Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek spórolósak a...

Miért ilyenek spórolósak a szüleim? 17/f

Figyelt kérdés
Kiköltöztünk 6 éve németbe, mert magyarországon nem ment jól a sorunk. Nagyon szegények voltunk. Havi 100 000ft ból éltünk 2 en voltunk akkoriban gyerekek. Tesóm már külön költözött. Hogy ne haljunk éhen a nagyszüleim támogattak minket havi 30.000 ft-al. Nincs a szüleimnek semmi hitelhük amit törleszteni kéne. Össz vissz összejön havonta kb 600.000ft átszámolva. Kb 300.000ft a kiadás, és mindig megvan a fele( van egy aránylag tágas, szép lakásunk, autónk) Én még suliba járok, jövőre érettségizek. Szeretnék továbbtanulni. Lejárt kajákat szereznek mert az "olcsó" Anyumék adnak napi 1000ft-t kajára (3€) ami nevetségesen kevés. És ezt kellett hogy beosszam.(ruhára, kajára,telefonszámlára, kondibérletre, ha szeretnék egy szekrényt a szobáma azt is nekem kell megvennem, néha ha megyünk haza és bemegyünk a mekibe azt is lehúzzák rajtam) Ezért egy éve dolgozom a suli mellett. Így aránylag jól élek. Többet nem kell használt ruhákat vennem, elmegyünk haverokkal, barátnőmmel ide-oda, hála a diákmunkának. Igen, a szülein egész életükbe szegényes körülmények között éltek, de nem értem hogy miért nekem kell fizetnem mindent, meg lejárt kajákat enni.
2020. jan. 3. 09:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
62%
nagy összegű pénzzel fogadnék arra, hogy ez egy troll kérdés
2020. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem veszed észre, hogy a családotok most is csóró, csak most német színvonalon csóró.
2020. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
84%
Lejárt élelmiszert sehol nem árulnak! Csak olyat, aminek már közel a szavatossági határidő, de van még rajta 1-2 nap. Viszont ezek is teljesen jók, fogyaszthatók még utána is egy jó ideig.
2020. jan. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
95%

A német megélhetéshez nem tudok hozzászólni csak a kajához.

A "lejárt" kajával a világon semmi gond nincs.

1. Lejártat nem lehet venni, legfeljebb aznap lejártat, amikor eléd rakják napok múlva és ezen kiakadsz.

Vagy már napok óta a hűtőben van és úgy kerül eléd.

2. Én itthon kimondottan vadászok a lejárós kajákra, mert ebben a şzarfészek országban nagyon drága az élelmiszer és szeretjük a jó minőséget és jó dolog 30-50% engedménnyel megvenni.

Ez alól csak a nyers hús a kivétel, mert a német S.P.A.R.ban, ami itt nálunk van, már büdös a hús lejárat előtt is.

Gondolom ezt odakint nem meri megtenni ez a hitvány cég.

Na, a lényeg örülj, hogy kint élhetsz, sok lehetőséggel és ne aggódj a lejárt kaják miatt, mert azok sokszor még hetekig jók.

2020. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Lejárt étel?

Magyarországon sokszor a bőven szavatossági időn belül lévő kaja is romlottan jön ki. Képzeld el, kibontod a "friss" húst, aztán megcsap a szag... és onnantól kezdve te azt már nem bizonyítod, hogy romlottan vetted át...



Németországban többe kerül a megélhetés, azért spórolnak a szüleid.

2020. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!