Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok pénzt édesanyátoknak?

Adnátok pénzt édesanyátoknak?

Figyelt kérdés
Mivel külföldön dolgozom, anya meg otthon egy gyárban összeszerelőként (egyedülálló), ezért az "adj pénzt légyszi" téma nagyon gyakori volt nálunk régebben. Havi szinten adtam rég, telefont vettem neki, fizettem a telefonszámláját, stb. 5 éve ezt már nincs szerencsére. Viszont operálták őt a lábára november végén, ezért most táppénzen van. December első hetében még megkapta a fizetést, a másik héten már kért tőlem (ha tudtam volna, hogy előző héten kapta meg a fizetését, akkor nem adtam volna), a következő hétem megint kapott pénzt a kisebbik testvéremre és még azon a héten kért pénzt megint, hogy elköttesse az aranyerét. Ma írt megint sírva, hogy nagyon kevés lett a januári táppénze. Közlöm, hogy a pénz, amit én régen és most is adtam neki, nem kapom vissza. Igaz, hogy külföldön dolgozom a párommal, de házat építünk és nagyon sok megy el rá. Januárban 2xxx euró folg elmenni. Tulajdonképp nagyon elegem van már ebből a pénzadásból... de most haljon éhen? Csak mikor hazamegyek, ott a 2 literes kóla az asztalon, úgyhogy nem tudom mennyire fogja meg a pénzt. Adnátok neki megint a következő hónapra, vagy elég volt és nem?

2019. dec. 23. 12:09
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
49%
Adnék.
2019. dec. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Ami még zavar, az az, hogy nincs olyan anya-lánya kapcsolatunk, mint amilyet én szeretnék. Állandóan csak panaszkodik, ez rossz, az rossz, amaz rossz, nagyon ritka, hogy én el tudok vele beszélgetni magamról, mert mindig az ő problémáit kell hallgatnom ezért már magamtól nem is mondok neki semmit magamról.
2019. dec. 23. 12:13
 3/48 anonim ***** válasza:
15%
Nem kérdés hogy adnék. Ez a minimum, ha már egyszer leléptél, itt hagytad egyedül és semmi másban nem segítesz neki, legalább ennyi legyen.
2019. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
:D te hármas honnan tudod, hogy miben segítettem neki és miben nem? Te ismersz engem netán? Vicces nagyon
2019. dec. 23. 12:19
 5/48 anonim ***** válasza:
92%
En, ha nem szorja a penzt, hanem tenyleg kell, adnek neki. A leirtak alapjan nincs konnyu helyzetben. A kolat meg nem neveznem luxusnak, de kicsit korbejarnam vele, mire megy el a penz.
2019. dec. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%
Adj neki havi 50et, ennyi jut, ossza be!
2019. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
52%

3as !! Kinyilik a bicska a zsebemben!! Mi a f. Siman elmehet ugy is h teloszamot valtoztat (amugyis ha kinn el) es nem keresi az anyjat aki csak lehuzkodja! Mi az h kb kotelesse. 😂 Siman eltunhetett volna szo nelkul es semmit se kell adnia!! Egyedulhagyni? Miert a gyerek kotelessege a szulo mellett meghalni? Nem!!!!!! :))

A kerdezo helyebe adnek DE ha ezt latnam amit leirt mar nem.. elszorja az adomanyodat kerdezo! En is segitenek de az en anyukam ennel sokkal ertelmesebb nem szorna el, meg nem is kerne semmit en meg pont igy adok szivesebben. Nem szorul ram hala isten de segitenek.


Ulj le vele h ez igy nem palya!

N

2019. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
8%

#4

A külföldi munkából logikusan következik.

2019. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs könnyű helyzetben, de volt neki több lehetősége. Nem kellet volna erre a munkahelyre mennie. Én azt is tudom, hogy a kóla nem luxus, de az ő helyzetében az. Csak már elegem van, hogy mindig kér és sosem kapom vissza. Ha a harmadik tesómtól kér, neki viszont visszaadja. Régen 5 éven keresztül még a lakást is én fizettem neki, elvette a spórolt pénzemet amit külföldön kerestem a tudtom nélkül és elköltötte a számlákra...ezek mind olyan szálkák már a lelkemben és ha meghallom, hogy kell pénz...ideges leszek. Csak nem tudom, hogy jogosan-e vagy sem.
2019. dec. 23. 12:32
 10/48 anonim ***** válasza:
61%

3as, legyszi ne itt éld ki a komplexusaidat!

Köszi!

2019. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!