Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mindenbe beleköt, nincs...

Anyám mindenbe beleköt, nincs egy szabad lépésem se. Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

17/f Anyám állandóan irányítani akar, nem hagy, hogy szabadon gondolkozzak. Ha csinálok enni magamnak, épp a konyhából jövök ki, hohgy felmenjek a szobámba, MINDIG megállít és megkérdezi, hogy mit csináltál? MOndom, hogy pl tojásrántottát. Erre meg mondja, hogy gyere egyél hozzá még ezt is. meg ezt is. ÉS MINDIG ez van!


Megszabja, hogy mikor szellőztethetek a szobámban. Ha ő fázik, akkor midnenki fázik és nekem is fel kell öltözni. 10 fokban kabátban cipőben kimegyek,és utánam szól, hogy sapkát is vegyél! Hiába mondom neki, hogy attól még, hogy te fázol, más nem biztos, hogy fázik. Beleizzadok és meg is fázok, ha sapkában megyek ki. Tegnap is ez volt. Engedtem, hogy irányítson, msot meg beteg vagyok. És még ő mondja, hogy azért, mert sapka nélkül mentél ki. Eszem megáll. (pedig fölvettem.. 200iq)


És ha csak egyik szobából a másik is átmegyek, mindig megállít, hogy várj egy kicsit, mondani szeretnék valamit. Olyankor várok 1-másfél órát, mire leteszi a telefont. Ha pedig elmegyek, mert fszom se fog ott állni őfelségének, akkor meg azonnal lerakja a telefont, mintha óvodás lennék és közbeszóltam volna. kb így .Jó, jó várj katikám egy kicsit, mert közbevágtak jó? És ezt olyan csúfolódva.. Mindenért engem okol...


Ja és azt mondja, hogy nem számít a jegy, csak egyes ne legyen. 3-masom lett és ki van akadva. Mondtam nkei, hogy dehát anya. Te mondtad, hogy nem számít. ÁÁ reménytelen..



Meg éjszaka közepén felkeltem pár napja, mert fájt a fejem, kimentem a konyhába, kerestem algopirint. Akkor ő megkérdezte a szobájából, hogy minden rendben? mondtam, hogy igen, csak kijöttem inni,mert fáj a fejem. Ez mind suttogva. Akkor ő felkel az ágyból, odamasírozik és elémvágja az algopirint. És visszamegy. Megkérdeztem, hogy mi a baj, erre ő kiabál velem, hogy nem igaz, sosem lehet hagyni a másikat nyugodtan pihenni. Már nagyfiú vagyok, nem kis óvodás, hogy engedjem anyámnak, hogy lecsesszen, visszakiabáltam, mondtam, hogy de ki kérte, hogy gyere ide? Te kérdezted, hogy mi a baj!! Nem ébresztettelek fel. Senki nem kérte, hogy kelj fel.



Másik..


Hajnali 5-kor olyan hangos mosogításba kezd, hogy mindeki felriad azonnal. Vagy telefonálni kezd. Szóltam már neki, hogy próbáljon kicsit később zajongani, mert az egész ház aludni szeretne. És már akkor üvölt, hogy mégis mit képzelek? hulla fáradtan felkel, hogy megcsinálja a mosogítást és még én mondom, hogy ne csinálja? Ekkor én is kiabáltam. De ki kért rá? Nyugodtan aludtunk, amíg te magadtól el nem kezdted!!



Ha ő alszik, akkor mindeki kussban legyen, de ha más alszik, akkor ő porszívózhat, meg mosogathat. Mint egy királynő. Elegem van!


2020. jan. 3. 17:47
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
áá annyira nem rossz a helyzet, csak inkább fura.. Nem tudom, hogy mit érez... Más ember számára nem élőlény? vagy hogy van ez? Ha ő alszik és megnyikkan a padló, akkor tajtékzik, de ha más alszik, akkor simánnekiáll porszívózni, hajat szárítani stb.
2020. jan. 3. 18:11
 12/34 A kérdező kommentje:
De komolyan mi kell még neki? Összes szabadidőmet otthon töltöm, életemben nem ittam, nem drogoztam, nem cigiztem (pfhuhujj) nem járok el sehova. Miért csinálja ezt velem???
2020. jan. 3. 18:16
 13/34 anonymousreview60 ***** válasza:
98%
Nincs mese, bele kell állnod a konfliktusba, mert anyád fejében kisgyerek vagy. Amennyire nem autimatikus az össueszokás a gyerekkel, annyira nehéz a szétszokás is.
2020. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
91%
Mosogatas, takaritas a szulo dolga..jah, de te itt adod a nagyfiut..akkor mosogass el magad utan! Ez a minimum. En 12 evesen mar keres nelkul megcsinaltam ezeket! Ne nyafogj!
2020. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
44%
Double bind?
2020. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%

Már miért lenne a mosogatás és takarítás csak a szülő dolga??? Simán meg tudod csinálni magad után te is. Anyád nem háziszolga!

Főként, hogy saját vállalkozást vezet.Tehát nem háztartásbeli, ahogy írtad.

A többit meg szerintem meg lehetne normálisan beszélni, mint felnőtt a felnőttel.

2020. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Nem háziszolga egyik szülőm se. Ahogy én sem! Mi az, hogy valaki úgy gondolja, hogy a gyereknek kéne mosogatnia? Nem azért élünk, hogy mindent a másik után csináljunk. Leírtam. Nem kértem anyámat, hogy mosogasson el, vagy porszívózzon. SOHA NEM KÉRTEM! Ahogy senki más se. Ezt is leírtam: Nem veszi észre, hogy a másik ember mit tesz meg érte. Anya királynőnek valami gondja van, mindenki rohan neki segíteni, de ha másnak van gondja, ja, intézze el magának. Majd ha ráérek, akkor megyek.
2020. jan. 3. 19:40
 18/34 anonim válasza:
30%
'Nem azért élünk, hogy mindent a másik után csináljunk.' Akkor anyádnak sem kéne elmosni utánad, ruháidat hajtogatni, gyerekkorodban kaját adni...
2020. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
63%
Szerintem (fiú létedre menstruálsz, azért hisztizel) tényleg kimerült lehet és nehéz az elszakadás. Normális hangnemben kéne ezt megbeszélni vele
2020. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Te komolyan nem érted? Egy kisgyereknek kötelessége ételt adni az anyjának, mert magától még nem tudja. Egyébként is a szülő vállalta, hogy gyereke lesz. 8 éves koromig rakosgatta a ruháimat, amikor kiakadtam rá mert sosem találtam amit éppen kerestem.
2020. jan. 3. 19:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!