Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rettentően figyelmetlen az...

Rettentően figyelmetlen az anyám, és aztán ha szembesítik vele a másikat kezdi okolni?

Figyelt kérdés

Amíg suliban vagyok anyám bejön a szobámba, felkapcsolja a lámpát, kinyitja az ablakot, elkezd portörölni és közben minden ott lévő cuccomat elrakja. Aztán meg nem emlékszik, hogy hova..


Ez eléggé zavar, egyrészt ,hogy turkál a dolgaim közt, másrész pedig azért, mert bejön a szobámba és random takarít. és az meg, hogy elrakja a dolgaimat, aztán nem emlékszik rá, hogy hova tette.. Kiakadok rajta.. És amikor meg kérdezem ,hogy úgy mégis hova tűnt az ablakpárkányon hagyott fülhallgató, töltő, elemek, zsepi, meg sok kis elektronikai kütyü, akkor azt mondja ,hogy azért nem találod, mert mindig rendetlen vagy.


Bssszameg!!! Mindig megtalálom amit keresek, nem véletlenül raktam oda! MInden nap a kezemben van, persze, hogy a legkényelmesebb helyre kirakom őket...

Olyankor 3 hétig nincs airpods. mert az ördög segge alatt sem találom...


És aztán: Felkapcsolva hagyja a lámpát, nyitva hagyja az ablakot, amitől kihűl a szoba, mint egy jégverem kb... Azán este, amikor hazaérek, már sötét van, mondom neki, hogy legalább csukd be az ablakot, tudod én is itt élek. A villanyt is lekapcsolhatnád néha.. (nem pont ilyen hangnemben) Azt meg rám fogja, hogy n miért vagyok figyelmetlen. Jah. aha. reggel hajnalban direkt nemkapcsolok sose lámpát, hogy "őfelsége" szobájába ne világítson be. Ez bevett szokásom, már évek óta nem kapcsolok reggel lámpát. Ablakot meg nyitok, ha szellőztetni akarok.


Még: Vécében felkapcsolva hagyja a villanyt, aztán amikor újra megy vécére lecsesz, hogy megint égve hagytam. Most vagy valami agyi gondja van és elfelejti, vagy direkt bszakszik velem....


2020. febr. 6. 15:35
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

"Megkérnem se kell, utasíthatom is, hiszen a, a gyerekem"


Nah. szörnyű egy anya vagy! És megkérdezted, hogy egyáltalán ő mit szól ahoz, hogy "utasítod"? Nem hiszem, hogy ő akart ide leszületni! Elég baj az neki, hogy ezen a világon él. Te komolyan nem voltál gyerek? Mert ilyen felfogással mintha neked kimaradt volna...


Annyi részre oszlik egy ház, amennyien laknak benne!


Ha már szültél egy gyereket, vállald, hogy ő is ember!

2020. febr. 6. 19:15
 22/28 anonim ***** válasza:
72%

Kerdezo!

Tanuld meg az erto olvasást. Hidd el nagyon hasznos dolog.

1, De, amíg kiskorú, jogom van beleszólni az életébe. Én vagyok érte a felelős. Erkölcsileg és jogilag is az én felelősségem minden tette, am8g nagykorú nem lesz.

2, Az ingatlan az enyém és a férjemé. A gyerekem nem tulajdonos, nincs része a házban, nem is lesz. Majd örökli, ha meghalunk.

3, Ugyan közöd nincs hozzá, de elmesélem miért probléma az ablakpárkányon tárolni a smink cuccot: a, oda süt a nap és megolvad a rúzs b, a macska simán szétkeni a "ja elfelejtettem visszatenni a kupakot" tust a falon meg a szőnyegen c, nem kis összegbe került a nyílászáró csere, így annyira nem ugrálok az örömtől, ha körömlakk folt van rajta.

4, Nem, nem lesz zárható a szobája. A házban két ajtó zárható, az első és a hátsó bejárati ajtó. Leírtam, de ugye nem tudsz értelmezve olvasni, hogy nem tör rá senki, felenk kopogni szokás.

