Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen szülő az...

Szerintetek milyen szülő az aki kiteszi otthonról a gyerekét mert nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 20 éves srác, érettségi után elment dolgozni 1 hónapot, kirúgták majd elment gyárba, onnan meg ő lépett mert a folyamatos zaj és a kollégák kiutálták.


Szülei viszont feljelentették mert jogcím nélkül tartózkodik a házukba, egyébként a srác soha nem bulizott, prostizott, még csak semmi káros szenvedélye sincs, egyszerűen csak nem dolgozik mert egyetlen lehetősége volt a gyár , de nem bírta, nem keresi egy hely se ahová beadta az önéletrajzát. Szülei már kipakolták, ha elhagyná a házat zárat cserélnének ezért csak ül és tűr.


Szülei azt mondták nem fogják eltartani, mást sem tartanak el, oldja meg az életét és rendőrt akarnak ráhívni ha nem mozdul.


Sehova nem tud menni mert barátai sem voltak soha, nagyszülők sincsenek. Zsebében az összes vagyon 1035 forint.

Szülők teherként látják.


2019. nov. 30. 00:01
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindegy hogy valaki ideiglenesen ilyen helyzetbe kerül vagy csak lusta és válogatós. A kérdező az utóbbi.
2019. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
94%
Az én kisebbik fiam éppen a válság idején végzett az iskolában, másfél évig nem talált állást, eszünkbe sem jutott volna kitenni, pedig akkor én is épp munkanélküli voltam, de... nem lógatta otton a lábát és várta a sültgalambot, folyamatosan munkát keresett, közben beiratkozott egy nappalis képzésre, hogy legalább diákmunkát tudjon vállalni. Aztán végül egy gyárban kapott munkát, nem nagyon szerette, de nem hagyta ott, hanem munka mellett elvégzett egy logisztikus tanfolyamot és most egy jó állása van, jó fizetéssel. Ha kérdező szülei azt látnák, hogy igyekszik és próbálkozik nyilván ők is másképp állnának hozzá, de az igazság az, hogy neki büdös a munka. Ha nem teszne valamit még 30+ éves korában is nekik kell eltartani.
2019. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
21%

Az ilyen szülők viselkedése nem normális.


Tegnap voltam bevásárolni,a kasszánál pedig egy öregember mindenkit ezzel zaklatott,hangosan beszélt,idézem.


"18 évig fizettem a gyerektartást a lányom után,most még az esküvőjére sem hívott meg"


Mögöttem állt egy néni,erre ez mormogja "Jaj,ez az ember még mindig itt van".


A gyereket nem csak megcsinálni kell,és etetni 18 éves koráig.

A leírásból az érződik,hogy nincs teljesen minden rendben a gyerekkel,amiben feltehetőleg a szülők is hibásak.

De az ilyen emberek általában baromi egoisták és semmit sem ismernek be,a hibáikat sem.

2019. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
68%

# 16/40 " Ha neket egy falat kenyér akkor apámnak, anyámnak, gyerekemnek is fog. "


Van az a helyzet, amikor az idős szülőknek kis túlzással épp falat kenyér jut, a 40+ sarj meg dolgozik ugyan, de haverok/fanta/buli az élete. Eszébe sem jut, hogy legalább 1 szobát béreljen.

2019. nov. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

Naa, nem én vagyok az, én 21 vagyok.


Srác a szembeszomszéd, és amikor beszéltem az ismerősömmel hallottam sír valaki.. és háát ezt a történetet mesélte.


Amúgy gondolom sőt biztos, azért érettségizett 20 évesen amiért én is oviba visszamaradtam, ötödikbe megbuktam.


Amúgy homoszexuális a srác, és zavarja is.

2019. nov. 30. 11:20
 46/53 anonim ***** válasza:
32%

Először is, érettségizni 18 évesen szoktak az emberek. Na most vagy nem a legélesebb kés vagy a fiókban vagy két év alatt pár hónapot dolgoztál csak eddig.


Hát, nálad simán lehet élesebb. Évvesztes, nyelvi előkészítős, és máris 20. Elég sokan vannak.

2019. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
85%
Igen utolsó, nyilván azért nem ment tovább tanulni se főiskolara se valami szakmára mert annyi esze van.
2019. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
86%
És azért nem dolgozik, mert homár? Ettől még dolgozhatna...
2019. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
40%

kb 19 ėvesen ėretsėgizni kellet volna akkor is ha 2 kezdte 9.osztålyt valami miatt igy mår 1 ėve meresztete segėt a szomszėdod kėrdező ės semmit nem csinål gondolom csak sajnåltatja magåt.

persze hogy kirakjåk.

2019. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim válasza:
55%

Ha valaki évvesztesként 0. osztályba is járt középiskolásként, ami egyfajta nyelvi előkészítő volt, akkor 20 évesen érettségizett.

Másrészt nem jó ha hagyja a szülő évekig eltinglitanglizni a gyerekeit, bármennyire is szereti őket, a saját érdekükben kell egy napirend, keret ami szerint alakulnak a napjaik. Mindegy, hogy iskola vagy munka, de legyen fix elfoglaltságuk.

2019. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!