Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám sírva hívott, hogyan...

Apám sírva hívott, hogyan nyugtassam meg?

Figyelt kérdés
Apám 68 éves, és most tölti először egyedül a karácsonyt otthon, mivel elköltöztünk és ő egyedül maradt a régi házban. Mi ma nagyszüleimnél ünnepelünk, mint minden év 24-én 25-ig, és ő már 10 éve ki van ebből a házból tiltva, de én mindig hazamentem hozzá éjjel, hogy szenteste ne legyen egyedül. Viszont ugye mióta elköltöztünk, azóta nem tudok most odamenni. Apa kérte nagyszüleimet meg anyát, hogy most az egyszer hagy jöjjön el ünnepelni, de nem engedték meg neki. Bezzeg az unokatestvéreim új kutyája eljöhetett, amikor állatmentes övezet volt eddig a ház. Apa felhívott sírva, hogy ne haragudjak rá, nem az ő hibája hogy nem tudott eljönni, majd 26-án megpróbál minket meglátogatni az új lakásunkban és elviszi testvérem mozizni (bár anya ezt is ellenzi). De legkésőbb 27-én elvinne engem is valami buliba vagy moziba, szóval majd akkor levonatozom hozzá mindenképp. Mondtam neki hogy ne érezze magát emiatt rosszul, de ő nagyon maga alatt van most. Mit tegyek, mit csináljak vele ami feldobná a karácsonyát?

2019. dec. 24. 16:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
83%
Szóval anyud összejött egy szüleivel egyidős emberrel, és miután nem lett jó vége apád lett a bűnbak. Árulás alatt nem tudom mit értesz / értenek, hogy megcsalta, vagy csak nem volt jóférj, ebbe te látsz bele gyerekként, hogy van-e benne igazság. Ha van, akkor most visszakapta a kitiltással. Ha nincs, csak az anyai ági nagyszülők kretének akkor ott hagynám őket és apámmal lennék.
2019. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
11%
Szóval most nem a hugi hisztizett, hanem apuci sírt... Rendben Martin, sajnálunk, de innen a monitor elől nem sokat tudunk segíteni. Ezt apádnak és a nagyszüleidnek kell elintézni egymás közt, de nem hinném, hogy valaha is sor kerülne rá.
2019. dec. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
92%

Nekem ez a "ki van tiltva" szóhasználat elég fura. Mintha amúgy joga lenne ott lenni, miközben arról van szó, hogy egy felnőtt ember egy másik felnőtt embert, aki még csak nem is rokona, nem szeretne szenteste vendégül látni.

Ilyen azért megesik. Pl a párom volt felesége sincs "kitiltva", de nyilván nem hívnánk meg szentestére, illetve a páromat sem hívná meg a volt felesége a családjába. Mégis ugye a párom gyereke nen tud egyszerre mindkét szülőjével ünnepelni, ez ilyen.

Arról nem is beszélve, hány karácsonyt dolgoztunk én is és a párom is a melóhelyen, és 23-án vagy 27-én ünnrpeltünk. A Kérdező is teheti ezt az apjával. Az apa viselkedése számomra erősen manipulatív, függetlenül attól, hogy a volt párja szülei mért nem hívjàk ünnepelni, a gyerekében azért bűntudatot kelt.

2019. dec. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom, súlyos oka lehet, hogy nem ünnepelhet veletek.

Az új kutyával párhuzamba hozni az apádat meg nonszensz.

23 éves voltam, amikor a szüleim elváltak.

A Karácsony estét anyukámmal, az első napot apukámmal töltöttük, a második napot anyósomékkal.

De az is megoldás, hogy december 24-én délben együtt ebédeltek, kora délutánig együtt vagytok.

Aztán ti meg mentek anyukádhoz.

2019. dec. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
4%
Ezek után én személy szerint hanyagolnám a nagyszülőket. Ahogy te is leírtad: a kutya bemehet az apukád nem. Nincs miről beszélni.
2019. dec. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Anyád és a családja is egy mocsok, hiszen semmi okuk nincsen -a kérdező szerint- hogy így bánjanak a kérdező apjával.
2019. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!