több időbe telik elkezdeni az életüket, mint a folyton pezsgő extrovertáltaknak. Én hasonló típus vagyok, csak lányként, és diploma után voltam ilyen helyzetben, de a szüleim megértőek voltak, és idővel sikerült összeszednem az életem.
2019. nov. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
38%

#13-as! Két gyermekem van. 25 és 20 évesek. Mellé lőttél!

Képzeld, nem lusta disznók! Sőt, nem férgeznek le senkit, mint itt szokás.

2019. nov. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
47%

Igazan sajnalom oket ebben az esetben, bar nehezemre esik ezt elhinni.

Szegyellnem magam, ha az apam hajnalban az interneten olyanokat irogatna, hogyha valakinek 1 evvel erettsegi utan nincs munkaja, azt ki kell rakni otthonrol.

2019. nov. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
79%

Mellékesen nem egészséges az a helyzet sem, ha egy gyerek (mert 1 évvel a középiskola után nekem ne magyarázza be semelyik bányamunkás itt, hogy felnőtt egy ember) kihasználja, hogy a szülei eltartják.

Viszont általában nem ilyen egyszerű a dolog, hogy egyszerűen a gyerek úgy dönt, ő ezt mennyire élvezi és milyen kényelmes, ez a legritkább eset tapasztalataim szerint. Általában ez mindkét félnek szenvedés és nehéz.

Sok esetben vastagon szerepe van a szülőnek is a gyermek sikertelenségében. Mivel előtte 20 évig a szülő formálta legnagyobb részben a gyereket olyanná amilyen lett. Könnyű utána ráverni az egész felelősséget.

Másrészt pedig ameddig az én vérem nem lop meg, nem tör az életemre, addig 100%, hogy helye lesz nálam és segiteni fogom, nem pedig utcára dobni, mert 1 évvel érettségi után nincs állása. Ha nekem jut egy falat kenyér akkor apámnak, anyámnak, gyerekemnek is fog. Aki ezt nem így látja lelkileg sérült. Könnyű megoldás. Legkönnyebb annyit mondani, hogy hello. Sikeres embert szeretetben felnevelni meg a legnehezebb. Nem is megy a legtöbb szülőnek.

2019. nov. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
50%

Ne sajnáld őket. Még tanulnak. Mellette, diákmunkáznak ha tehetik. Tudják, hogy segítjük őket. De nem élnek vele vissza. Nem lóbálják a lábukat, hogy a muterom vagy a faterom szakadjon meg, nekem büdös a munka. Amúgy is 60 éves koromig kötelesek eltartani..

Éjszakás vagyok.. Azért tud a faterjuk hajnal 1-kor írni.

2019. nov. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
34%

Amiről te beszélsz, az hol egyenlő azzal, ami a kérdésben szerepel, hogy valakinek egy évvel érettségi után nincs munkája, a gyári szopást meg otthagyta? Ez mitől rögtön élősködés, láblógatás? Kötelező mindenkinek 18 éves kortól a gyárban dolgozni 150 ezer ftért amiből még albérletre sem telik? Vagy ebből hogy jön mindez le, amin te itt feszengsz?

Ezeket a jelzőket mind te teszed hozzá a történethez, mert neked jól esik utálkozni ezen a kérdésben szereplő emberen. Lehet, hogy egy tök ertelmes emberről van szó, csak iránymutatásra van szüksége. Lehet, hogy 20 évig ütötték hogy soha nem lesz belőle semmi, mostanra pedig elhitte.

Kár, hogy nem egy rohadt népmesében élünk, ott működne a "nem dolgozik ne is egyék" szöveg.

Saját gyereked dögöljön éhen, mert otthagyta a gyári melót? Veled mi van?

2019. nov. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
53%
A szüleid eljárása brutális, nem ember az én szememben aki ilyet tesz a gyerekével, de ettől függetlenül a fő hibás te vagy Kérdező, hogy a dolog idáig jutott. Az első helyről nem tudom miért rúgtak ki, de olyan egyszerűen nincs hogy a másodikról te jössz el mert kiutáltak és nem bírod. Egyrészt az embereket tudni kell kezelni, és egy munkahelyen alkalmazkodni is kell a többiekhez, másrészt ha a lehetőségek szűkösek, akkor egy meglévő munkahelyről akkor jövünk el ha a következő már megvan. Szépen teszed a dolgod a gyárban, és közben keresgélsz, aztán lépsz amikor találtál jobbat, de egy perccel sem előbb. A kutyát nem érdekli mennyire érzed jól magad a gyárban, senki nem szórakozni jár oda hidd el. Más is kibírja, neked is ki kell, legalább addig amíg nincs jobb. Üdv a való világban, a megélhetésért meg kell dolgozni, és hogy jobb helyed legyen, azért is meg kell dolgozni. Tehát azt teljesen megértem hogy a szüleid rá akarnak kényszeríteni hogy kezdj magaddal valamit, csak a módszerük az amit nem tudok elfogadni. De abban biztos vagyok hogy te vagy az oka hogy a dolog idáig jutott. Az meg hogy a gyár volt az egyetlen lehetőség, üres kifogás, semmi egyéb. De tudod mit, ha tényleg az az egyetlen lehetőség akkor menj szépen vissza oda ha visszavesznek, és ezúttal a munkáddal foglalkozz ne a kollégákkal.
2019. nov. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
55%

Neked elgurult a gyógyszered.

Te sértegetsz. Te utálatoskodsz. Akkor mit csináljon a kérdező?

Na, okoska! Költözzön hozzád, te majd eltartod? Az első munkahelyéről kirugták! A másodikat otthagyta! Addig nem kellett volna otthagynia amíg nem talál másikat!

Vagy, megbeszéli a szüleivel, hogy ott fogja hagyni, addig segítsenek, amíg nem talál másikat! Gondolom nem így történt. Egyszerűen nem szereti a munkát.

Képzeld, velünk ilyesmiket mindig megbeszéltek a gyerekek. Míg élünk s tudunk, segítünk nekik, mikor óhajtják, szükségét érzik. De valamiért nem élnek vissza vele.

2019. nov. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!