Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 28 éves férfi vagyok, epilepsz...

28 éves férfi vagyok, epilepsziás és a szüleimmel élek, ez nagyon nem oké, igaz?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig éltem gyógyszeren, szédültem és nem tudtam semmit se csinálni, mig egy nap ugy kb 5 évvel ezelőtt úgy döntöttem hogy abbahagyom a gyógyszeres kezelést, rohamot nem csinálok, de a zajos környezetet és a fényeket nem biro.


Munka ternén pedig soha sehol nem vesznek fel epilepsziást munkásnak, még ha titkolnám se, mert a papirokon rajta van.


Édesapám pedig folyamatosan döfködi az oldalamat hogy menyjek dolgozni, és nem egyszer érezteti velem hogy útban vagyok,mintha nem is tudna róla mi mindenen mentem keresztül, vagy nem érdekelné, persze megértem az ő világát is, hisz van egy 28 éves fia aki az ő meglátása szerint csak othon ül, már lassan az ideg összeomlás szélén állok, nem tudom mit csináljak.



2019. dec. 10. 07:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%

Érdekes,itt mindenkinek van egy beteg ismerőse,meg mindenki tudja osztani az észt.


Miért nem inkább a beteg ismerősöket kérdezzük meg?

2019. dec. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%

#11: Te érdemben mit tudsz hozzászólni a témához, azon kívül, hogy osztod az észt olyanoknak, akik már találkoztak testközelből a betegséggel. Tudod, ez nem az a fajta téma, amivel viccelődni szokott az ember.

Igen, ha kell: osztom az észt, mert gyerekkorom óta együtt éltem a beteg anyámmal, sokszor én hívtam segítséget vagy idősebb koromban én magam segítettem összeszedni anyámat innen-onnan. Biztos kedvem van viccből ilyeneket állítani. Szégyelld magad, hogy ilyet feltételezel bárkiről is!

2019. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sajnállak. Próbálj lépni.

Én édesanya vagyok, a gyerekeim születése után nem vettek vissza a munkahelyemre. Végül kénytelen voltam saját vállalkozást indítani. Nem mondom, hogy milliókat keresek vele, de annyi bejön, amennyit a munkahelyemen kaptam. Ráadásul itthonról dolgozhatok és én osztom be az időmet.


Rázd meg magad, húzd ki magad és ahelyett, hogy a kifogást keresnéd, próbálj megoldást találni. Lehet, hogy elsőre, másodszorra nem sikerül, de sokadik alkalommal megtalálod. Csak akarni kell.

Sok sikert hozzá!

2019. dec. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
39%

Őszintén szólva, ha munkakeresés során is ilyen hozzáállással mész egy interjúra, akkor megértem, hogy miért mást választanak. Nekem is van olyan egészségügyi problémám, ami miatt nehezebben találtam munkát, de soha eszembe se jutott potenciális munkavállalóként a betegség mögé bújni egy-egy interjún. Tiszta lappal elmondtam mi a helyzet, aztán rögtön áttértem arra, hogy ezzel szemben mit tudok nyújtani és mi az ami miatt jobban megéri engem felvenni a többi jelölttel szemben. És egyébként igen ez azt jelenti, hogy nekünk többet kell beletenni a dologba, mint annak aki makk egészséges.


Neked szerintem ideális lenne egyénileg például korrepetálást adni valamilyen nyelvből. Ha úgy vesszük 28 évesen lehetne már több nyelvvizsgád, de most se késő elkezdeni. Egyéni angol nyelvű órákat van aki 1500-3000 forint között tart, ha csak heti 4 "diákod" lenne, már az is havi szinten 20-30 ezer forint, de ettől ha jó vagy nyilván lehet több is.


Vannak, akik kézügyességüket használják ki és ilyen-olyan kézműves termékeket adnak el. Nyilván ez is olyan, hogy megélni nem lehet belőle, de a semminél lényegesen több.


Hülyén hangzik, de kisebb ház körüli munkákat vállalni, időseknek bevásárolni, füvet nyírni, nyáron kutyákra vigyázni míg a gazda nyaral. Fiatalon suli mellett ilyeneket csináltam és ugyan nem sok, de egy kis pénz ebből is összejött. És ehhez semmi nem kell a neten hirdeted magad Facebook csoportokban stb. hogy vállalsz ilyeneket.


Vannak webáruházak, ahol otthoni munkavégzés mellett kell termékek feltölteni, emailekre válaszolni, ilyet is csináltam régebben. Heti szinten 20-25 órát foglalkoztattak.


Azt csak te tudod, hogy számodra milyen munka lenne az ideális, mi az amit végezni tudsz. De, olyan nincs, hogy semmit se tudsz csinálni.

2019. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi baj, még akkor se ha valaki osztja az észt, azért írtam le a szituációmat, mert érdekel sok más ember véleménye is a témával kapcsolatban, az ő nézőpontjuk, az ő meglátásuk.


Senki se köteles elfogadni mások véleményét, hisz az csak egy "vélt" dolog, nem a valóság, de viszont sok helyzetben a vélt dolgok rá tudnak azért mutatni a megoldásra is.

2019. dec. 10. 10:44
 16/25 anonim ***** válasza:
65%
28 éves vagy, eddig mit csináltál?? Most jut eszedbe, hogy kéne kezdeni magaddal valamit?? Édesapádnak igaza van!
2019. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%
Én megnézném milyen tanfolyamok vannak.Megcsinálnék egy szociális munkás tanfolyamot vagy hogy hívják,tudod aki megy az idősekhez ide-oda minden nap,kaját visz,vagy csekket fizet be,stb.Nem azt mondom hogy sok pénz,de nem vagy bezárva sehova.Vagy elmehetnél postára is dolgozni,vagy raktárba,vagy kihordónak.
2019. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
76%
Írod itt kommentben, hogy történetre vagy kíváncsi. Akkor leírom röviden. Sógornőmnél szülés után jelentkezett az epilepsziás roham, kb. 25 évesen, amikor éjjeleket nem aludt. A férje egyik reggel a konyha kövén találta elájulva, a szájából folyt a vér, mert esés közben elharapta a nyelvét. De ezt a bátyám nem tudta. Azt hitte, meghalt,mert nem mozdult. Azonnal mentő, kivizsgálások sora. Agydaganatra gyanakodtak, végül kiderült, hogy az epilepsziát "csak" a kimerültség okozta. Előtte is egészségügyis volt, most főnővér. DE! 25 éve szedi a gyógyszert minden nap! És dolgozik! Itt laknak a szomszéd lakásban. Nem tudok róla, hogy évek óta rohama lett volna. Gyógyszerrel minden betegség szinten tartható. Tegyél érte! Ha gyógyszer kell, akkor kell. Ez van. De látod, tünetmentes.
2019. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
36%
De mióta pozitív dolog az, h valaki dógozik. Nem munka kell neki, hanem pénz. Most ha elmegy a gyárba, vagy a boltba dolgozni akkor jobb lesz neki? Én speciel még vásárolni se nagyon szívesen megyek boltba, nemhogy dolgozni.
2019. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%
28 éves létedre picsogsz mint gyerek ,én is az vagyok még is 20 éves korom óta dolgozom sőt családom van gyerekeim is vannak,nem hülye vagy simán tudnál dolgozni ha szednéd a gyógyszereidet.én sem bírom villódzó fényeket de max becsülöm szemem vagy nem nézek oda .kapd magad őssze és menj el dolgozni ,lehet takarítani menni,szórólapot kihordani is vannak levélkihordó állások.
2019. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!