Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy valaki a gyerekeivel megélt pillanatairól készít youtube csatornát?

Figyelt kérdés

Remélem nem sértek szabályt, ha linkelek, de csak példaként szeretném bemutatni, mire gondolok.


Több ilyen youtube csatorna van, de


[link]


Igazából ő ihlette meg a kérdést. A csatornájára feltölt videókat a gyerekeiről és felrakja; a cikis pillanatokat is megosztja (mint pl a gyereke bepisil), meg a megható pillanatokat (pl testvérek összetartása egy agyműtét után).


Én úgy látom, a nagyobb gyerekek még élvezik is a helyzetet, van, amikor ők filmeznek.


Ebből kiindulva jutott eszembe, hogy szerintetek milyen, ha valaki a családjáról készít egy csatornát és mindent megörökít?


Van hátránya?


A gyereknek hasznos vagy inkább terhes egy ilyen csatorna?


Ti készítenétek ilyen csatornát? Miért?



2020. febr. 13. 21:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Hátrány, nem is kicsit. Elsősorban a pedofilok miatt, másodsorban 10-15 év múlva megtalálják ezt a gyermek barátai és csúf tárgyává teszik. Nem normális szerintem az olyen ember, aki azért akar "valakinek" tűnni, mert képes volt gyereket szülni.
2020. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

Én semmiképpen nem csinálnék ilyen csatornát, a régi babakorából meglévő képeket is lekorlátoztam már FBn régen.

Az indokom ugyanaz, mint amilyen indokkal tiltom a 11 éves lányomnak, hogy Instára, Tiktokra olyan tartalmakat tegyen ki, amelyeken ő szerepel.

Nem szabad magunkon ilyen mértékű támadási felületet hagyni. Ami ma vicces videónak tűnik, meg vicces képnek, az néhány év múlva válhat halálosan cikivé, kínossá is. És akkor már nem lehet visszacsinálni, mert ami egyszer a netre kikerül, az már örök...

2020. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Undorítónak tartom, a év óvjon minden gyereket az ilyen gusztustalan szülőktől. Számtalan kutatás mutatja, hogy ez mennyire káros a gyermek lélekfejlődésének.
2020. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%
Én YouTube-on olyan videót találtam régebben, hogy a szülő fürdeti a kislányát, vágod. Kitudja hány pedomaci látta már a videót és hiába törlölték, ami az internetre felkerült, az egyszerűen ott is marad.
2020. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Privátban kértetek konkrét példákat.


Itt van egy (véleményem szerint) negatív (azt meg külön jegyzem meg, hogy nem szép, hogy az apuka megpróbálja bepisiltetni a saját gyerekét) [link]


és egy (véleményem szerint) pozitív (tetszik például, hogy az agyműtét után mennyire összetartanak a testvérek és, hogy a szülők azoknak segítenének, akik hasonlón mennek át) [link]

2020. febr. 14. 19:05
 16/16 anonim ***** válasza:

Direkt nem nyitom meg.


Nekem már az is sok, mikor a facéra posztról minden áldott nap valaki valamit. Itt kirándul, ott ebédel, emitt pancsol, amott motorozik,ezzel vigyorog, azzal bazsajog...

Egyet megtanultál. Ahol sok a mosoly és az "irigylésre méltó" poszt, na OTT VAN A LEGNAGYOBB $Z@R A PALACSINTÁBAN.

2020. febr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!