Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem nézik jó szemmel...

A szüleim nem nézik jó szemmel, hogy 27 évesen még mindig náluk lakom. Szerintetek ez jogos, Ti hogy vélekedtek erről a kérdésről?

Figyelt kérdés

Nincs párkapcsolatom, nem is volt soha, én annyira nem érzem, de ebből a tényből be kell látnom, hogy biztosan van velem js valami probléma, hogyha objektív akarok maradni és nem csak siránkozni akarok...


A szüleim egyébként ezt sem nézik jó szemmel és úgymond szégyenlik, hogy az ennyi idős fiúknak nem volt még semmilyen kapcsolata nővel.

De ezt nem szokták hangoztatni...


Viszont azt egyre gyakrabban, hogy mekkora lúzer vagyok, hogy még nincs lakásom, sem önerőm hitelre, és hogy már nagyon nem velük kéne élnem ebben a korban...

Szerintem hónapokra vagyunk egy ultimátumtól.


Én nem tartom igazságosnak, hogy így állnak hozzám, mivel valóban rendelkezem egy BA diplomával, amivel nem tudtam elhelyezkedni és most fizikai munkás vagyok, relative alacsony bérrel... De 18 éves koromban Ők nyomták nagyon, hogy építészmérnökire jelentkezzek, mert "azzal nagyon jól lehet keresni", de akkor sem vették tudomásul, hogy ez többnyire nem igaz, mert nehéz vele elhelyezkedni és keveset lehet vele keresni, feketén dolgoztatnának, stb.

Ez a valóság.

Illetve még most sem veszik tudomásul, anyámtól a mai napig hallgatom, hogyha akkor rájuk hallgattam volna akkor nem itt tartanék...

Valóban nem, hiszem több évem ment volna el a semmire, kevesebbett dolgoztam volna, talán a mostani fizetésemnél is alacsonyabb bérért, vagyis még annyi megtakarításom sem lenne mint most.


Valamint azt sem hiszik el nekem, hogy a legtöbb fiatal úgy jut lakáshoz, hogy vagy a szülők támogatják Őket több millióval, vagy a nagyszülő ingatlanját megkapják.

Az összes munkatársam, aki saját ingatlannal rendelkezik, az így jutott hozzá.


De a szüleim teljesen hipokraták ebben a dologban, hiszen Ők maguk is a nagyszüleim házában élnek.

Apám soha nem élt máshol!

Az apja 14 éves korában halt meg, az anyja 30 éves korában, a családi házat pedig egyedül Ő örökölte, nincsenek testvérei.

Anyám pedig egészen addig a szülei házában élt vidéken és csak ezután jött le apámhoz, ide költözni...


Egyébként simán megtehették volna, hogy segítenek nekem lakást venni, de Ők hitelt vettek fel felújításra, amit amúgy simán tudnak törleszteni, már lassan le is jár, nem ezzel van a gond... Csak az kicsit bántó, hogy eszükbe sem jut/jutott a számomra félretenni, soha.

Miközben zavarja Őket, hogy olyan sikertelen vagyok, hogy még itt kell laknom...


És amúgy a hitel mellett is simán fére tudtak volna tenni, nem feltétlenül számomra, pusztán azért hogy legyen egy kis tartalék, de minden hónapban elszórják az összes pénzüket.

Kertibútorokra, vagy most pl. valami rózsát akarnak venni 100+ ezerért, kerti tavat is akarnak, meg halakat, amikor a kutyát is moslékkal etetik...


Meg 2 évente új tévét vesznek, pár éve 3D-set, pedig mondtam nekik, hogy nem fogják kihasználni a funkcióit és igazam is lett...


Most meg 4K-s tévét vettek pár hónapja, hiába hogy csak az IP tv-t nézik 90 százalékban, ahol még a HD sugárzás is ritka...



2020. febr. 17. 13:53
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

Egyébként én is dolgoztam suli mellett...

Én nappalin tanultam, 8-12 órát nem lehet így dolgozni minden nap.

De 4-6 órát majdnem mindennap dolgoztam.

Így hoztam a diplomát hármas átlaggal, de nagy megfeszűltem...


A kajámon kívűl sosem kellett semmimre kőlteni.

A szüleim 16 éves korom óta nem vettek nekem ruhát, ma is olcsó tesco és aldi márkás ruhákban járok, amiért anyám szintén szekál, de nekem erre van pénzem...

2020. febr. 17. 14:23
 12/60 anonim ***** válasza:
82%

"Tudod nem mindenki a pesti panelt veszi 50 milláért. Körbe kell nézni ennyi."


Vidéki városban ahol van munka is, 20 milliónál kezdődik az olyan egérluk panel, ami nem lepratelep.

2020. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:

Nem azért, de én is nézegetem az ingatlan hírdetéseket és egy felújítandó kis kertesház, még pilisben is 18-19 milla... Igen, Pest megye legrosszabb környékén is.


Kiváncsi lennék, hogy mégis hol, mennyiért vettél házat kedves 69%-os, levezethetnéd, hogy albérlet mellett miből tettél félre önerőre 6 év alatt.

2020. febr. 17. 14:27
 14/60 anonim ***** válasza:
38%

@14:27


Kis félre eső falvakba már kapsz 5-10 millióért omladozó vályog putrit.

2020. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
26%

Na azért azt hagyjuk már, hogy nem lehet megoldani ha nem akarom...

100 más embert tudok aki albi mellett tud félre tenni igaz ezek közt vannak párok is, mert úgy könnyebb és nem pesti lakosok.

Marhára nem kerestem szerintem többet, mint te. Csak én sokszor mentem szabik alatt is melózni máshobaa

Akkor megveregetem a hátam, hogy én albi mellett tudtam annyit félre tenni h vegyek egy saját házat szülői támogatás nélkül👏👏👏

2020. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

#14. Nyílván egy ilynért dolgozni 5-10 éveket sokkal jobb, mint 27 évesen a szülői házban lakni...

Befektetésnek is remek :)

Talán még felújítani sem lehet normálisan, meg tuti nincs víz,gáz csatorna, stb.

2020. febr. 17. 14:34
 17/60 anonim ***** válasza:
17%

Ha mások csak 10 millióért is egy lukat tudnának csak venni akkor nem jó helyen kerestek ennyi.

Irigység ha fájna egyeseknek.

2020. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
84%
Elmegyek akkor optikába és veszek szemüveget, hátha rosszul látom az ingatlan árakat. (nem, nem Budapesten és nem a Rózsadombon nézegetek)
2020. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
86%
Lehet hogy tényleg rossz helyen nézzük, esetleg te Kenyába vettél ingatlant?
2020. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
27%

Bp-től 60 km ;) bejárás jó.

Volt lakástakarékom havi 20 ezerrel fizettem, mint említettem van lakashitelem 9 millióért 3 szobás, garázs, konyha fürdő padlás pince nagy telek. Víz, gáz, 🤞⭐villany, szennyvíz volt és van benne ;)


Lehet, hogy a tulaj is már túlakart rajta adni ezért volt " olcsó 🤣


Lehet nyugodtan lepontozni

2020. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!