Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért volt ezen az apróságon...

Miért volt ezen az apróságon anya kiakadva?

Figyelt kérdés
Hétfőn haza hoztak az egyik osztálytársam szülei. És amikor hazahoztak,kiszálltam és akkor mondtam hogy köszönöm a fuvart. És anya meg mondta nekem,hogy ez milyen parasztos. Nem mindegy,hogy köszönöm,meg? Az a lényeg szerintem,hogy megköszönjem.
2019. dec. 6. 11:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Legközelebb mondd, hogy “köszönöm szépen, hogy igénybe vehettem eme személyszállító jármű csodálatos alkalmatosságát, amennyiben megvalósítható, a jövőben is igénybe venném szolgáltatását”. Emlékszem, anyám is hasonló nagyzolós pina volt, neki minden “parasztos” volt meg suttyó, csak az nem, ha ilyen idétlenül hivatalosan beszéltem hétköznapi beszélgetésekkor is. Mostanában szerencsére leszokott erről.
2019. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 kovpet ***** válasza:
80%

fuvar (főnév)

1. Szállítási szolgáltatás; egy járművel, kocsival megszabott díj ellenében végzett személy- vagy teherszállítás.



Tehát ez egy teljesen korrekt (és amúgy széleskörűen használt) szófordulat volt tőled. A "megszabott díj" persze jelen esetben nulla forint.

2019. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Hogy lehet ezt máshogy mondani? Köszönöm, hogy hazahoztatok? De ha valamit ki tudok fejezni egyszerű mondattal, akkor miért ne tenném? Ne törődj vele.
2019. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

Egyik osztálytársam megkért, hogy: Becsuknád az ablakot?

Mondtam, hogy persze, de a tanár kiakadt, hogy miért ilyen rondán kér meg. xD (régen volt)

2019. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%
És anya nem mondta,hogy hogyan hangzott volna a helyes megköszönés?
2019. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

10# és 15# azt mondta,hogy "köszönöm szépen,hogy házhozszállítottak". Anya mindig kijavít,hogyha párszor rosszul mondok valamit,bezzeg neki minden 2. szava káromkodás. Na mindegy.

Köszönöm a válaszokat!!!

2019. dec. 7. 16:48
 17/21 kovpet ***** válasza:
54%

Ezt nem viccből mondta? Mert a házhozszállítás egyáltalán nem illik ide. Azt egy szolgáltatásra mondják, ahol árut visznek a vásárlóhoz.

A fuvar kicsit szlenges, de helyes (és nem illetlen), a házhozszállítás hivatalos, de helytelen.


Akkor már a "köszönöm, hogy hazahoztak" illene ide.

2019. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

Házhoz szállítottak? :-O Mi vagy te? Csomag?

A lehető legrosszabb kifejezés lett volna. Szerintem mutasd meg anyukádnak itt a válaszokat, hátha észbe kap.

2019. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%

Anyád kicsit bolond!

Mondd meg neki, hogy a te életed,úgy csinálsz dolgokat ahogy te szeretnéd,nem mondhatja meg!

Valahol megkéne húznid a határokat

2019. dec. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
26%

Szegény lány,

Nálunk a házhoz szállitást a pizza futár végzi.

2019. dec. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!