Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te jó ég, miért ilyenek a...

Te jó ég, miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

Múltkor hallottam, hogy azt beszélték, hogy nem fognak többet főzni. Kevesebb pénzt kell adnunk a tesóinkkal és akkor mindenki megoldja magának a kaját, mert hogy nekik elegük van már.

Hozzá teszem, hogy mi már többször is szóltunk, hogy nem kell ennyi kaja. Például egyik nap főznek pörköltet, de jó nagy adaggal, 3kg alatt nem állnak neki. És abból ügye bőven jutna másnapra is, meg a pörkölt az még finom is másnap, de Ők simán neki állnak mondjuk rántott húst sütni. Merthogy legyen friss kaja. Bezzeg utána meg jajgatnak, ha valamelyikből több marad meg.

Most is az ünnepek alatt előre lett sütve főzve mindenféle finomság, erre már 25-én panaszkodtak, hogy nincs mit csinálni. Másnap már főztek is.

Aztán ma kipróbáltam, hogy akkor nem eszek semmit. Most délután meg már kérdezgették, hogy mi bajod, beteg vagy, miért nem eszel? Mert hát nem tudják, hogy én hallottam. Mielőtt valaki azt mondaná ne halgatózzak: nem, nem halgatóztam csak azt hitték kint vagyok a kertben, közben meg a szobámban voltam.

De most tervezem, hogy akkor januártól nem eszem. A pénzt oda adom így is, mert elég jól keresek, de nem fogok abból enni amit Ők vesznek.

Meg igazából mindenbe bele tudnak szólni. Bármit teszek: mondjuk csinálok egy medencét a kertben nekik van jobb ötletük, hogy hová kellene. Vagy egy rózsát el ültetek, még abba is bele kötnek, arrébb kellet volna 50 centivel. De ők egyébként csak leszórnák fümaggal az egész kertet aztán néha lenyíratnák a füvet valakivel.

Múltkor a szobám festettem és én kevertem hozzá a festéket. Mondták, hogy ne szenvedjek ezzel a szarral, vegyek egy előre kevertet aztán kész. De mikor kész lett mondták, hogy milyen jól megy a szín a bútorokhoz, de az elején mégsem hittek bennem.

Szóval igen gyakorlatilag mindenbe bele szólnak, és bármi ötletem, tervem van, ők mindig mondanak valamit, hogy szerintük másképp kellene csinálnom.

Félre ne értsen senkise imádom Őket, és szeretek együtt élni velük, de azért így, hogy már 20 éves vagyok kicsit jobban bízhatnának/hihetnének bennem.

Mert a pénzem és az állásom már megengedné, hogy el költözzek, de így egyedülállóként még nem akarok, de amint lesz egy komolyabb barátnőm már lépek is le Vele.


Van valakinek ötlete tanácsa, hogy mit kellene tennem?



2019. dec. 31. 14:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10

Persze, hogy így hülyén hangzik, ha ki van szedve az eredeti szövegkörnyezetéből.

Természetesen nem "kínai közmondás", hanem az alábbi idézetet a közismert rádióműsor pszichológusai, szakértői (többek közt Ranschburg Jenő, Vekerdy Tamás) fogalmazták meg évekkel ezelőtt és így szól:


"Legyen a gyerek olyan mint egy vendég a házunknál, akit várunk, aki érkezésének örülünk, akit ottléte alatt figyelmünkkel tüntetünk ki, akire időt szánunk, jól tartunk, és akiről tudjuk, hogy idővel elhagyja majd a házunkat, hogy sajátot teremtsen magának. Mert vendég. Nem tulajdonunk, egy másik ember."

[link]

2020. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

"Te jó ég, miért ilyenek a szüleim?"

Talán mert baromira elkényeztettek!


"Van valakinek ötlete tanácsa, hogy mit kellene tennem?"

Felnőni végre!

2020. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Azért élek még együtt Velük, mert maximum tömblakásba tudnék költözni, az meg a kertes után elég börtön lenne. Meg még ügye egyedülálló vagyok és így nem látom az értelmét.

Illetve szerintem azzal, hogy csinálok 1 medencét, vagy kicsit szépítgetem a kertet nem érzem azt, hogy rendezkednék, vagy, hogy Nekik ez nem jó.

Ez most egy kicsit más példa, de hasonló: az egyik testvérem régen mikor tervezgette a költözést mondta, hogy Ő ezen a házon már nem nagyon akar szépítgetni vagy bármire is költeni, mert már nem tervez itt hosszútávon. Szerencsére azóta megváltozott, de szerintem ez akkor is gusztustalan dolog. Attól, hogy felnövünk még igen is van közünk ehez a házhoz. Még akkor is ha itt lakunk.

Az egyik szomszéd srác is el költözött panelba a barátnőjével, de minden héten vissza járnak, hétvégente buliznak és egy árva szót nem szólnak a szüleik. Még örülnek is ha be segítenek mondjuk a kertben, mert ügye nem csak a buli miatt járnak ki.

Ez főzés dolog meg abszolút nem elvárt dolog nálunk. Szoktunk mi is segíteni. Nővérem mostanában egyre többet, és Ő sem szól semmit, hogy nem csinálja többet.

Volt olyan is, hogy mondtam, pénteken, hogy mivel úgy is van kaja holnapra ne főzzenek semmit vasárnapra majd én délután megcsinálom. 9-kor kelek fel már érzem az illatokat. Kérdezem: miért álltatok neki? Hát hogy ha én állok neki akkor csak estére lesz kész. Mondom igen de vasárnapra lenne főzve. És erre már csak azt mondták, hogy hát itt szombat délután már ne legyen sürgés forgás a konyhában. (De mindent én csináltam volna.) Szóval nem tudom miért kell ennyire konzervatívnak lenni, és azt sem, hogy hogyan tudnánk így segíteni.

2020. jan. 1. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!