Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rettentően figyelmetlen az...

Rettentően figyelmetlen az anyám, és aztán ha szembesítik vele a másikat kezdi okolni?

Figyelt kérdés

Amíg suliban vagyok anyám bejön a szobámba, felkapcsolja a lámpát, kinyitja az ablakot, elkezd portörölni és közben minden ott lévő cuccomat elrakja. Aztán meg nem emlékszik, hogy hova..


Ez eléggé zavar, egyrészt ,hogy turkál a dolgaim közt, másrész pedig azért, mert bejön a szobámba és random takarít. és az meg, hogy elrakja a dolgaimat, aztán nem emlékszik rá, hogy hova tette.. Kiakadok rajta.. És amikor meg kérdezem ,hogy úgy mégis hova tűnt az ablakpárkányon hagyott fülhallgató, töltő, elemek, zsepi, meg sok kis elektronikai kütyü, akkor azt mondja ,hogy azért nem találod, mert mindig rendetlen vagy.


Bssszameg!!! Mindig megtalálom amit keresek, nem véletlenül raktam oda! MInden nap a kezemben van, persze, hogy a legkényelmesebb helyre kirakom őket...

Olyankor 3 hétig nincs airpods. mert az ördög segge alatt sem találom...


És aztán: Felkapcsolva hagyja a lámpát, nyitva hagyja az ablakot, amitől kihűl a szoba, mint egy jégverem kb... Azán este, amikor hazaérek, már sötét van, mondom neki, hogy legalább csukd be az ablakot, tudod én is itt élek. A villanyt is lekapcsolhatnád néha.. (nem pont ilyen hangnemben) Azt meg rám fogja, hogy n miért vagyok figyelmetlen. Jah. aha. reggel hajnalban direkt nemkapcsolok sose lámpát, hogy "őfelsége" szobájába ne világítson be. Ez bevett szokásom, már évek óta nem kapcsolok reggel lámpát. Ablakot meg nyitok, ha szellőztetni akarok.


Még: Vécében felkapcsolva hagyja a villanyt, aztán amikor újra megy vécére lecsesz, hogy megint égve hagytam. Most vagy valami agyi gondja van és elfelejti, vagy direkt bszakszik velem....


2020. febr. 6. 15:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként esélyes, hogy a memóriája romlik annak, aki ilyeneket csinál. De magától nem tudja kontrollálni, szóval ha veszekedsz, a kettőtök közti viszonyt el fogod baltázni, de ő nem jön rendbe tőle.
2020. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
62%
Hát, én elég ritkán takaritok a gyerek szobájában, elvégre az övé, magánterület lehyen úgy, ahogy neki jó. Kivetel, amikor nemhogy már arra nincs hely, hogy a tiszta ruhát letegyek valahova, de nagyon bejutni se tudok, mert kb minden a foldon van. Ilyenkor szokott előfordulni, hogy első körben szólok neki, pakoljon össze. Ha ez nem jött össze, akkor a következő figyelmeztetes az, hogy ha ő nem pakol össze másnapra, én fogok. Ezek után jön a pakolás és takarítás. Na ez azzal jár, hogy ami a földön van, az nyilván nem szükséges, hiszen akkor nem ott lenne, hanem a helyen, ergo megy a kukás zsákba. Az ablakpárkányon tárolt sminkes cucca egy másik kuka zsákba, hiszen nyilván az se kell már, ha nem a makeup asztalan van, ahol van elegendő tárolóheyl. Ő is háborog rendesen, pedig ha takarítana maga után, nem kellene nekem csinálni és máris nem lenne mibe belekötnie.
2020. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
36%
Ne kérj takarítást.
2020. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy mit hol tárolok? És nem kértem anyámtól takarítást, nem is kell takarítani. Mint mondtam portörölni jár be (talán, mert rend van???) és elrakni a "kint" hagyott dolgokat. Minden kis "dobozka" tele van...
2020. febr. 6. 18:20
 15/28 A kérdező kommentje:
9-es. Nem sokkal nehezebb. Mivel nem látod, hogy hogy élek, nem hiszem, hogy tudnál tanácsot adni abban, hogy mit hogy pakolok. Itt most anyámról van szó, akink leírtam a viselkedését..
2020. febr. 6. 18:21
 16/28 A kérdező kommentje:

