Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem nézik jó szemmel...

A szüleim nem nézik jó szemmel, hogy 27 évesen még mindig náluk lakom. Szerintetek ez jogos, Ti hogy vélekedtek erről a kérdésről?

Figyelt kérdés

Nincs párkapcsolatom, nem is volt soha, én annyira nem érzem, de ebből a tényből be kell látnom, hogy biztosan van velem js valami probléma, hogyha objektív akarok maradni és nem csak siránkozni akarok...


A szüleim egyébként ezt sem nézik jó szemmel és úgymond szégyenlik, hogy az ennyi idős fiúknak nem volt még semmilyen kapcsolata nővel.

De ezt nem szokták hangoztatni...


Viszont azt egyre gyakrabban, hogy mekkora lúzer vagyok, hogy még nincs lakásom, sem önerőm hitelre, és hogy már nagyon nem velük kéne élnem ebben a korban...

Szerintem hónapokra vagyunk egy ultimátumtól.


Én nem tartom igazságosnak, hogy így állnak hozzám, mivel valóban rendelkezem egy BA diplomával, amivel nem tudtam elhelyezkedni és most fizikai munkás vagyok, relative alacsony bérrel... De 18 éves koromban Ők nyomták nagyon, hogy építészmérnökire jelentkezzek, mert "azzal nagyon jól lehet keresni", de akkor sem vették tudomásul, hogy ez többnyire nem igaz, mert nehéz vele elhelyezkedni és keveset lehet vele keresni, feketén dolgoztatnának, stb.

Ez a valóság.

Illetve még most sem veszik tudomásul, anyámtól a mai napig hallgatom, hogyha akkor rájuk hallgattam volna akkor nem itt tartanék...

Valóban nem, hiszem több évem ment volna el a semmire, kevesebbett dolgoztam volna, talán a mostani fizetésemnél is alacsonyabb bérért, vagyis még annyi megtakarításom sem lenne mint most.


Valamint azt sem hiszik el nekem, hogy a legtöbb fiatal úgy jut lakáshoz, hogy vagy a szülők támogatják Őket több millióval, vagy a nagyszülő ingatlanját megkapják.

Az összes munkatársam, aki saját ingatlannal rendelkezik, az így jutott hozzá.


De a szüleim teljesen hipokraták ebben a dologban, hiszen Ők maguk is a nagyszüleim házában élnek.

Apám soha nem élt máshol!

Az apja 14 éves korában halt meg, az anyja 30 éves korában, a családi házat pedig egyedül Ő örökölte, nincsenek testvérei.

Anyám pedig egészen addig a szülei házában élt vidéken és csak ezután jött le apámhoz, ide költözni...


Egyébként simán megtehették volna, hogy segítenek nekem lakást venni, de Ők hitelt vettek fel felújításra, amit amúgy simán tudnak törleszteni, már lassan le is jár, nem ezzel van a gond... Csak az kicsit bántó, hogy eszükbe sem jut/jutott a számomra félretenni, soha.

Miközben zavarja Őket, hogy olyan sikertelen vagyok, hogy még itt kell laknom...


És amúgy a hitel mellett is simán fére tudtak volna tenni, nem feltétlenül számomra, pusztán azért hogy legyen egy kis tartalék, de minden hónapban elszórják az összes pénzüket.

Kertibútorokra, vagy most pl. valami rózsát akarnak venni 100+ ezerért, kerti tavat is akarnak, meg halakat, amikor a kutyát is moslékkal etetik...


Meg 2 évente új tévét vesznek, pár éve 3D-set, pedig mondtam nekik, hogy nem fogják kihasználni a funkcióit és igazam is lett...


Most meg 4K-s tévét vettek pár hónapja, hiába hogy csak az IP tv-t nézik 90 százalékban, ahol még a HD sugárzás is ritka...



2020. febr. 17. 13:53
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
89%

Kedves saját igatlanú kommentelő. Nem tudom miért akarsz meggyőzni másokat arról hogy Magyarországon milyen könnyű saját házhoz jutni, mert nem az. :D

23 évesen itthon ülök egy alapdiplomával, egy gyárba megyek güri munkázni, mert akárhova küldtem az önéletrajzom elhajtottak. Most 150-ért dolgozok. Egy jó állapotú, jö környéken lévő ház mondjuk Pest megyében, ami közel van Pesthez, és amiben van legalább 2 szoba ha gyereket akarok, olyan 40 millió körül van. Annak az önereje 10 millió kb ha 25%-al számolok? És még utána 20 évig legalább hitelt fizetek. Te máris könnyebben vagy. Lakástakarék? Baratodnak már baba kora óta gyűjtenek? Máris van valamid, nem egyedül teremtesz meg 10 milliót, vagy esetleg többet. Igen, itt putri falván a Tiszántúlon 5-10 millióért is lehet lakást kapni, barátnőm is 5 millióért vette. Ja, hogy 60 km-re van a legközelebbi nagyváros, addig meg csak falvak egy egy Tescoval? Mondok jobbat, szted a 150-ből ha elmegyek albiba egy nagyvárosba, fizessek csak 90 ezret érte? És akkkor még nem ettem, nem vettem magamnak semmit. :) Miből rakok félre? Adj már valami tippet légyszi.

2020. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
84%

69% Ha nem tetted volna hozzá ezt a "lehet irigykedni" Norbi szintű érvet, akkor még normális is lett volna a mondanivalód...mondjuk az általad emlegetett ingatlanokkal k-rvára vigyázni kell, mert ezer rejtett hibája lehet, amire aztán rámegy az ember gatyája-mentális egészsége (nem, nem irigykedésből írom, jelenleg kertes házban élünk és majdnem egy évtizedig puritán módon éltünk, hogy ezt megtehessük).


