Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért állít be engem rossznak...

Miért állít be engem rossznak a rokonok előtt apukám, de a szemembe nem mondja?

Figyelt kérdés
A történetem kicsit hosszú,anyu meghalt 10 éve én és a tesóm együtt élünk apuval és a tesóm párja is, én 29 tesóm 36 éves és mióta új nagyobb házba költöztünk apuval össze állandóan panaszkodik a rokonoknak (kihallgattam mikor telefonon beszéltek) hogy mi hülyék vagyunk semmihez nem értünk pedig apu helyett mindent elintézünk de szó szerint mindent!a tesóm párja és apu is sokat veszekednek mert apunak vannak idegesítő szokásai cigizik állandóan tesóm még nem bírja a cigi füstöt allergiás köhög tőle de apu erre szarik.tovabba mióta ide költöztünk kb fél éve csak panaszkodik a rokonoknak mindenről mintha neki olyan rossz lenne itt pedig mint mondtam főzünk,mosunk,takarítunk rá sőt igyekszünk kedvesek lenni vele!de a szemünk előtt nem mond semmit sőt olyankat mond ha furcsaljuk a rokonok viselkedését velünk szembe hogy bolond az ennyivel le tudja tehát letagadja hogy ő rosszat állít rólunk.s ez így nagyon rossz mert az apánk megvédjük őt mindig ő meg hátunk mögött kibeszél a rokonok meg hát hisznek neki.hogy éljünk így együtt apuval? Tényleg utàl minket? Mi egész gyerekkoromban szegénységben éltünk de sose mondtunk rosszat a szüleinkről.ez nagyon rosszul esik nekünk.meg állandóan középpontban akar lenni pedig van itt kisbaba is nem várhatja el hogy állandóan vele foglalkozzunk főleg hogy ő semmit sem foglalkozik velünk.segitsetek.
2019. dec. 10. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert úgy érzi, hogy a fejére nőttetek, amit egy férfi önérzet ugye nagyon rosszul visel el, tehát kifelé próbálja mutatni a gondoskodó családapát.
2019. dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát zavarjuk őt? De akkor mi a megoldás a közös együtt élethez? Mert ezt a házat közös pénzből vettük. Ki lehetne alakítani egy külön lakrészt volt erről már szó de azt még nem akarja, szóval nem értjük őt.mit akar ezzel a viselkedésével elérni?
2019. dec. 10. 12:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Hagyjátok rá. Neki ez jól esik, megváltozni nem fog. Ti legyetek vele kedvesek továbbra is, viszont igen, csináljátok saját lakrészt magatoknak.


Ennyi kell nektek, ha baj van akkor ott vagytok neki.

2019. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a Rokon K is tudják, hogy mi a helyzet, de ha nem,akkor előbb utóbb. Úgyis rájönnek.
2019. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szerintem, ne hagyjátok rá, és nem hiszem hogy a fejére nőttetek!


Ahogyan én látom a kommunikáció feneklett meg közöttetek. Kérdésem lenne, hogy egy héten mennyit beszéltek egymással, családi beszélgetére gondolok. Ha dolgoztok és elfoglaltak vagytok akkor tudtok-e időt szakítni arra, hogy beszélgessetek (bármiről)?

2019. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szoktunk beszélni vele mindenről csak ő nem figyel,csak arra amit ő mond.van benne egy kis utálom a fiatalokat stílus is sajnos.nagyon nehéz így együtt élni vele főleg hogy nem akar külön lakrészt.most abba bízunk nyáron ha kész lesz akkor tetszeni fog neki.
2019. dec. 10. 17:25
 7/9 anonim válasza:

Ahogyan én látom, apukátok nem érzi hogy szeretitek, azért mond rossznak a rokonok előtt... Nagyon nehéz szavak ezek, de mivel ott laktok együtt vele, ő fölöslegesnek érezheti magát, ti akartok neki csinálni egy külön szobát, ezt lehet, hogy ti jó szándékkal, a saját és az ő kényelme érdekében teszitek, viszont lehet hogy ez neki úgy jön le, hogy egy plusz teher, egy olyan valaki aki már nem fontos, aki már nem kell... Ezt ti tudjátok jobban! A rokonok előtt is éppen ezért mond rossznak! Sérült az önbecsülése... Ha van elég türelmetek akkor adok egy egyszerű tippet hogyan tudnátok ezt a problémát kezelni!