12-es. Úgy, aogy mondod. a gyerekszoba részben egy privát terület, nem egy közös "átjáró". És igen, az első, hogy ha neked nem tetszik a szoba, megkéred a gyerekedet. (mert az ő szobája, te nem is láthatnád, hiszen ő használja)


Nálam még sosem volt olyan helyzet, hogy "ne lehessen bejutni a szobába" Mindig rend van, minden a fiókokban van, vagy abban a 4 ikeás dobozban, ami az egyetlen polcon van a falon...:) Az ablakpárkány és az asztalom a két hely, ahova "lehet pakolni még" Telefont, airpodsot, órát ideiglenesen lerakom az asztalra vagy az ablakpárkányra, mert úgyis mindjárt felveszem és elviszem őket itthonról.


Jaaa és anyának is ugyanilyen a szobája. Van egy ékszeres doboza, kicsitható, kb 40x40x20 centi, tele van ezernyi nyaklánccal gyűrűvel, és még a doboz tetejére is rak. És mit vettem észre??? Hát nem azokat rakja ki, amiket naponta felvesz? Hogy ne kelljen keresni? Ezt kb 2 órája vettem észre.. Hát normális?

2020. febr. 6. 18:27
 17/28 anonim ***** válasza:
73%

"mert az ő szobája, te nem is láthatnád, hiszen ő használja"


Itt egy kicsit fogd vissza magad. Egyenlőre az én házam, ergo oda megyek be, ahova akarok és bizony az én szabályaim érvényesek. Megkérnem se kell, utasíthatom is, hiszen a, a gyerekem, ergo én nevelem és b, az én házam, egyedül nekem van jogom eldönteni, hogy milyen elvatasaim vannak a helysegeivel szemben. Az, hogy én megadkkm a gyereknek azt a szabadságot, hogy adott szintig úgy rendezze a szobáját ahogy akarja nem azt jelenti, hogy joga lenne kizárni, vagy nem beengedni. Nem szoktam zavarni, nem szoktam rátörni, kisgyermekkora óta kopogok, ha be akarok menni és megvárom a választ is, nem rendezem az a dolgait -a fent említett eseteken kívül-es nem nézek be a szekrényeibe. De ha egyszer eszébe jutna kitiltani, vagy zárat felszerelni, vagy hasonló okosság, másnap leszerelnem az ajtót.

2020. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
17. Hát ez eléggé rossz felfogás. Nincs jogod beleszólni a gyereked életébe. Lehetnek elvárásaid, lehet, hogy a Te házad, de onnantól, hogy egy másik emberrel élsz együtt már csak egy része a tiéd. De te döntesz erről. Nem kell gyereket szülni. És nincsenek gondok. Ha neked az baj, hogy a gyereked a SAJÁT szobájában az ablakpárkányra teszi a sminkkészletét a fiók helyett ott igazából már Veled van baj. Aztán meg majd ha felnőtt lesz, akkor nem fog beengedni a házába.. Ne élj vissza a hatalamddal! A gyereked is érző lény, neki is kell privát szféra és magánterület.
2020. febr. 6. 19:07
 19/28 A kérdező kommentje:
Beengedhet a gyerked, de ha így túlreagálod, abból nagyon nagyon rossz dolgok önnek majd ki. És igen, KELL zár a szobájára. Amihez neki van csak kulcsa. Hogy miért? Mert egy őrjöngő anya képes rárontani a gyerekére a legrosszabb pillanatban vagy akkor, amikor épp, hogy egyedüllétre lenne szüksége.
2020. febr. 6. 19:09
 20/28 A kérdező kommentje:

De, megtilthatja neked, hogy bemenjél a szobájába. És ha a tiltás ellenére bemész, akkor el fog szökni sé egy barátjánál fog aludni. És ne mondd, hogy én szóltam!!!


Ha Te megteheted, hogy nem engeded be a hálószobába vagy a dolgozóba, akkor ő is megteheti, hogy Téged nem enged be a szobájába. Nem elég neked, hogy az egész életét irányítod?

2020. febr. 6. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!