Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok pénzt édesanyátoknak?

Adnátok pénzt édesanyátoknak?

Figyelt kérdés
Mivel külföldön dolgozom, anya meg otthon egy gyárban összeszerelőként (egyedülálló), ezért az "adj pénzt légyszi" téma nagyon gyakori volt nálunk régebben. Havi szinten adtam rég, telefont vettem neki, fizettem a telefonszámláját, stb. 5 éve ezt már nincs szerencsére. Viszont operálták őt a lábára november végén, ezért most táppénzen van. December első hetében még megkapta a fizetést, a másik héten már kért tőlem (ha tudtam volna, hogy előző héten kapta meg a fizetését, akkor nem adtam volna), a következő hétem megint kapott pénzt a kisebbik testvéremre és még azon a héten kért pénzt megint, hogy elköttesse az aranyerét. Ma írt megint sírva, hogy nagyon kevés lett a januári táppénze. Közlöm, hogy a pénz, amit én régen és most is adtam neki, nem kapom vissza. Igaz, hogy külföldön dolgozom a párommal, de házat építünk és nagyon sok megy el rá. Januárban 2xxx euró folg elmenni. Tulajdonképp nagyon elegem van már ebből a pénzadásból... de most haljon éhen? Csak mikor hazamegyek, ott a 2 literes kóla az asztalon, úgyhogy nem tudom mennyire fogja meg a pénzt. Adnátok neki megint a következő hónapra, vagy elég volt és nem?

2019. dec. 23. 12:09
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
41%

"Lényeg, hogy ebben a hónapban neki meg a kishugomnak megvolt tisztán a 250.000 forint."


Nehogy már 250ezer olyan baromi nagy összeg legyen két személyre, akiből az egyik egy - gondolom - kamaszlány, télen, fűtéssel, hogy gond nélkül lehessen lébecolni belőle, miközben még tartozást is meg kell adnia a testvéred felé!

Különösen úgy, hogy előtte (vagy utána?) csak 82ezer Ft. táppénzt kapott, amiből nyilván nem lehet rezsit feladni, mert nem marad kajára, gyógyszerekre, tartozásra, közlekedésre.

Nekem egyébként teljesen mindegy, hogy segíted anyádat vagy sem, nem az én életem, nem az én lelkiismeretem, ezekkel neked tudni magad felé elszámolni.

2019. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Januárra fog 82.000 forintot kapni ami azt jelenti, hogy ha 250.000 forint kell neki a megélhetéshez egy hónapra, akkor férjemtől kell elkérnem 168.000 forintot januárra, mert én csak részmunkaidőben dolgozom a suli mellett. Férjem biztos mérges lesz, mert házat építünk és lassan a munkásokat nem tudjuk kifizetni, mert férjem engem is eltart félig meddig a suli mellett, mert nem dolgozom teljes munkaidőben.
2019. dec. 23. 13:26
 33/48 A kérdező kommentje:
Ezért én úgy érzem, hogy a férjemet használom ki, azért hogy anyámnak tudjak küldeni pénzt. Valahol sajnálom anyut, valahol meg nem, mert sokszor ha hazamegyek, 5 féle szalámi van otthonm 4 féle sajt, olyan sokat főz, hogy a fele elromlik (rendszeresen), na mindegy
2019. dec. 23. 13:28
 34/48 Argloss ***** válasza:
71%

Fizetted neki a lakását, számlákat stb. Ha ennyi segítség mellett sem sikerült kialakítania neki egy stabil életet, akkor nem alkalmas rá, hogy egyedül kezelje a pénzügyeit. Minden forint amit adsz neki csak súlyosbítja a helyzetet, mert így sohasem kell felelősséget vállalnia a pocsék döntései miatt.

Ilyen helyzetben én már csak akkor adnék, ha bevállalná, hogy teljes betekintésem legyen minden kiadásába. Sőt, elvárnám a testvéreim aktív segítségét is.

Mivel egészen másként kezeli a tőled kért pénzt, mint amit a testvéreidtől kap, így akkor sem érezném magam rosszul, ha esetleg úgy döntenék, hogy nem segítek. Mivel tartoznál egy olyan embernek aki mindig csak elvesz tőled?

2019. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
93%
Beszélj anyukáddal, így azért másabb a helyzet, mond el neki, hogy csak részmunkaidőben dolgozol külföldön, és nem tudsz 250-et adni, és kellemetlen, mert így úgy érzed, hogy a férjedet használod ki. De mindenképp segíts valahogy nekik, ha kajacsomaggal akkor kaja csommaggal, beszéljétek meg az anyagiakat, és hogy hogy segítesz nekik.
2019. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
94%
"a fele elromlik" Az baj. A pazarlás nem megengedhető semmilyen szempontból. Mondják, a szegény embernek nem halat kell adni, hanem meg kell tanítani halászni... Tehát így próbáljatok változtatni testvéreddel együtt. Nem tudjuk, milyen a betegsége - lehet, hogy másik munkahely kell,vagy otthon végezhető munka. Ebben próbáljatok segíteni.
2019. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
75%

Mondd meg neki, menjen oda dolgozni, ahol többet keres.


