Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rettentően figyelmetlen az...

Rettentően figyelmetlen az anyám, és aztán ha szembesítik vele a másikat kezdi okolni?

Figyelt kérdés

Amíg suliban vagyok anyám bejön a szobámba, felkapcsolja a lámpát, kinyitja az ablakot, elkezd portörölni és közben minden ott lévő cuccomat elrakja. Aztán meg nem emlékszik, hogy hova..


Ez eléggé zavar, egyrészt ,hogy turkál a dolgaim közt, másrész pedig azért, mert bejön a szobámba és random takarít. és az meg, hogy elrakja a dolgaimat, aztán nem emlékszik rá, hogy hova tette.. Kiakadok rajta.. És amikor meg kérdezem ,hogy úgy mégis hova tűnt az ablakpárkányon hagyott fülhallgató, töltő, elemek, zsepi, meg sok kis elektronikai kütyü, akkor azt mondja ,hogy azért nem találod, mert mindig rendetlen vagy.


Bssszameg!!! Mindig megtalálom amit keresek, nem véletlenül raktam oda! MInden nap a kezemben van, persze, hogy a legkényelmesebb helyre kirakom őket...

Olyankor 3 hétig nincs airpods. mert az ördög segge alatt sem találom...


És aztán: Felkapcsolva hagyja a lámpát, nyitva hagyja az ablakot, amitől kihűl a szoba, mint egy jégverem kb... Azán este, amikor hazaérek, már sötét van, mondom neki, hogy legalább csukd be az ablakot, tudod én is itt élek. A villanyt is lekapcsolhatnád néha.. (nem pont ilyen hangnemben) Azt meg rám fogja, hogy n miért vagyok figyelmetlen. Jah. aha. reggel hajnalban direkt nemkapcsolok sose lámpát, hogy "őfelsége" szobájába ne világítson be. Ez bevett szokásom, már évek óta nem kapcsolok reggel lámpát. Ablakot meg nyitok, ha szellőztetni akarok.


Még: Vécében felkapcsolva hagyja a villanyt, aztán amikor újra megy vécére lecsesz, hogy megint égve hagytam. Most vagy valami agyi gondja van és elfelejti, vagy direkt bszakszik velem....


2020. febr. 6. 15:35
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Amit írtam, hogy "már sötét van, mondom neki, hogy legalább csukd be az ablakot, tudod én is itt élek. A villanyt is lekapcsolhatnád néha.." ezt egyszer mondtam.. vagyis kétszer.. kb a 40. alkalom után.


mert elegem van már abból, hogy hazaérek, szar volt a napom, fáradt vagyok és egyből azzal kezdik köszönés helyett, hogy Szeretnéd te fizetni a számlákat? Én: öö nem?? Akkor kapcsold le a lámpádat ne égjen feleslegesen egész nap!


Belépek a szobámba, látom fel van húzva a redőny (azt sem húzom fel, hogy ne ébresszem fel anyámat) nyitva az ablak, ég a lámpa. (ha tudja, hogy ég akkor miért nem kapcsolja le, ha nem vagyok otthon???)

2020. febr. 6. 15:42
 2/28 anonim ***** válasza:
31%
Költözz el. Nyilván nagykorú vagy, saját keresettel rendelkezel, majd a saját házadban ugy rendezed a dolgokat, ahigy akarod.
2020. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagykorú, 17 vagyok.
2020. febr. 6. 15:54
 4/28 anonim ***** válasza:
19%
Nehogy már egy szobában úgy el lehessen rakni valamit, hogy 3 hétig nem találod meg. Hisztis vagy, és undorító, ahogy anyádról/anyáddal beszélsz.
2020. febr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Pedig de. Sok dolgom van, nagy a szoba, sok a fiók. És tényleg. Nem lehet megtalálni.
2020. febr. 6. 16:10
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
4, az én anyámnak úgy sikerül elrakni dolgokat, hogy az életben nem kerülnek elő
2020. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Egyből hisztis az, aki kiakad, mert már évek óta ez megy?
2020. febr. 6. 16:12
 8/28 A kérdező kommentje:

2-es. és a gyerek a szobájában nem rendezheti a dolgait úgy, ahogy akarja? Szerinted az természtes, hogy az anya pakol össze-vissza.


Annyi más posztot láttam már ilyenekről.. Ha az anya pakol a gyerek helyett, akkor ilyen rossz gyereketmég nem láttak, szegény anya, de amikor az anya pakol és a gyerek ne makarja, akkor meg persze, hogy az a normális..

2020. febr. 6. 16:16
 9/28 anonim ***** válasza:
58%
Pakold bele a kis cuccaidat egy fiokba, es akkor anyad nem latja ugy, hogy szem elott vannak es el kell oket pakolnia, es te is meg fogod oket talalni. Ugye milyen egyszeru??
2020. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha olyan sokszor elrakta már az ablakpárkányon tartott kütyüjeidet, hogyhogy nem jutott még eszedbe, hogy ahogy előzőleg írták, ne elöl, hanem kis dobozokban tárold ezeket? Pl. ikeás fiókos dobozkákban - én bizsukat tartok benne, de töltő meg ilyesmi is elfér a rekeszeiben. A dobozkákból 100%, hogy nem fog kipakolni.
2020. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!