Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos elvárás-e, hogy egy...

Jogos elvárás-e, hogy egy szülő azt akarja, hogy a 17 éves gyereke minden tanácsot megfogadjon?

Figyelt kérdés

Mármint a szülő általi tanácsokat, amiket általában akkor mondanak neki, amikor nem is kérdezi. Az az elvárás, hogy a szülő tanácsait ""szentírásként"" kéne megfogadni.


Ez jogos?(úgy általánosságban kérdezem, aki akar írjon példát is)


2019. dec. 31. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Igen, hiszen jogilag még gyerek 17 évesen, de utána is, amíg a szülőknél él és ők fizetnek mindent. Majd ha 18 lesz és külön költözik, saját fizetésből él, azt csinál amit akar.
2019. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 aparalyza ***** válasza:
15%

Persze, hogy jogos.

A családban a tanult és érdemes emberek azok akik a gyermekeknek utat mutatnak és védik őket az eltévelyedéstől.

Vagy nem. ;)


Nehéz bármit is mondani, általában pár beszélgetés megoldja a dolgokat (mit-miért-konklúzió).

2019. dec. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 aparalyza ***** válasza:
0%

Megj.: Az egy hibás feltételezés, hogy amiért a szülő fizet a gyerek teljesít.

Pl. a csecsemők rosszul járnának ...

2019. dec. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Anya vagyok felnőtt fiam és lányom van. Ha kérnek mindig, és örömmel adok tanácsot, de mindig hozzáteszem a végén, hogy a tanácsomat meghallgatták aminek örülök, de nekik kell eldönteni, hogy élnek vele, vagy másképp döntenek. Én elmondhatom milyen hibákat vétettem annyi idősen, adhatok is tanácsokat, de nem várhatom el, hogy meg is fogadják. Ez már az ő döntésük. Azt is mindig mondom: Mindenki a saját hibájából tanul..

Mondok példát.

Pl: 15 évesen kezdtem el dohányozni. Nekem a szüleim elég szigorúan vették, kaptam is érte büntetést. De ennek ellenére 29 éves koromig komoly dohányos voltam. ( napi 1-2 doboz cigit elfüstöltem) Egyedül akkor hagytam abba amikor a gyerekeimmel terhes voltam, és amíg szoptattam őket. Majd újra visszaszoktam. 29 évesen egy nap összeestem az utcán, és fulladoztam. Nem kaptam levegőt. Pánikrohamom lett, majd elájultam. Kórházban közölték velem, hogy súlyos asztmás rohamot kaptam. Kiderült, hogy asztmatikus allergiám lett, amivel együtt kell élnem ezentúl. A doki elmondta, hogy az asztma kialakulásának fő oka a dohányzásom. Közölte, hogy vagy abahagyom, vagy lehet 50 évesen palackos levegőt kell majd húznom magam után, ha lélegezni akarok. Soha többé nem gyújtottam rá. Fiam 23 évesen dohányzik. Elmondta, mert nem akart titkot csinálni belőle- Tanácsot kért. Elmondtam miért érdemes abbahagynia, mondtam, hogy gyerekként saját maga is tapasztalhatta, amikor asztmás rohamom lett, és ő rohant a ventolinért. Meghallgatott, és bár nem lett full dohányos, de ha haveri társaságban van akkor elszív pár szál cigit. Ő döntése.

Lányom 17 évesen szerelmi ügyben kért tanácsot. Adtam, először ment a feje után. Majd rájött, mégsem mondtam ökörséget, mégis az lett amit "megjósoltam" ( na igen, mert én is átéltem, és szerintem minden fiatal lány átéli egyszer amikor szerelmes) , de később megfogadta a tanácsomat..

Tanácsot lehet adni, de nem kell elvárni, hogy megfogadják.

2019. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lizzi77 ***** válasza:
37%
Persze, ha egy marionettet akar nevelni belőle, akkor tök jó.Azt éri el vele, hogy döntés és cselekvésképtelen lesz a gyerek,egy szál önálló gondolat nélkül,anyuci-apuci szoknyája mellett marad 50 éves koráig, és minden domináns személy őt fogja irányítani.Soha nem fog vezető pozícióba kerülni. Nulla kezdeményező készség,önállótlan gondolkodás, magatehetetlenség,gátlásosság címszavakban.
2019. dec. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem jogos, nekem is van 2 gyerekem. Nem vagyok mindent tudó. Nem ekkora gyereknek kell az észt osztani. Ha kiskorában jó szülő voltál, akkor jó a kapcsolat és megbeszélték dolgokat. Ha még már akkor elszurtad, akkor késő bánat tanácsadás címén okoskodni, mikor szar szülő vagy
2019. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Valamit nagyon összekevertek.. A tanácsadás nem egyenlő a neveléssel.

Gyereket nevelni kell. De attól, hogy tanácsot adunk, az nem jelenti, hogy neveljük is. A tanács, és nevelés két különböző fogalom.

2019. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

A szülő szemszögéből elvárás mert "ő csak jót akar".

De szülőként tisztában kell lenni azzal is, hogy a gyerek sokszor ugyis csak a saját hibájából fog tanulni.

Ezt el kell fogadni a szülőknek, hogy nem lesz minden úgy ahogy azt ők akarják. És érvekkel néha a szülőket is meg lehet győzni, hogy másképp is lehet jól csinálni valamit, nem csak ugy ahogy azt ők gondolják.

2020. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A tanács az nem parancs, pont az a lényege, hogy csak egy javaslat, egy tipp. De ettől függetlenül érdemes megfogadni (általában).
2020. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!