Nem is értem itt sokan miért írják, hogy adjon neki, mikor teljesen érthetően leirta mi a szitu. Én nem sajnálom az anyját, és megint azt tudom írni NEM A GYEREK DOLGA SEGITENI AZ AKTÍV SZÜLEIT. És hát ha 1 1 alkalom lenne vagy öreg lenne azt mondom hát adjon, de egy aktív dolgozo nőről van szó, aki kéreget állandóan. Ez gáz, lesulne a kepemrol a bőr. Ha a gyerekem tol kunyeralnek.


Kérdező, leirtad. Ideges leszel, ha kér. A férjed tart el, és a férjed pénzét adod anyadnak. Mit kell ezen még gondolodkodnod? A férjed besokall, ott hagy téged aztán anya nem tud kérni se...

2019. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
A 34-es nem ismer, de olyat írt, mintha ismert volna egész életében. Anya mondta már évekkel ezelőtt, hogy kell neki más munkahely. Talált akkoriban egy tanfolyamot, kifizettem neki a tanfolyamot, dolgozott benne 6 hónapot, aztán ott hagyta a munkakört. Most megint talált egy tanfolyamot, megint kifizettem neki, kétszer volt a tanfolyamon, otthagyta, pénz veszve. Otthon én vettem meg a bútorok felét, számítógépet, tesómnak ágyat, stb. Havonta küldök neki mindenféle munkaajánlatot, egyikre sem jelentkezik, mert neki egyik sem jó amit én küldok, ő csak ápoló akar lenni, aztán olyannal jön, hogy "jó az ott ahol van, majd max. onnan visznek el kórházba ha rosszul leszek" - ilyeneket mond. Úgyhogy nem érzem magam jól ebben a helyzetben. Egyik oldalon azt érzem, hogy az anyám és szeretem és segítenem kell őt és örülök ha látom és otthon vagyok, a másik oldalon meg azt érzem, hogy nem értékeli a sok segítséget amit eddig adtam neki és hogy egyáltalán nem tud bánni a pénzzel. Köszönöm a hozzászólásaitokat, sok értelmes válasz (is) és tipp is jött tőletek.
2019. dec. 23. 14:08
 39/48 anonim ***** válasza:
79%
Az anyud kihasználja a jóságodat.Sohasem leszel olyan a szemében mint a másik testvéred,akinek visszaadja a kölcsön kért pénzt.
2019. dec. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
88%

Az a sok mintaszülő,aki azt mondja,hogy adjon:

1. Leírta a kérdező,hogy már 100x adott, már tanfolyamokat is fizetett neki, de az anyjának kényelmes a gyári robotmunka,ezért nem vált. Van 2 lánya is, akik rendszeresen segítenek neki, akkor minek is váltana? Miért tartsa el valaki a saját aktív anyját?

2. Nem is a kérdező pénzéről van szó, hanem a férje pénzéről. Bármennyire is nyomjátok itt az összetartó családot, ti mikor tartanátok el a férjeteket + az aktív korú anyósotokat + a sógornőtöket meg még építkeznétek? Szegény pasinak előbb utóbb elege lesz,hogy el kell tartania 3 embert meg még építkezik is. Marad egyáltalán pénze? Pofám leszakadna, ha rendszeresen a vejem jóindulatára lennék utalva. Az én szüleim is kértek kölcsön egy exemtől, de mikor szakítottunk és az exem kérte a pénzét,akkoe nagyon nem esett jól a szüleim tartozását visszafizetni,mert nekik épp nem volt. Mi van ha elege lesz a kérdező férjének, el akar válni és az anyósra költött pénzt visszakéri?

Gondolkodjatok már el egy kicsit, nem arról van szó,hogy a kérdező tele van pénzzel és tőle kér, hanem tudja,hogy a lánya is eltartott, msgyarul a vejétől kér rendszeresen pénzt...

Kedves Kérdező!

Ha mindig adsz, akkor nem fog sosem megtanulni a pénzzel bánni. Mondj nemet. Én is megtettem,miután a külfödön megkeresett pénzemből kölcsönkértek 700 ezret amit vègül sosem láttam és még a tényt is letagadták,hogy én bármikor adtam nekik. Párszor kellett nemet mondani, utána már ők érezték cikinek a kéregetést és évek óta nem is kérnek. Neked is sikerülni fog,csak nem kell hagyni a lelki terrornak. Aki azért szül,hogy majd a gyereke öreg korában eltartja,az ne is szüljön inkább.

2019. dec. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!