Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 28 éves férfi vagyok, epilepsz...

28 éves férfi vagyok, epilepsziás és a szüleimmel élek, ez nagyon nem oké, igaz?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig éltem gyógyszeren, szédültem és nem tudtam semmit se csinálni, mig egy nap ugy kb 5 évvel ezelőtt úgy döntöttem hogy abbahagyom a gyógyszeres kezelést, rohamot nem csinálok, de a zajos környezetet és a fényeket nem biro.


Munka ternén pedig soha sehol nem vesznek fel epilepsziást munkásnak, még ha titkolnám se, mert a papirokon rajta van.


Édesapám pedig folyamatosan döfködi az oldalamat hogy menyjek dolgozni, és nem egyszer érezteti velem hogy útban vagyok,mintha nem is tudna róla mi mindenen mentem keresztül, vagy nem érdekelné, persze megértem az ő világát is, hisz van egy 28 éves fia aki az ő meglátása szerint csak othon ül, már lassan az ideg összeomlás szélén állok, nem tudom mit csináljak.



2019. dec. 10. 07:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
31%

Epilepsziás vagyok, örököltem, de tünetmentes. Levilt szedek, 2x1000mg egy nap. Jogosítványom és munkahelyem is van!


Magánorvos, de keresd fel dr Juhos Vera főorvosnőt, minden követ meg fog mozgatni, hogy élhető életed legyen, csak pénzbe kerül.


Sok sikert!


F

2019. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
39%

#21

Igaz, nálam öröm az ürömben, hogy benignus lefolyású betegségem van, gyógyszerrel 10+ éve okés vagyok. (Másként nem is lehetne jogosítványom... Évente kell ugye újíttatnom.)


Lehet, hogy neked egy sokkal agresszívebb lefolyású problémád van, azt se tudja a kérdésedből a földi halandó, hogy mire indul be a roham. Én pl sosem a villódzásra/hangokra stb lettem rosszul (az átlagember azt hiszi, hogy egy epilepsziás beteg lát egy villogó fényt és hanyattvágódik), hanem a stresszre.

Gyerekkoromban és most is rengeteget számítógépezem (részben a tanuláshoz kell, részben meg játszom/filmet nézek..), imádom a trance/dubstep zenéket, dolgoztam raktárban is stb...


Mondjuk nekem szerencsém van. A jogszabályban kifejezetten tiltott dolgokon kívül mindenre (is 😂) alkalmasnak talált a Juhos. Állami orvos simán eltiltott volna egy csomó mindentől!

Nem tudok mit mondani. Átérzem a problémádat, de lassan el kell magadat valahogy tartani. Nem nagy pénz, de a közszférában neked megfelelő munkakörben szerintem el tudsz helyezkedni. Akár pl könyvtáros, vagy valamilyen ügyintéző... Nem tudom, én mérnök vagyok és nem kifejezetten veszélytelen munkakörben dolgozom, mert az állapotom megengedi. Egyébként a tanulásnak is rohamgátló hatása van!! Konkrétan "edzed az agyadat". Ügyességi játékok, vagy akár pl zongorázás segít, az idegsejtek fejlesztésében segít. Ezt gyógypedagógus ismerősöm mondta! Nem tudom, hogy mi a valóságalapja, de biztos van, mert rajtam/ismerősömön is ez segített.


Javaslom vedd rá a szüleidet (vagy spórolj össze pénzt), hogy legalább próbálj ki egy magánorvost, szedd össze az irataidat, jelentkezz be és menj el hozzá. Vigyázz, mert így karácsony környékén a legtöbb magánrendelő bezár! Engem az hökkent meg, hogy (gondolom) 10+ éve beteg vagy és nem sikerült előrelépni. Nagyon ritka a terápiarezisztens epilepszia, kb az episek 5-10%-a szenved ebben.

F

2019. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
78%
Az hogy van e munkád vagy sem nagyon a munkaadótól függ. Viszont ha van szakmád vagy egyetemi végzettsége akkor az valamilyen plusz lehet a munka felé. Vannak egyébként olyan állások is amikben le van írva hogy "korlátozott képességűeket is felvesznek" vagy kifejezetten az ő szamukra van meghirdetve vagy ott vannak az otthonrol végezhető munkák is amik esetében saját időbeosztással rendelkezel és csak minimális szinten van főnököd. De ha netán ezek a kötelek is szakadnak akkor fel lehet lebbezni mivel elméletileg kötelesek a munkáltatók azoknak munkát adni azoknak akik munkagépesek.
2020. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
45%
Nagyon sajnálom.. úgy tudom hogy vannak vagy olyan szervezet akik segítenek foglalkoztatni az epilepsziásokat.
2020. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szia....

Szerintem inteligens fiú vagy nincs veled semmi baj.

NE FOGLALKOZ MÁSOK VÉLEMÉNYÉVEL

2020. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!