Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, ha valakinek...

Szerintetek, ha valakinek nagyon ciki (alkoholista, lecsúszott, csöves) szülei vannak, az még találhat normális párt magának?

Figyelt kérdés
2019. dec. 17. 16:14
1 2
 11/13 Zoro86 válasza:

Találni találhatsz, ha nem viszed tovább ezt a családi hagyományt. Ha ki szeretnél ebből törni.

Lényeg az, hogy legyen valaki aki elfogad téged, elfogadja honnan jöttél. Ha ez meg van, akkor minden lehetséges.

Nagyon kevesen származnak makulátlan családi háttérből.

2019. dec. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Mindannyian szeretnénk többek, jobbak lenni a szüleinknél, vagy legalább nem ismételni meg a hibáikat. Ez a sok kicsi lépés adja a nagyobb népcsoport fejlődését. Én mindig elégedetlen vagyok a saját fejlődésemmel, aztán találkozom a szüleimmel, elgondolkodom, hogy honnan indultam. Olyankor 1-2 napra visszazuhanok a startra, de minden újraépítkezés gyorsabban zajlik le.
2019. dec. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nagyon ritka a gyakorlatban, hogy, ilyen lecsúszott alkoholista szülők gyerekének normális élete legyen. Ahhoz annyira durván el kell határolódnia hogy vissza se nézni szó szerint. És lehetőleg minél korábban ettől a közegtől megválni. A gyerek azt viszi tovább amibe belenő, szocializálódik. Sosem fog tudni rendes életet élni, hacsak nem dolgozik ezerrel magán és jár pszichológushoz. Nagyon nagyon tudatosan kell élnie. Sajnos az én családomban is van masszív alkesz, tönkretette már a családját, elitta mindenüket, egy büdös igénytelen alkesz torzó lett belőle, a fia - aki teszem hozzá nem akart 10 évig összejönni (akkor is ivott) - teljesen tönkrement idegileg. Nem elég hogy iszik az apja, még egy büdös nagy paraszt is, ott alázta a feleségét és verte ahol tudta, a gyerek előtt. Most meg már a gyereket is. Felesége elvalt tőle, nem birja elviselni. Számtalanszor követett el öngyilkossági kísérletet, a fia találta meg örökké.... Mondani nem kell mivé vált a gyerek. Iszik, pedig még csak 17 éves, ocsmány a szája, egy kis bunkó paraszt lett. Már látszik hogy esélye sincs normális életre, megy az apja után. Az én volt férjem anyja alkesz. Annak a hapsija szintén az volt. Elitták az eszüket meg minden pénzüket. A ferjem huzta ki oket állandóan a kakibol, eladosodtak, elakarták vinni a lakást, a férjem fizetett ki minden xart utána, ő meg csak vedelt, na meg szült még egy gyereket aki beteg lett. Mi nem haladtunk együtt sehova. A tesói is szornyű zűrösek voltak, képtelenek volna önállóan érvényesülni. Mindig jöttek pénzért. Nekem ebből elegem lett, nekem ez az élet nem kellett. Egyéb okis volt persze, mert szerette volna ha, a lakást csak úgy ráíratom. Elváltam. Jól tettem.
2021. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!