Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem nézik jó szemmel...

A szüleim nem nézik jó szemmel, hogy 27 évesen még mindig náluk lakom. Szerintetek ez jogos, Ti hogy vélekedtek erről a kérdésről?

Figyelt kérdés

Nincs párkapcsolatom, nem is volt soha, én annyira nem érzem, de ebből a tényből be kell látnom, hogy biztosan van velem js valami probléma, hogyha objektív akarok maradni és nem csak siránkozni akarok...


A szüleim egyébként ezt sem nézik jó szemmel és úgymond szégyenlik, hogy az ennyi idős fiúknak nem volt még semmilyen kapcsolata nővel.

De ezt nem szokták hangoztatni...


Viszont azt egyre gyakrabban, hogy mekkora lúzer vagyok, hogy még nincs lakásom, sem önerőm hitelre, és hogy már nagyon nem velük kéne élnem ebben a korban...

Szerintem hónapokra vagyunk egy ultimátumtól.


Én nem tartom igazságosnak, hogy így állnak hozzám, mivel valóban rendelkezem egy BA diplomával, amivel nem tudtam elhelyezkedni és most fizikai munkás vagyok, relative alacsony bérrel... De 18 éves koromban Ők nyomták nagyon, hogy építészmérnökire jelentkezzek, mert "azzal nagyon jól lehet keresni", de akkor sem vették tudomásul, hogy ez többnyire nem igaz, mert nehéz vele elhelyezkedni és keveset lehet vele keresni, feketén dolgoztatnának, stb.

Ez a valóság.

Illetve még most sem veszik tudomásul, anyámtól a mai napig hallgatom, hogyha akkor rájuk hallgattam volna akkor nem itt tartanék...

Valóban nem, hiszem több évem ment volna el a semmire, kevesebbett dolgoztam volna, talán a mostani fizetésemnél is alacsonyabb bérért, vagyis még annyi megtakarításom sem lenne mint most.


Valamint azt sem hiszik el nekem, hogy a legtöbb fiatal úgy jut lakáshoz, hogy vagy a szülők támogatják Őket több millióval, vagy a nagyszülő ingatlanját megkapják.

Az összes munkatársam, aki saját ingatlannal rendelkezik, az így jutott hozzá.


De a szüleim teljesen hipokraták ebben a dologban, hiszen Ők maguk is a nagyszüleim házában élnek.

Apám soha nem élt máshol!

Az apja 14 éves korában halt meg, az anyja 30 éves korában, a családi házat pedig egyedül Ő örökölte, nincsenek testvérei.

Anyám pedig egészen addig a szülei házában élt vidéken és csak ezután jött le apámhoz, ide költözni...


Egyébként simán megtehették volna, hogy segítenek nekem lakást venni, de Ők hitelt vettek fel felújításra, amit amúgy simán tudnak törleszteni, már lassan le is jár, nem ezzel van a gond... Csak az kicsit bántó, hogy eszükbe sem jut/jutott a számomra félretenni, soha.

Miközben zavarja Őket, hogy olyan sikertelen vagyok, hogy még itt kell laknom...


És amúgy a hitel mellett is simán fére tudtak volna tenni, nem feltétlenül számomra, pusztán azért hogy legyen egy kis tartalék, de minden hónapban elszórják az összes pénzüket.

Kertibútorokra, vagy most pl. valami rózsát akarnak venni 100+ ezerért, kerti tavat is akarnak, meg halakat, amikor a kutyát is moslékkal etetik...


Meg 2 évente új tévét vesznek, pár éve 3D-set, pedig mondtam nekik, hogy nem fogják kihasználni a funkcióit és igazam is lett...


Most meg 4K-s tévét vettek pár hónapja, hiába hogy csak az IP tv-t nézik 90 százalékban, ahol még a HD sugárzás is ritka...



2020. febr. 17. 13:53
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
78%

Te jól érzed magad otthon amúgy így ahogy vagy most?


Tudod mindegy, hogy ők mire költenek, mert attól neked nincs és még mindig otthon vagy.


Számomra is furcsa, hogy ennyi évesen se barátnő, se spórolt pénz...


Nekem se vett senki lakást. Meg is mondták, hogy nem tudnak segíteni anyósék. Tőlük esküvőre 200 ezret kaptunk. Az én családom adott nekem 1 milliót. Nem kértem sosem tőlük, nem is vártam el még ezt sem.

A férjemmel gyűjtöttünk össze önerőre és úgy vettünk lakást. A kapott pénzből még mindig van, rossz időkre tettem félre, ha gáz lenne, akkor ahhoz tudunk nyúlni. Nem akartam hülyeségre elkölteni. Csak átíratáshoz nyúltunk bele meg egy hűtőt kellett venni gyorsban.


Ne mástól várd a változást!

Itt az ideje spórolnod erősen! Aztán hajrá. Próbáld ki magad az életben szülők nélkül! Keress egy barátnőt magadnak!

2020. febr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy van spórolt pénzem...

Nem értem, hogy minek ír olyan, aki a leírást, meg legalább a kérdező kommentjeit sem hajlandó elolvasni egy kérdésnél.



Az a kevés barátom aki van, az nem költözne velem össze, mert mindnek van saját lakása, de mindet komolyan segítették a szülei ebben.

