Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok pénzt édesanyátoknak?

Adnátok pénzt édesanyátoknak?

Figyelt kérdés
Mivel külföldön dolgozom, anya meg otthon egy gyárban összeszerelőként (egyedülálló), ezért az "adj pénzt légyszi" téma nagyon gyakori volt nálunk régebben. Havi szinten adtam rég, telefont vettem neki, fizettem a telefonszámláját, stb. 5 éve ezt már nincs szerencsére. Viszont operálták őt a lábára november végén, ezért most táppénzen van. December első hetében még megkapta a fizetést, a másik héten már kért tőlem (ha tudtam volna, hogy előző héten kapta meg a fizetését, akkor nem adtam volna), a következő hétem megint kapott pénzt a kisebbik testvéremre és még azon a héten kért pénzt megint, hogy elköttesse az aranyerét. Ma írt megint sírva, hogy nagyon kevés lett a januári táppénze. Közlöm, hogy a pénz, amit én régen és most is adtam neki, nem kapom vissza. Igaz, hogy külföldön dolgozom a párommal, de házat építünk és nagyon sok megy el rá. Januárban 2xxx euró folg elmenni. Tulajdonképp nagyon elegem van már ebből a pénzadásból... de most haljon éhen? Csak mikor hazamegyek, ott a 2 literes kóla az asztalon, úgyhogy nem tudom mennyire fogja meg a pénzt. Adnátok neki megint a következő hónapra, vagy elég volt és nem?

2019. dec. 23. 12:09
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Kedves 40-es, igen, mikor ma a férjemnek említettem ezt telefonon, nagyon nem tetszett neki. Úgy döntöttem, hogy legeslegesutoljára kap, de csak azért, mert tényleg nagyon kevés a táppénze, aztán ennyi volt. Ha máskor kell pénz, férjemtől kér ennyi. Engem kihagy. Anya tőlem már rég kért, mert ő is dolgozott eddig a műtétig. De mihelyt van egy ok, amiért nem dolgozik, mint most a táppénz, rögrön kér hetente. Nem akarok gonosz lenni, de a műtétet nem műtét előtt tudta meg egy nappal, hanem bőven 3 hónappal előtte, mikor még dolgozott, szóval spórolhatott volna erre az időre. Vagy olyan dolgokat fizetett ki ebben a hónapban, amit bármelyik más hónapban kifizethetett volna, de ő abban a hónapban fizeti ki, mikor táppénzen van és kéne a pénz. Nemrég küldtem neki állásokat, mert állítólag nem mehet oda vissza dolgozni a gyárba a műtét után, mert titánt tettek a lábába. Neki egyik állás sem jó amit küldtem, mert a munkahely nem nyújt neki autóbuszos közlekedést a városból ahol élünk a munkahely kapujáig, úgy mint ennél a gyárnál. A helyi járattal meg nem akar utazni, nem tudom miért. A kisvárosban, ahol meg lakik, nem akar dolgozni. Félek, mi lesz ennek a vége...
2019. dec. 23. 18:31
 42/48 anonim ***** válasza:
85%
40-es vagyok. Ha nem tetszik neki semmi,akkor majd kér húgodtól pénzt. Egy idő után ő is meg fogja unni és akkor majd keres magának munkát. Ne hagyd,hogy a te házasságodat tönkretegye azért,mert ő lusta dolgozni meg munkát keresni.
2019. dec. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
22%
80 ezer még akkor is baromi kevés egy hónapra ha nem kell albérletet vagy hitelt fizetni. Ennyiből a kaja és a rezsi két emberre nem jön ki. Max ha vajas kenyeret esznek minden nap. Értem hogy nektek is kell a pénz de komolyan nem lehet pár hónapot szüneteltetni az építkezést azért hogy anyád és a hugod ne haljon éhen?
2019. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
29%

EZ mi ez? "Régen 5 éven keresztül még a lakást is én fizettem neki, elvette a spórolt pénzemet amit külföldön kerestem a tudtom nélkül és elköltötte a számlákra.." ??????


Tudtod nelkul !???? Hogyan??? Mi van? Ez qrvarade gaz!!!

2019. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:
43-mas lesz neki még adva januárra, írtam is.
2019. dec. 23. 22:20
 46/48 anonim ***** válasza:
57%

44-esnel a pont. Mar akkor nem adtam.volna anyumnak tobbet amikor lenyulta a sporolt penzem. De nem vagyok a helyedben.


Tedd egyertelmuve az utolso "penzadasnal", hogy anyu most egy darabig en biztos nem tudok segiteni. Sajnos a penzt amit adtam sose fizetted vissza igy az en tartalekaim is elfogytak. Tanulok es nincs teljes allasom. Epitkezni kezdtunk voltak varatlan kiadasaink. Valoszinu egy even at nem tudlak most teged tamogatni, de remelem a tesoim kisegitenek ha kell. Es pont. Mindegy mit rinyal kerlel ne adj neki. Meg fogja oldani. Az ilyne tipusu emberek megoldjak. Sokat ismerek. Engem is lehuzott jopr ilyen. Es nem fizettek vissza...azonban utana kovetkezetesen nemet mondtam. Beken hagytak.

2019. dec. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
35%
Ha havi 80 euro pl.földhöz vág benneteket,az gáz.
2019. dec. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
50%
Vicc ez az egész. Ezt neked kell lejátszanod vele, hogy adsz-e, vagy nem, de 250 ezer ft nem kevés pénz. Ha ebből nem tud kijönni egy hónapban, akkor nyilvánvaló, hogy nem tudja beosztani a pénzt. Tudja, hogy neked több pénzed van, ezért jól lehúz.
2019. dec. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!