Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan váljak le érzelmileg a...

Hogyan váljak le érzelmileg a gonosz, rossz lelkű anyámról?

Figyelt kérdés

Miatta ért trauma, melybe belebetegedtem.

Post trauma pl. Gonosz lelkű, mert olyanokat mond. Pl. Hogy a csincsillámat tűzzem fel a táskámra. Lelkileg és testileg bántalmazott.

Nem haragszom rá, már megbocsájtottam neki, ő nem változik viszont.

Jó lenne már valahogy érzelmileg leválnom róla, csak nem tudom azt, hogy hogyan csináljam....



2020. jan. 15. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
költözz el...
2020. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hála istennek volt erre lehetőségem.

Nem bírnék vele együtt élni.

Persze a bátyám az aranygyerek, én pedig a feketebárány.

Sosem kaptam meg érzelmileg azt, amire szükségem lett volna.

2020. jan. 15. 20:18
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

Ha már Te is nyugdíjas vagy nemcsak ő, akkor költözz másik otthonba.

Ha kisiskolás vagy, kérj védelmet apádtól.

2020. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Keress egy jó pszichológust.
2020. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem, mi ezen a probléma. Hacsak nem az, hogy szeretnéd magad itt a nyilvánosság előtt sajnáltatni. Nem kell megbocsátani, nem vagy te Jézus Krisztus. Elköltöztél, anyádra rá se nézel, a kapcsolat megszűnt, azt a könyvet becsuktad. Újat nyitsz, a saját életedét, önállóan, előre nézve, kapcsolatokat teremtve. Hol a probléma?
2020. jan. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

- kapcsolatot nem kell tartani vele

- pszichológus/pszichoterapeuta segíthet

2020. jan. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonymousreview60 ***** válasza:
#6:+1
2020. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

"Nem haragszom rá, már megbocsájtottam neki, ő nem változik viszont."


Ez mutatja azt, hogy te nemhogy nem tudsz neki megbocsátani, de ha nem keresel igen hamar egy jó pszichátert, akkor vagy elpusztulsz, vagy olyanná leszel, mint ő maga. A gonosz anyák gyermekük elleni bántalmazásai olyan mélyen ivódnak bele a törékeny gyermeklélekbe, úgy összetörik azt, hogy kiváló pszichiáter nélkül képtelenség feldolgozni ezeket, visszanyerni a biztalmat és tényleg leválni, eltávolodni az "anyától" (azért teszem idézőjelbe, mert nem szívesen írom ki azt, amit oda írnék helyette).


Te nem bocsátottál meg semmit, különben az sem érdkelene, hogy anyéád él-e vagy hal. Te teli vagy tagadással, fájdalommal, szenvedéssel, panasszal. Ne ide gyere - első lépésnek jó -, hanem egy szakemberhez tovább. És ha azt tapasztalod a terápia során, hogy a kedves szaki anyádat kezdni el mentegetni, azonnal dobd ki és menj máshoz!


Ha valóban traumatizált gyerek vagy, akkor áldozat vagy, már pedig aki egy áldozatot hibáztat azért, hogy az áldozattá lett, az maga is agresszor. Akár fehér köpeny van rajta, akár nincs. Azt ki kell dobni az életedből.

2020. jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterapeutához, ne pszichiáterhez menj.
2020. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha pszichiáter, legyen pszichoterapeuta végzettsége is annak akit választasz.
2020. jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!