5, Nem, nem tilthatja meg hogy bemenjek a szobájába. Az én házam, oda megyek be ahova akarok. Megkérhet rá hogy ne menjen be. De mint már harmadszorra irom, nálunk szokás kopogni és várni a válaszra is.

6, Nem, nem alszik engedélykérés nélkül másnál. Veled szöges ellentétben értelmes gyerek

7, Nincsenek zárak a szobákon, kopogás után ő is ugyanúgy bemehet mindenhova.

8, A feltételes módot szerintem alsóban tanulnak a gyerekek. Nyilván hiányoztál. A feltételes mód azt jelenti, x dolog lehetséges. Nem azt, hogy még is történik. Az utasíthatom is azt jelenti, megtehetem, nem azt hogy még is teszem.

9.Olyan szörnyű anya azért nem lehetek, ha pár hónapja az Anya szót tetováltatta magára, ugye?

10 Nem, egy ház annyi részre oszlik, ahány tulajdonosa van. Nálunk ez kettő, a férjem és én. Nálatok anyád-es apad, ha van. Te nem vagy tulaj.

2020. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Tök mindegy ki a tulaj, én is ott lakom! Nekem is van jogom egy magán helység kialakításához. Különben minek lakjak otthon? Haveromnál jobban megtisztelnek..


Sajnálom a gyerekedet. már kb 40-en röhögünk rajtad. ebből 7 felnőtt.. Siralmas.

2020. febr. 6. 19:50
 24/28 A kérdező kommentje:
Pontosan hány éves a gyereked?
2020. febr. 6. 19:50
 25/28 anonim ***** válasza:
83%
16 eves, csillagom. Tőlem röhöghetsz, attól nem leszel okosabb. Buta vagy mint a tök. Hiába hiszed azt, hogy körülötted forog a világ, nem így van. Ha ilyen kölköm lenne mint te, a 18. születésnapi ajándékod az lenne, hogy összepakolom a cuccodat és kiteszem az ajtó elé, miután lecseréltem a zárat az EN házamon.
2020. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
16 éves és tetoválása van? Már nem azért, de milyen anya vagy te? Ok, van egy felfogásod, valszeg fura gyerekkorod volt... De tetoválás? 16 éves lányra? Most legyen akármi.. Ez is bizonyítja, hogy nem vagy 100-as... :)
2020. febr. 6. 19:57
 27/28 anonim ***** válasza:
81%
16 évesen szülői beleegyezéssel lehet tetoválása. Jopar éve szeretett volna, az életcélja is az, hogy tetováló művész legyen, igyhat tőlem, a xaranyatol megkapta a 16. születésnapjára. Köszönöm szépen, csodás gyerek korom volt. Anyám épp úgy nevelt, ahogy én nevelem a lányomat. Menj aludni. Elég volt belőled. Nem vagy te több mint 12.
2020. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Öregszik, kotnyeles, fáradt, feledékeny, mindig keresi benned a hibát kicsi az önbecslése; és megpróbál téged is lenyomni, hogy a tiéd is legyen az, nem érzi fontosnak magát, és keresi rá a lehetőségeket, hogy fontos lehessen az életedben. Mert lehet, hogy azt akarja,hogy észrevedd, mert hiányol, mert nem foglalkozol már vele annyit mint kiskorodban, csak ha így áll a helyzet; akkor lehet, kicsit primkó is; merthogy ezt nem tisztességes, nyílt kommunikációval akarja/tudja megfogalmazni, hanem beleavatkozik az életedbe, a dolgaidba, hogy foglalkozzál vele; hogy fölhívja magára a figyelmet. Lehet, hogy azt igényli, hogy időnként ülj le vele pár -olyan 1-2 -órára, és beszélgess vele. Csak nem tudja normálisan, értelmesen a tudtodra adni, mert nincsenek meg az eszközei.

Amúgy én is utálom az ilyen sunyi pakolásokat. Nagyon föl lehet engem is húzni az ilyesmivel.

2020. márc. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!