Jó régen, 26 éves koromban én is a szülői házba kényszerültem, mert megszűnt a munkahelyem. Apám folyamatosan (mondjuk ő egész életemben ezt csinálta, velem és tesómmal is, tesóm érzelmi nyomorék lett...) építette le az önbizalmam, minden lépésemre tett valami megjegyzést. Én megértettem őt is, de borzalmas volt a napi szintű csesztetése. Nekem még az is jobb volt ennél, hogy egy kis lyukban éljek, másokkal megosztva az albérletet. Ez az opció egyáltalán nem játszik?

2020. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
100%
""A fiatalok többsége, 44 százaléka, azonban még mindig a család - szülők vagy rokonok - tulajdonában lévő lakásban él." (persze kivéve ha gyakoris)" Itt már mindenki az anyaméhben felelősségteljes, hibátlan ember, aki keményen dolgozik és úgy pottyan ki, hogy felméri a világ helyzetét egy pillantással.
2020. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
80%
Most gonosz leszek de úgyérzem mi sorban adjuk az ötleteket de valahogy semmilyen megoldás nem jó neked. 250 bol el tudnál már menni albérletbe, ígyis úgyis a fele elmegy a szüleidre, akkor már inkább albérlet. Pl egy szobát kiveszel tudom akkor erre az lenne a kifogas hogy csak egy szobád van...de már is kevesebbet kell kiadni a fizetésedből kicsit önállósodsz , összeszeded magad, lehet találsz barátnőt , neki is van önrésze, érted valamerre el kellene indulni hogy haladj...nem élhetsz mindig anyucinál mert kényelmes
2020. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
93%
Keress lakótársakat és béreljetek közösen egy lakást. Úgy egy főre 30-50 ezer jut. Bár kérdés hol is laksz. Onnantól eltudod dönteni milyen irányba akarsz tovább lépni. Ha tanulni akarsz valamit ott a levelezős lehetőség amellett rendesen lehet dolgozni is. Ne hallgass a szüleidre. Magad miatt válj le róluk. Lehet nehezebb lesz de csak a hasznodra válik ha nem mérgeznek tovább a kioktatásaikkal.
2020. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
28%

32es ezt azoknak írtam akik lepontoztak, mert az elején semmi rosszat nem írtam, mert azzal kezdtem h nálam kiverte a biztosítékot.

Környékén nem voltam anno a havi 250 ezres fizunak, albérletben voltam és mégis tudtam félre tenni.


Belém kell kötni másnak, hogy mert biztos putrit vettem. Falfestéken kívül meg ami nekem igények volt berendezésen kívül nem költöttem másra.

Mert bizony nem csak 50 millás házak a jók. Lehet rejtett hibája, átnéztük eddig nincs. De a 30 millasnak is lehet még akkor is ha újépítésű.


Csak azt nem vágom miért azt kell fikázni aki kevesebb pénzből, szülői támogatás nélkül, mert bizony az is támogatás ha otthon laksz és csak a fizud felét adod oda.. albi még drágabb.


250 ezerbőp bőven lehet félretenni

2020. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
56%

Az én szüleimnek több ingatlana is áll üresen. Mégis albérletben laktam és nem jutott az eszembe élősködni a nyakukon, mivel felnőtt ember vagyok.

Én se értem semmit a diplomámmal, és? Indítottam egy vállalkozást. Csak akarni kell, hogy jobb életed legyen és tenni érte!

2020. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
12%

31-es! 🤣🤣🤣

BARÁTNŐM ÉS A PASIJÁNAK GYŰJTÖTTEK BABA KORA ÓTA.🤣🤣🤣 Értelmező olvasás megy?

NEKEM volt lakástakarékom és egyedül az én nevemen van hitel.

Nem kerestem anno többet nálad raktárban pesten.


Könnyebb helyzetből indultam volna?🥱🤔

2020. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
97%
Nekem van olyan barátnőm is, aki a 12 milliós lakásába kapott a családtól kb 8 milliót, de még így is sír a szája, hogy keveset kapott. Mikor mondom neki, hogy én meg semmit nem kaptam, mintha meg sem hallaná...
2020. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
31%

Sőt csak megsúgom azért hogy legyen pénzem napi 200km-t utaztam ez akkor napi 6 óra oda vissza csak a volán meg bkk bérletem volt 80 ezer ft... Mégis utaztam napi 6órát szaros 260 ezres havi fizuból és én 4műszakba voltam. Hajnali 4kor mentem h reggel 8ra beérjek 4kor végeztem este 7re értem haza

Bpre kellett járnom melóba, mert ha otthon dolgoztam volna gyárba akkor kaptam volna 3 műszakra 140et

Lakástakarék be volt fizetve akkor is. Nem kell messzire menni, mert ez 2018 szeptembertől április és tavaly vettem a házat

Engedtess már meg, hogy ha ilyen áldozatot hoztam akkor örüljek neki, mert áruld már el te vagy te vagy a másik meg a harmadik utaznátok-e napi 6 órát hogy ledolgazgass még 8at hogy egynap vehess egy kecót ami nem rohad rád az első tavaszi szélbe? Olcsó volt ennyi nem putri ennyi... Lehet mákom volt,de most ezért xar vagyok? :) Hát legyek különösebben nem zavar. Hoztam áldozatot érte.

2020. febr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!