Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan menekülhetnék az "Anya...

Hogyan menekülhetnék az "Anya kicsi fia" helyzetből?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 10.es. Sajnos nagyon elharapódzott a helyzet.. Vázolom a helyzetet:


elsó tagozatban anyám annyira akart nekem segíteni, hogy minden leckeírásnál a végén már ő diktálta a helyes választ. Ugye én nem furcsálltam, mert jó volt. Aztán 4. osztályig ment tovább.


Felső tagozatban is akár akartam akár nem, a leckéimben folyamatosan segíteni akart, és a végén ugyanúgy már diktálta. 7. 8. ban még mindig autóval vitt iskolába, mert ennyira szeret engem. És mindent velem akart csinálni. Mindentől féltett rettenetesen. Soha nem engedett el sehova, mindenhonnan kiközösítettek. De 8. ig nem érdekel, mert közben azt mondogatta nekem, hogy azért csinálják, mert féltékenyek. És bármilyen helyzet áll fel, helyettem dönt. Nem hagy szóhozjutni.


9. ben még mindig kicsoval visz iskolába, de a lekéimben már nem segít annyira. Most ébredtem rá, hogy mennyire rosszatt tett. Képtelen vagyok egyedül közlekedni, egyedül intézni valamit. BORZALMAS!


Tehát, ha elhívtak bulizni, az egész osztály előtt (9. ben) mert ugye ő ott volt, mindenhol ott akart lenni. Megkérdete tőlem, mint egy pisis hülyegyerektől, hogy "Naa? Szeretnél menni?? Nem ugye? És helyettem döntött. De ha azt válaszolom, hogy igen, akkor azzal hetekre olyan mély depressziót okozok neki, hogy mindketőnknek rosz lesz. Szociális életem nulla, mindentől óvott anyám, senkivel nem tudtam rendesen barátkozni.


Mivel most ráébredtem, rosszabbul is érzem amgam. Rettenetes ciki,h ogy anya visz minden nap suliba, de közben képtelen vagyok rá, hogy elmenjek egyedül. nem tudok rendes témákba kezdeni emberekkel, mert képtelen vagyok rá.


Hogyan tudok ezen túltenni?


2019. dec. 29. 10:17
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Apa velünk él, de nagyon elfoglalt ember. Gyakran alutazik. 2 cége van, ha ő valamikor nincs ott, amikor baj van, akkor vége. De ő nem is tud erről az egészről, "nem avatkoik bele".
2019. dec. 29. 12:14
 22/38 A kérdező kommentje:

18-as. Ha autista lennék, (pedig én is gondoltam rá), akkor nem fognám fel, hogy ezek mennyire rossz tulajdonságaim. Ez az egyetlen reményem.


Tudom, hogy ez rossz, minden más gyerek egyedül jár suliba, de közben képtelen vagyok rá. Ha arra neveltek volna, hogy szinte "oviba is" egyedül menjek, akkor már rég lenne önbizalmam, hogy magamtól menjek.


Hidd el, hogy nem azért van.. Szomorú, de ki kell mondanom, anyám nevelt ilyennek. És szerintem igazuk van azoknak, akik az írták, hogy anyám örökre meg akar tartani magának.


Amit valamilyen szinten meg is értek... Tesóm már felnőtt és szerintem anyámnak az rossz, hogy őt már "elvesztette" azért kellett mégegy gyerek (én)

2019. dec. 29. 12:19
 23/38 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, a 13. 14. 15. hozzászólásod között alig 3 perc a különbség.

Ebbe belefért anyád ordítása, hálátlan dögnek nevezése ÉS a te 3 hozzászólásod nyugodt megírása is??

Kamukirály, jó lenne, ha TÉNYLEG ilyen életed lenne, mint amit hazudtál, megérdemelnéd!

2019. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Vegyèl olyan okostelefont aminek jó az akkumulátor ideje vagy vegyél egy powerbankot a mostani telefonodhoz. Ekkor kezdj el sétàlgatni a város forgalmasabb helyein úgy hogy mèred az időt és nézed a mapst (először ismert környékre menj, aztán forgalmas helyre utàna mindegy).

Ha diàkmunkázol vagy önkènteskedsz az segít elszakadni a csalàdtól.

Minden hàzidat írd meg otthon, és anyukáddal meg havonta egyszer szervezz valami közös programot. Ha elkezd èrzelmileg zsarolni (hàlàltan vagy, nem szereted stb...) akkor mondd meg hogy ha ő szeret tèged akkor hagyjon neked egy kis teret.

Azokon a ritka alkalmakon mikor apàd otthon van beszèld meg vele, hogy most kollègiumba mennèl vagy az egyetem alatt elköltöznél. Kérdezd meg tàmogatnà-e anyàd vèlemènye ellenère azt hogy kollègiumba költözz (most vagy egyetem alatt) vagy később albèrletbe. Ha elköltöztél akkor kezdetben ne mondd anyukàdnak a pontos címet mert a nyakadra fog jàrni.

Arra is kèrd meg apukàdat, hogy beszèljen anyàddal ő is erről.

Pszichológushoz is megèri ellàtogatni, mehetsz egyszer akàr anyukàddal együtt is, hàtha segít neki.

2019. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Sajnos nem emhetek el ittonról. Egyszer akartam menni bringázni, de akkor is rajtam akart lógni. Mondta, hogy jó, menjünk együtt.


érettségi után, egyetemre fogok menni, van is pesten a dunaparton egy lakása apának, oda tervezek menni. Nem mehetek el máshova, mert az is plusz költség. Így címet sem tudok változtatni.

2019. dec. 29. 12:51
 26/38 A kérdező kommentje:
24-es. köszönöm, nagyon sokat segítettél. :) leülhetsz. 2 mondat, az kb 10 másodperc, 2 perc beszélgetés után elkezdett velem kiabálni. Ha ennyire érdekel, akkor felviharzottam a szobámba, beárkózta, most is ott vagyok. Tessék. Majd akkor legközelebb direkt várok még egy kicsit, hogy megfeleljen.
2019. dec. 29. 12:52
 27/38 A kérdező kommentje:
Hogy mennék koliba? 15 percre van a suli autóval.
2019. dec. 29. 12:53
 28/38 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan lepontozhattál 0-ra, ez is bizonyítja, hogy fáj az igazság!
2019. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit. Se jóra, se rosszra. Ha az lenne az igazság, amit írtál, akkor nem kérdezném meg. mert tudnám a választ. :)
2019. dec. 29. 13:49
 30/38 anonim ***** válasza:
73%
Nem olvastam végig minden választ,csak az első oldalt,de nem tartom kizártnak,hogy te autista vagy. Aki ennyire fél a változatosságtól,mindent megjegyez,annak lehetnek vagy aspergeres,vagy autisztikus tünetei. Az is lehet,hogy anyád látja,hogy te más vagy mint a többi gyerek,ezért jobban óvott és megkímélt téged az élettől. Persze ezzel a lehető legrosszabbat teszi veled. Inkább neki kellene pszichológus,hogy téged tudjon elengedni.
2019. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!