Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tönkre teszi az életem!...

Anyám tönkre teszi az életem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyke vagyok, anyámék elváltak 2 éve... Anya szivbeteg (is), nagyon kevés jövedelme van, korán lett nyugdíjas alig dolgozott az életébe mert mindig betegeskedett a nyugdíj amit kap az elmegy a gyogyszereire ... apám nem törődve azzal hogy minden a nyakamba szakad, elhagyott minket. Anyám mindig szekálta tehát meg tudom érteni egyrészt.



A helyzet az, hogy dolgozom természetesen, anyámmal élek, eltartom, számlákat fizetek, vásárolok kB a saját önálló életemmel nem tudok törődni, vagy bármit is tervezni, mert abszolút lehetetlen spórolni!! Van egy párom, aki hála istennek megértő, de régebben sok vitánk volt ebből, hogy az anyám kihajtja belőlem a sz*rt is (boccs) és nem törődik azzal hogy velem mi van.. Tudom hogy beteg, nem tud dolgozni, de ráadásul lelki terrorba tart, sokszor sajnáltatja magát, csúnyán bánik velem, van hogy elzavar otthonról ha valami nem úgy van ahogy ő akarja. Irányítja az életemet, vissza él azzal hogy nincs más választásom csak eltűrni és segíteni őt! El vagyok keseredve, szeretnék a párommal külön élni, gyerekeket, külön kis családot... De ez lehetetlen.

25/L


2020. jan. 17. 19:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Felnőtt vagy. Apád az anyádat hagyta el és nem téged.
2020. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nincs választásod?! Mi az, hogy lehetetlen?! Te saját magadat lövöd bele a saját sírodba! Te mágnesként vonzódsz a saját tönkretevődhöz? Egye meg, amit főzött! Nem te vagy ő anyja, meg fogja oldani az életét. Ha meg nem, az nem a te felelősséged! Élni akarsz! Az anyád meg csak meghalasztani hajlandó, mert önző és nárcisztikus! Mi a kérdés?
2020. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, milyen országban élek,az ilyen emberek, akik azt írják, hogy a szívbeteg anyját sokkterápiával kezelje, meg aki azt írja, hogy anyád rájön, ha kenyérre se lesz pénze, az milyen ember, hol él???


Próbált már valamelyik nagyon okos mondjuk havi 25 ezerből megélni? Éhezett már valamelyik okos? Járt már úgy, hogy nem tudta,hogy egyen, vagy számlát fizessen?


Ha van az anyjának vagy 25 -30 ezer forint jövedelme, ami gyógyszerre megy, mondtam egy számot, miből egyen, fizessen rezsit, meg ilyenek? Fagyjon meg télen a saját lakásában??


Először én azt javasolnám, hogy beszéljél anyáddal és legyél határozott. Nem azt hogy vágd rá az ajtót. Viszont mondd meg, hogy ilyen stílusban nem beszélhet veled.


A másik az kérdező, hogy anyád igenis tudja, hogy te felnőttél , és fél hogy egyedül marad.


Egy normális hangnem kell,és ne essél kétségbe te sem.

Az kell, hogy normális hangnem és béke meglegyen.


Utána meg megoldást kell keresni. Közös megbeszéléssel! Ez nagyon fontos.

És még valami. A megoldás nem fél perc lesz, legyél türelmes, kitartó, biztos lesz erre valami, megértem, hogy most így kilátástalannak látod, de nyugodj meg, lehet, hogy nem azonnal, de majd biztosan kialakul.


Nézelődni, érdeklődni is kell, kaphattok-e valamilyen kedvezményt, szociális támogatást, ingyen ebédet, bármilyen támogatást, amit akkor nem megvenni kell, ez átmenetileg jól eshet, és jól jöhet.


Ha pl. otthonba menne, akkor azt is nagyon meg kell nézni, mert van ahol rosszul bánnak velük.

Vagy praktikusabb lakást keresni, ahol külön lehettek,de mondjuk ő a szomszédban, valami házrészes,leválasztható, és te az egyikben összeköltözhetnél a pároddal anyád meg lenne a másikban, vagy ilyesmi.

Nem tudom hány éves anyukád, tehát azért írtam ilyen megoldás is, ja meg építőiparban dolgozom, azért is.

2020. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
apám alkoholista elmebeteg volt és anyám csak miattam nem vált tőle el. Egy igazi suülő mindegy mi van nem hagyja csak úgy ott a gyerekét, hanem próbálna megoldást találni. Anyukád nem viselkedik szépen, szóval nyugodt szívvel költs egy nővérkére, sőt kerületenként másképp de van ingyen segítség öregek segítésére (gyógyszeres kezelés, fürdetés stb.). Apukád rossz szülő volt ha ott hagyott a sz..rban és anyukád meg beteg szóval valahol érthető a keserűség,de ettől még nem kell mártírnak lenned.
2020. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%

El kell kezdeni intézkedni.

Ha anyukádnak ilyen kevés a pénze és ilyen sok megy gyógyszerre, akkor valószínűleg jár neki az úgynevezett közgyógyellátás. Járási hivatal hatósági osztálya, háziorvos.

Akár elválnak a szüleid, akár nem, elsősorban a házastársnak, volt házastársnak kell eltartani édesanyádat. Ügyvéd, asszonytartás. Ha nehéz az anyagi helyzeted, fenti hivatalnál kérelmezhetsz ún. pártfogó jogi képviseletet.

Pároddal házasodjatok össze, költözzön oda, mást ne tudjon anyád a lakásba telepíteni.

Anyukád idősotthoni elhelyezésébe jelen körülmények között beleroppanátok, úgyhogy ha ő rossz mentális állapotban van, menj vele kiemelt ápolási díjra. Ez jár neked, ha közeli hozzátartozód állandó felügyeletre szorul.

2020. jan. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 jocika147 válasza:
En ugyanebben a helyzetben vagyok teljesen, kiveve hogy nincs párom. En sem latok kiutat ebbol. 25/F
2020. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
16-os, mi az, hogy nem látsz kiutat? Albérlet, anyád otthagyása, ez a kiút. Nem vagy felelős azért, aki tönkretett. Csak magadért vagy!
2020. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%
Én szeretem anyámat, tisztességgel felnevelt, de ha zsarolna, tönkre akarna tenni, nem segítenék neki, az biztos.
2020. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
46%
Otthonba ne tedd mert azzal egyenes úton a sírba küldöd. Mindegyik otthon ugyan olyan mocskos hely. Szarnak ott nagy ívben az idősek fejére, lerakják melléjük a kaját ha eléri és feltudja emelni akkor eszik iszik, ha nem akkor meg nem kap enni, mert hogy ott nem etetnek meg az hót ziher... Szeret otthonok a nagy fa*zt... oda csak meghalni rakjak az embereket..
2020. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Magyarországon szülőtartás van, egyébként pár éve, a segitsegre szoruló szùlőről koteles gondoskodni a nagykorú dolgozo gyereke.

Ez is, hogy a pároddal házasodj össze, és koltozzon oda, hát volt olyan párom, akit tobb evbe telt eltakarítanom az eletemböl.

2020. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!