Ismeretlenekkel meg nem szeretnék összeköltözni... Annál még az is jobb ami most van, jobbak a szüleim akárhogy is, mint ismeretlenek, akik akár gyilkosok is lehetnek.

Az egyik munkatársamat is, akiről azt hittem hogy ismerem, nem rég tartóztatták le emberrablásért, meg egy csomóan drogoznak, pedig a legtöbb diplomás, hát még a teljesen ismeretlenek mit titkolhatnának el előlem, ha a lakótársaim lennének.


Egy szoba-fürdőszoba nem hangzik rosszul, ha találnék olyat Budapesten (mivel itt dolgozom) ami mellett továbbra is el tudnék tenni 120-130 ezret, vagyis 120-ból kijönnék rezsivel és kajával együtt, az jó lenne...

De eddig ilyet nem találtam, vagy max nagyon rossz környéken, és ott csótányok is voltak.


Az egyetemben is gondolkodom, de azért ez nem ilyen egyszerű, mert levelező tagozaton általában nem szombaton és vasárnap kell bemenni, hanem pénteken és szombaton... És majdnem egésznap.

Én havi 1*-2* szombaton is dolgozom, de pénteken mindig...

Ha meg is lehetne oldani, hogy ne kelljen ezeken a napokon bemenni, az akkoris havi 5-6 nap bevétel kiesés minimum.


De mivel lehet, hogy csak másik városban lévő egyetemre tudnék menni, még utazásra is kéne költenem...

2020. febr. 17. 17:32
 43/60 anonim ***** válasza:
34%

18 éves osztálytársam Skóciába felvételizett egyedül, megszervezte az iskolát, a kollégiumot, a munkáját, persze idegen nyelven. Nem fizettek neki a szülei többet, mint az első két hónap kollégium és az oda repülőjegy; azóta önellátó.


Másik osztálytársam London mellett tanul; harmadik Debrecenben él egyedül 17 éves kora óta. Igen, csak te vagy ilyen szerencsétlen👀😊

2020. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
40%

ne kifogást keres hogy ha nincs semmid akkor mi ėrt nem mész külföldre ,legtöbb munkára nėmetbe A1-A2 nyelv tudás elėg és mėg szållåst is adnak.

lehetetlen nincs sok esetben csak tehetetlen mama hoteles .

2020. febr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
48%
Jaaa...hát kifogásokat mindenki tud találni. Az a legkönnyebb. Akkor maradj ahol vagy amíg ki nem dobnak a szüleid.
2020. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:
A kifogás és az érv, vagy indok nem =
2020. febr. 17. 18:33
 47/60 anonim ***** válasza:
96%
Sokan azt csinálják, hogy bérelnek egy lakást a nyugati határnál, és kijárnak Ausztriába dolgozni. Kb 100-120-ért találnál igen jó lakást már magadnak, + 80 a kocsi fenntartása meg a bejárás, de kb 400 ezret keresnél, így maradna másra is. De ismerek olyat, aki a te fizetésedből nem kis lábon él, és még egy kis félszobás lakása is van ugyanebben a korban. Csak tenni kell érte. Havi 250-ből, szülőknél élve legalább havi 100-at illene félretenned. Az 2 év után majdnem 2,5 millió. 5 év után, már pedig annyi ideje már dolgoznod kellene, 6 millió, ami elég egy kis lakás önerőjéhez.
2020. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi!

Azt is átgondolom amit írtál, csak nincs autóm... És ez nem egy újabb kifogás, csupán egy tény, egy áthidalandó probléma.

Ha a nyugati határon tényleg lehet ennyiért lakást bérelni, amennyiért írtad, akkor tényleg érdemes lehet ezt az ötletet megvalósítani.


Írtam többször, hogy több millió forint félretett pénzem van...

Nem 6 millió, mivel csak kb. egy éve keresek ennyit mint most. 130-al kezdtem. És mondjuk szerintem az sem feltétlenűl elég egy lakás önerőjére, mivel viszonylag alacsony a fizum, nem biztos hogy 25 százalékkal megadja a bank a hitelt, illetve ha mégis, nem is tudom, hogy mennyi lenne a törlesztőm, de nagyon sok...

2020. febr. 17. 19:26
 49/60 anonim ***** válasza:
74%
Ne törődj a sértegetéseikkel; esetleges beszólogatásaikkal; te a gyűjtésre koncentrálj, és arra, hogy majd milyen jó lesz, amikor majd el tudsz költözni, és ott tudod hagyni őket. :) Tehát a cél lebegjen a szem előtt, arra koncentrálj:) Hátha müxik ilyen tudatos teremtéssel be tudod vonzani. :)
2020. febr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
71%
ausztriába tėnyleg sokan ingåznak nem csak kocsival jårnak dolgozni,hanem vonatal,buszal,vagy ha anyira közel van biciklivel,tehåt az nem akadåly hogy nincs kocsid ,keres szoba bėrletet,vagy munkás szållot,de van olyan munkahely ausztriåba is szerintem ami ad szållåst.ha lakåst,sok pėnzt ,kocsit szeretnėl iråny ausztria,tegyėl érte ne picsogj .
2020. febr. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!