Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mindenbe beleköt, nincs...

Anyám mindenbe beleköt, nincs egy szabad lépésem se. Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

17/f Anyám állandóan irányítani akar, nem hagy, hogy szabadon gondolkozzak. Ha csinálok enni magamnak, épp a konyhából jövök ki, hohgy felmenjek a szobámba, MINDIG megállít és megkérdezi, hogy mit csináltál? MOndom, hogy pl tojásrántottát. Erre meg mondja, hogy gyere egyél hozzá még ezt is. meg ezt is. ÉS MINDIG ez van!


Megszabja, hogy mikor szellőztethetek a szobámban. Ha ő fázik, akkor midnenki fázik és nekem is fel kell öltözni. 10 fokban kabátban cipőben kimegyek,és utánam szól, hogy sapkát is vegyél! Hiába mondom neki, hogy attól még, hogy te fázol, más nem biztos, hogy fázik. Beleizzadok és meg is fázok, ha sapkában megyek ki. Tegnap is ez volt. Engedtem, hogy irányítson, msot meg beteg vagyok. És még ő mondja, hogy azért, mert sapka nélkül mentél ki. Eszem megáll. (pedig fölvettem.. 200iq)


És ha csak egyik szobából a másik is átmegyek, mindig megállít, hogy várj egy kicsit, mondani szeretnék valamit. Olyankor várok 1-másfél órát, mire leteszi a telefont. Ha pedig elmegyek, mert fszom se fog ott állni őfelségének, akkor meg azonnal lerakja a telefont, mintha óvodás lennék és közbeszóltam volna. kb így .Jó, jó várj katikám egy kicsit, mert közbevágtak jó? És ezt olyan csúfolódva.. Mindenért engem okol...


Ja és azt mondja, hogy nem számít a jegy, csak egyes ne legyen. 3-masom lett és ki van akadva. Mondtam nkei, hogy dehát anya. Te mondtad, hogy nem számít. ÁÁ reménytelen..



Meg éjszaka közepén felkeltem pár napja, mert fájt a fejem, kimentem a konyhába, kerestem algopirint. Akkor ő megkérdezte a szobájából, hogy minden rendben? mondtam, hogy igen, csak kijöttem inni,mert fáj a fejem. Ez mind suttogva. Akkor ő felkel az ágyból, odamasírozik és elémvágja az algopirint. És visszamegy. Megkérdeztem, hogy mi a baj, erre ő kiabál velem, hogy nem igaz, sosem lehet hagyni a másikat nyugodtan pihenni. Már nagyfiú vagyok, nem kis óvodás, hogy engedjem anyámnak, hogy lecsesszen, visszakiabáltam, mondtam, hogy de ki kérte, hogy gyere ide? Te kérdezted, hogy mi a baj!! Nem ébresztettelek fel. Senki nem kérte, hogy kelj fel.



Másik..


Hajnali 5-kor olyan hangos mosogításba kezd, hogy mindeki felriad azonnal. Vagy telefonálni kezd. Szóltam már neki, hogy próbáljon kicsit később zajongani, mert az egész ház aludni szeretne. És már akkor üvölt, hogy mégis mit képzelek? hulla fáradtan felkel, hogy megcsinálja a mosogítást és még én mondom, hogy ne csinálja? Ekkor én is kiabáltam. De ki kért rá? Nyugodtan aludtunk, amíg te magadtól el nem kezdted!!



Ha ő alszik, akkor mindeki kussban legyen, de ha más alszik, akkor ő porszívózhat, meg mosogathat. Mint egy királynő. Elegem van!


2020. jan. 3. 17:47
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#30

Mondjuk abban a helyzetben szerintem jót akart. Tekintve, hogy a leírásod alapján rögtön "eléddobta" az algopirint, lehetett már fejfájós problémád, és gondol rád.


Azt meg innen nem tudjuk megmondani, hogy hangos voltál-e. Édesanyám reggel fél 6-kor indul dolgozni (7-kor kezd és messze van a munkahelye), persze idegesít amikor felébredek rá, de eszembe sem jutna ordítani vele ezért. néha felkelek arra éjszaka, hogy pisilnem kell, nem szokott ezért leordítani.


Attól meg még nem leszel életképtelen, hogy nem mosogatsz állandóan.

2020. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
31- Egyáltalán nem voltam hangos. Mint írtam, ő az, aki trappolni szokott, telefonálni, mosogatni olyan időpontokban, amikor az egész ház pihenni szeretne. Én aznap éjjel, olyan lassan mozogtam, hogy őfelségét ne ébresszel fel, hogy szinte szomjanhaltam, mire kiértem a konyhába. Mert én megteszem ezt neki. Akármilyen is ő, ÉN mindent megtettem neki, amit kért, a kényelméért. Nem is kellett kérnie. Ha alszik, alap, hogy nem zörgök. De ő mit csinál? Hát nem kénye kedvére csörömpöl a tányérokkal vagy telefonál 2 méterre a szobám ajtaja előtt? Amikor aludni szeretnék. Vagy akár mindenki más.
2020. jan. 4. 10:50
 33/34 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen szülők. Lehet a sját életével elégedtelen? Apud nem él veletek? Ő mit szól ehhez? Ha anyud egyedül van, lehet az a baj, hogy inkább kötődik hozzád, mint élettársat, párt találjon magának, veled próbálva pótolni az űrt, amit az okoz, hogy nincsen társa, ami persze egészségtelen.


Próbáltad már ignorálni? Egyszerűen elengedni a füled mellett, ami nem tetszik. Kimész, anyud utánad szól, hogy nincs rajtad sapka, te mész tovább, gondolom ilyenkor az általad írtak alapján elkezd üvöltözni, de te csak menj tovább, mintha nem is hallanád. Ha esetleg valamikor emiatt megpróválna kezet emelni rád, kapd el a karját, kicsit szorítsd meg, és hagyd ott.

Telefonál, és ha elész, elkezd veled üvöltozni? Menj a szobádba, mintha mi sem történt volna. Ha utánad jön, is csak tedd a dolgod, ereszd el a füled mellett. Estleg vegyél egy füldugót, és rakd be ilyenkor.


Amúgy a koliba költözős dolog sem egy utolsó ötlet. Esetleg délután maradj bent az idkolában tanulni, ott legalább nyugodtan megtehetd ezt. Nálunk volt könyvtár, ahova ilyen céllal be lehet ülni.


És biztos van iskolapszichológus is. Esetleg egyik nap órák után összegyűjthetnéd a bátorságot, és elpanaszolhatnád ezt neki is. Szakemberként valószínűleg jóval töbet tudna segíteni neked, mint mi. Esetleg még anyuddal is tudna beszélni. Ha téged nem, akkor vegyen komolyan egy olyan felnőttet, akinek ez a szakmája.

2020. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Savlekotő ***** válasza:
Ide vezet a házas élet hiánya..
2020. szept. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!