Az emberek 5 féle képpen szokták kifejezni szeretetüket, megpróbálom ezt alkalmazni a ti helyzetetekre ha valami nem passzol ti továbbfejleszthetitek:

Lehet hogy édesapátok úgy érzi leginkább hogy szeretitek, ha időt töltötök vele, ez lehet beszélgetés vagy csak annyi hogy együtt töltötök időt és meghallgatjátok azt hogy szidja a fiatalokat és odafigyeltek arra amit mond. Viszont lehet hogy nem ez a mód amin ő kommunikál vagy amin ő be tudja fogadni a ti szereteteket...

Lehet hogy apukátok úgy érzi leginkább, hogy szeretitek, ha ajándékot adtok neki, amit félre tehet, valami apróságot, egy kis gyümölcsöt vagy csokoládét nap közben, amivel azt kommunikáljátok felé, hogy eszembe jutottál. Viszont lehet hogy nem ez a mód amin ő kommunikál vagy amin ő be tudja fogadni a ti szereteteket...

Lehet hogy apukátok úgy érzi leginkább, hogy szeretitek, ha elismerő szavakat mondtok neki. Pl. Köszönöm, hogy felneveltél, és ilyen embernek neveltél fel amilyen vagyok. Ez a te érdemed. Netalán azt többször mondani egy héten hogy szeretlek. (ezt amikor feszült a légkör elég nehéz kimondani, de csak az első pár alkalom lesz nehéz) vagy elismerni azt ha egyedül el tudott végezni valamit, vagy ha értetek tett valamit. Manapság mindenki természetesnek veszi ha valaki valamit jól megcsinál ha pedig valamit rosszat tesz azért kritikát kap. Erre odafigyelni. Viszont lehet hogy nem ez a mód amin ő kommunikál vagy amin ő be tudja fogadni a ti szereteteket...

Lehet hogy apukátok úgy érzi leginkább, hogy szeretitek, ha szívességet tesztek neki. Ha valamire megkér azt készségesen és örömmel végzitek el nem ilyen nyögve nyelősen, hanem arra gondolva, hogy ezzel ezzel megörvendeztetheted apukádat (ezt ő látni fogja ismer titeket 20+ éve), vagy elvégeztek valamit ami rá van bízva csak azért mert szeretnétek hogy érezze hogy szeretitek. Viszont lehet hogy nem ez a mód amin ő kommunikál vagy amin ő be tudja fogadni a ti szereteteket...

Lehet hogy apukátok úgy érzi leginkább, hogy szeretitek, ha naponta többször is megölelitek egy meleg kézfogás, puszi vagy bármi hasonló test érintés meglágyíthatja a szívét.

Ezeket érdemes kipróbálni. Ha nem tudjátok hogyan milyen módon lehetne közelíteni hozzá, hogy ezután csak szépeket mondjon rólatok a rokonok előtt akkor érdemes kiválasztani egy-egy módozatot és egy hétig gyakorolni amelyik bejön azt hosszabb távon alkalmazni. Ennek nem az lényege hogy manipuláljátok hanem azzal a motivációval működik csak ha előbb adni és szeretni szeretnétek őt minden negatív ellenére. Ha ezt megfogadjátok akkor csak türelem és megváltozik a hangulat nálatok! Sok erőt és sikert hogy megjavuljon a kapcsolatotok!

2019. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kipróbáltunk ezek közül már párat,de mindig másnapra elfelejti vagy rá jön a negativitas vita kedv akkor újból elmond minket mindenféle rossznak.olyan hangulat ingadozásai vannak.van amikor jó fej,aztán rá egy óra múlva meg fárasztó.beszel hozzám lássa fáradt vagyok de mondja mondja amit már százezerszer átbeszéltünk.meg mondunk neki bármit nem figyel ránk csak magáét mondja.nehez vele nagyon ezért is esik nekünk rosszul ha a rokonoknak, szomszédoknak rosszat mond rólunk.
2019. dec. 12. 09:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó mi is biztos hibásak vagyunk mert sokat dolgozunk este érünk haza tesóm a kisbabával otthon van de ő is azért egyértelmű hogy a babával kell többet foglalkoznia.nem várhatja azt el idősen hogy ő legyen a középpontban pláne hogy ő nem figyel ránk.megertjük hogy magányos beszelgetne de mi is magányosak vagyunk mert a beszélgetés egyoldalú ő mondja mi meg hiába reagálunk nem válaszol mondja tovább.
2019. dec. 12. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!