Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok pénzt édesanyátoknak?

Adnátok pénzt édesanyátoknak?

Figyelt kérdés
Mivel külföldön dolgozom, anya meg otthon egy gyárban összeszerelőként (egyedülálló), ezért az "adj pénzt légyszi" téma nagyon gyakori volt nálunk régebben. Havi szinten adtam rég, telefont vettem neki, fizettem a telefonszámláját, stb. 5 éve ezt már nincs szerencsére. Viszont operálták őt a lábára november végén, ezért most táppénzen van. December első hetében még megkapta a fizetést, a másik héten már kért tőlem (ha tudtam volna, hogy előző héten kapta meg a fizetését, akkor nem adtam volna), a következő hétem megint kapott pénzt a kisebbik testvéremre és még azon a héten kért pénzt megint, hogy elköttesse az aranyerét. Ma írt megint sírva, hogy nagyon kevés lett a januári táppénze. Közlöm, hogy a pénz, amit én régen és most is adtam neki, nem kapom vissza. Igaz, hogy külföldön dolgozom a párommal, de házat építünk és nagyon sok megy el rá. Januárban 2xxx euró folg elmenni. Tulajdonképp nagyon elegem van már ebből a pénzadásból... de most haljon éhen? Csak mikor hazamegyek, ott a 2 literes kóla az asztalon, úgyhogy nem tudom mennyire fogja meg a pénzt. Adnátok neki megint a következő hónapra, vagy elég volt és nem?

2019. dec. 23. 12:09
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
81%

Ne adj és hidd el nem fog éhen halni.

Csak hát tudja hogy téged mivel lehet zsarolni és ezt csinálja.

De jobb lesz megirod neki hogy most nem tudsz belátható időn belül adni neki, majd adsz ha tudsz és kész.

2019. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
72%

"Csak mikor hazamegyek, ott a 2 literes kóla az asztalon,..."

A 2 literes kóla lehet azért van az asztalon, mert tudja, hogy mész és miattad veszi.


Én halálukig segítettem a szüleimet, pedig soha nem kértek. Nem is kellett kérniük, mert nem vagyok totál hülye, magamtól is fel tudtam mérni, hogy rászorulnak.

Pedig akkoriban nekem sem volt sok, néha gondokkal küzdöttem, de még így is többem volt, mint a szüleimnek.

Lehet, hogyha nem adtam volna magamtól nekik, akkor kénytelenek lettek volna kérni, de soha-soha nem hoztam volna őket ilyen megalázó helyzetbe.

Pedig nem volt a kapcsolatunk felhőtlen, de abban mindig biztos voltam, hogy bár nem a megfelelő eszközökkel, de mindig a javamat akarták.

2019. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Most mindenki a kólával jön, de akkor az is normális dolog, hogy elvette tudtom nélül azt a pénzt, amit külföldön kerestem meg a saját erőmből és elköltötte a számlákra?
2019. dec. 23. 13:11
 24/48 anonim ***** válasza:
38%
Nem adnék neki, hanem kivinném magammal, hogy éljen velünk. Nem tudnék aludni azzal a tudattal, hogy édesanyám egyedül él több ezer kilométerre tőlem, és egészségügyi és anyagi gondjai vannak.
2019. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Nem él egyedül, neveli a kishugomat, a másik tesóm hetente jár hozzá 3-4x
2019. dec. 23. 13:14
 26/48 anonim ***** válasza:
84%
gyárban összeszerelőként álló(!) munkát végez- és most a lábát műtötték. Gyanús, hogy jobban meg van ijedve a mostani helyzetében! Lehet hogy testvéreddel együtt mást vár igazán most, lehet lelki támaszra lenne inkább szüksége, nem a pénzre, csak ezt nem mondja. Testvéreddel és a rokonokkal, szomszédokkal együtt próbáljatok megnyugvást keresni számára.
2019. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
94%
Ez tényleg nehéz döntés. Adnék egy x összeget és megmondanám, hogy anya osztd be, mert építkezni akarunk és kell nekünk is nagyon a pénz.Azért éhen ne halljon szegény anyukád.Meg most karácsony is lesz ugye.
2019. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező a kólát hasmenésre, vagy gyomorrontásra is vehette. Amúgy kb pár száz forint. És azért a kis testvérednek is lehet ünnepek, burzsuj időszak időnként egy 2 literes kóla társaságában.


Amúgy régen hasmenésnél nekem is a kóla segített csak mikor átfolyt rajtam szó szerint a kaja.



Én nem ismerem a körülményeiteket, de mégis csak az anyukád, talán azért panaszkodik, mert nehezen bírja egyedül, ha jól értelmezve van egy kis testvéred is.


Miért nem beszéled meg az anyagi helyzetét és a te anyagi helyzetedet vele, és mikor egészébe látsz mindent akkor a lehetőségeidhez mérten segítesz nemcsak anyukádnak, hanem a kis testvérednek is. Elmondod neki, hogy most a házépítés miatt szűkébe vagy. Nem olvastam el mindent, csak a kérdésed és egy válaszod, ahol testvér után kapott családi pótlékot? Ezek szerint ha jól tippelek.

2019. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
89%

Adnék - már csak a testvérem miatt is. Ezek a mai világban nem számítanak eget verő összegeknek.

Ha úgy érzed, hogy a kapcsolatotok alapján nem érdemli meg, az más kérdés, akkor ne adj és kész.

2019. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
88%
Azzal jovunk, amit leirtal. Mi abbol tudunk kiindulni. Ha nem akarsz adni, ne adj, senki nem kenyszerithet. Csaladi igazsagtalansagokra meg nem jo recept a gyakori, anyukadhoz fordulj, ha kihasznalva erzed magad, a testvered javara.
2019. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!