Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetek ilyet a nevelt fiammal?

Tehetek ilyet a nevelt fiammal?

Figyelt kérdés

Van egy 19 éves nevelt fiam, a párom gyereke.Meglopott már engem nem egyszer, úgy beszél velünk mint a kutyával. Egész nap a barátnőjénél lebzsel, de aludni mindig hazajön mert ott nem maradhat éjszakára.

Aludni enni jön haza csak és neki ez természetes. Még suliba jár vagyis nem jár mert most is lóg már négy napja.

Kitehetem őt a házamból? Kötelesek vagyunk őt beengedni ha ez az életstílus nem elfogadható nekünk? Egy éve csinálja mióta nagykorú lett ezt, nem tudjuk mi történt addig nem volt baj vele.Beszélni nem lehet vele, azonnal üvölt és otthagy minket bármit próbálunk vele megbeszélni. Már kikészültünk...


2019. dec. 19. 16:56
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
78%
kirakhatjátok, mert már nagykorú. ismerősöm öccsét is az tette helyre hogy kidobták a szülői házból (nem vicc)
2019. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
82%
Párodnak az első lopásnál egy hatalmas pofonnal kellett volna a gyereket jutalmazni. De látszik azóta se sikerült megnevelni. Vagy azt mondjátok kap 1 utolsó esélyt ossza be, aztán ha rákezd kirakjátok, vagy ha megelégelted és adtál már utolsó esélyt rakd is ki. Nem kötelessége a szülőnek 18 után hogy a gyerek tanuljon, ha inkább lázadni akar és nem tudja hol a helye.
2019. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
82%
Kiteheted, csak vigyázz, nemhogy rosszabb legyen a helyzet. Én előbb inkább választás elé állítanám, vagy normálisan viselekdik, vagy mehet, ahova akar. Zárakat cseréljétek le, de ne adjatok neki kulcsot, illetve a szobájáról vegyétek le az ajtót, így nem tud titeket otthagyni és el sem tud menni otthonról. Ha lop, qz bűncselekmény, ezt jobb, ha ő is tudja. Vagy iskolába jár, vagy dolgozok, ha egyik sem, mehet, te nem fogsz egy ingyenélőt etetni. Csak legyen ott a férjed, mert úgy látom, agresszív is.
2019. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
97%

13-as ha ezt anno valaki nekem leirta volna. Hasznos.


Mi kidobtuk. Tobb beszegetes, igyelmeztetes utan. Drog eleve volt a hatterben a logas mellett. Segitseget nem fogadott el, ocsmanyul beszelt.Apja nem akarta kitenni. Vegul adtunk hataridot vagy ddolgozi kezd es befizet a rezsibe vagy tanul vagy elmegy. Nagy buszken ment el, hogy o hagy ott minket mi ne pofazzunk neki. Azota is sikeresen megel masok kihasznalasabol. Nem hulyek az ilyenlopos gyerekek csak azok (mi is) amig elturjuk.

2019. dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem jobb lenne ha a párod tenné ki, vagy ijesztene rá.
2019. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
18%
Azért én elgondolkodnék azon, hogy mitől lett ilyen a gyerek, bocs, de ti neveltétek.
2019. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
97%
Az apa hogy vélekedik erről az egêszről? Amúgy kiteheted.
2019. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a pároddal beszéld meg.
2019. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
95%
Mióta nincsenek együtt szülei?
2019. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Nyolc éves kora óta neveljük őt. Soha nem volt vele baj. Amiota 18 éves lett azóta teljesen nem normálisan viselkedik. A barátnőjével próbáltam már beszélni de sokra nem mentem. Olyan mintha ő beszélné tele a fejét. Ma este ujabb beszélgetést próbáltunk. Félig meddig összejött. Kapott ultimátumot erre,az volt a válasz nem tehettek ki. Hol lakjak az utcán???

A sulibol még nem rugták ki utánajártam. A hétre szerzett orvosi igazolást.

2019. dec. 20. 01:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!