Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem nézik jó szemmel...

A szüleim nem nézik jó szemmel, hogy 27 évesen még mindig náluk lakom. Szerintetek ez jogos, Ti hogy vélekedtek erről a kérdésről?

Figyelt kérdés

Nincs párkapcsolatom, nem is volt soha, én annyira nem érzem, de ebből a tényből be kell látnom, hogy biztosan van velem js valami probléma, hogyha objektív akarok maradni és nem csak siránkozni akarok...


A szüleim egyébként ezt sem nézik jó szemmel és úgymond szégyenlik, hogy az ennyi idős fiúknak nem volt még semmilyen kapcsolata nővel.

De ezt nem szokták hangoztatni...


Viszont azt egyre gyakrabban, hogy mekkora lúzer vagyok, hogy még nincs lakásom, sem önerőm hitelre, és hogy már nagyon nem velük kéne élnem ebben a korban...

Szerintem hónapokra vagyunk egy ultimátumtól.


Én nem tartom igazságosnak, hogy így állnak hozzám, mivel valóban rendelkezem egy BA diplomával, amivel nem tudtam elhelyezkedni és most fizikai munkás vagyok, relative alacsony bérrel... De 18 éves koromban Ők nyomták nagyon, hogy építészmérnökire jelentkezzek, mert "azzal nagyon jól lehet keresni", de akkor sem vették tudomásul, hogy ez többnyire nem igaz, mert nehéz vele elhelyezkedni és keveset lehet vele keresni, feketén dolgoztatnának, stb.

Ez a valóság.

Illetve még most sem veszik tudomásul, anyámtól a mai napig hallgatom, hogyha akkor rájuk hallgattam volna akkor nem itt tartanék...

Valóban nem, hiszem több évem ment volna el a semmire, kevesebbett dolgoztam volna, talán a mostani fizetésemnél is alacsonyabb bérért, vagyis még annyi megtakarításom sem lenne mint most.


Valamint azt sem hiszik el nekem, hogy a legtöbb fiatal úgy jut lakáshoz, hogy vagy a szülők támogatják Őket több millióval, vagy a nagyszülő ingatlanját megkapják.

Az összes munkatársam, aki saját ingatlannal rendelkezik, az így jutott hozzá.


De a szüleim teljesen hipokraták ebben a dologban, hiszen Ők maguk is a nagyszüleim házában élnek.

Apám soha nem élt máshol!

Az apja 14 éves korában halt meg, az anyja 30 éves korában, a családi házat pedig egyedül Ő örökölte, nincsenek testvérei.

Anyám pedig egészen addig a szülei házában élt vidéken és csak ezután jött le apámhoz, ide költözni...


Egyébként simán megtehették volna, hogy segítenek nekem lakást venni, de Ők hitelt vettek fel felújításra, amit amúgy simán tudnak törleszteni, már lassan le is jár, nem ezzel van a gond... Csak az kicsit bántó, hogy eszükbe sem jut/jutott a számomra félretenni, soha.

Miközben zavarja Őket, hogy olyan sikertelen vagyok, hogy még itt kell laknom...


És amúgy a hitel mellett is simán fére tudtak volna tenni, nem feltétlenül számomra, pusztán azért hogy legyen egy kis tartalék, de minden hónapban elszórják az összes pénzüket.

Kertibútorokra, vagy most pl. valami rózsát akarnak venni 100+ ezerért, kerti tavat is akarnak, meg halakat, amikor a kutyát is moslékkal etetik...


Meg 2 évente új tévét vesznek, pár éve 3D-set, pedig mondtam nekik, hogy nem fogják kihasználni a funkcióit és igazam is lett...


Most meg 4K-s tévét vettek pár hónapja, hiába hogy csak az IP tv-t nézik 90 százalékban, ahol még a HD sugárzás is ritka...



2020. febr. 17. 13:53
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
55%

27 éves vagy, évek óta dolgozol és otthon élsz, semmire nem kell költened. Ha akartad volna, már meglenne az önerőd.

Ha mást akartál volna tanulni, azóta meg lenne a papírod.

Lehet kifogásokat keresni és a szüleid okolni mindenért, de attól még ez a te életed és kizárólag te vagy felelős érte.

Persze igazságtalan, hogy más kap lakást, te nem. Megertem, de attól még megtehetted volna az utóbbi években, hogy minden forintot félre teszel.

Képzeld el, hogy rengetegen kénytelenek elköltözni 18 évesen. Szerinted albérlet és saját háztartás vezetése mellett mennyire egyszerű önerőt gyűjteni? Otthon élve ezerszer könnyebb. Mások meg rád irigykedhetnének, mert neked könnyebb.

Próbálj megbékélni azzal, amit neked dobott az élet és kihozni belőle a legjobbat.

Neked kell tenni, ne várj másra.

2020. febr. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
62%

51# vagyok, ahhoz meg semmi közöd, hogy a szüleid milyen tévét vesznek meg milyen felújítást csinálnak. 27 éves vagy, felneveltek, tanítattak, most is lakhatsz náluk. Légy hálás, azért, amit kaptál. Ez a követelőzés meg irigykedés, hogy mire költenek nagyon gáz. Felnőtt emberek, arra költik a fizetesuket, amire akarják.

Nem mellesleg ha neked ilyen elvarasaid vannak velük szemben, gondold már át, hogy te mit tudnál nyujtani majd a saját gyerekeidnek? Te alájuk tudnál tenni majd egy házat, úgy, hogy neked sincs most?

Tényleg ne a szüleidet okold. Tegyél érte, hogy a te gyerekeidnek könnyebb legyen. Ez van.

2020. febr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
78%

27 évesen rohadt gáz a szüleidet okolni a saját életképtelenségedért. Azt írtad tudsz angolul. Lehet menni SSC-be többet keresni. Lehet menni Angliába dolgozni. Saját tapasztalat: havi 150 font a szállás meg a kaja hotelos munkáknál és 1500-öt keresel. Simán havi 1200 fontot félre lehet tenni. Tapasztalat sok helyre nem kell. Féléves szezonos munkák is vannak, haza tudsz jàrni télen. Nekem sok ismerősöm így vett lakást, nem a szülei tolták alá. Kimész 3-4 évre, ami valójában 2 év kb, mert a szezon max 8 hónap és a többi 4 itthon (addig pl barmixer tanfolyamot végzel, hogy kint jobb munkákat kapj). Több ismerősöm is így vett megyeszékhelyen lakást hitel nélkül. Ha Pesten vennél,akkor meg bőven megvan az önerő.

Másokot okolni könnyű, de 27 évesen azért már nem ártana talpra állni és igaza van a szüleidnek. Németországba is lehrt menni gyárba,oda nem kell a német, ott meg 1500 euró minimum. Szintén vannak szállásos munkák.

Aztán a következő kifogásod a levelező. Nem tudom, hogy honnan veszed,hogy pénteken is suliba kell járni. Én csak szombaton járok, barátnőm szintén. Minden más ismerősöm is csak szombatonként. 1 csajt ismertem,akinek néha péntek este is voltak órái a Pázmányon. Ezért megbeszélte a főnökkel,hogy pénteken előbb kezd és előbb végez. Egyik barátnőm 35 évesen kezdte az egyetemet, szóval a kor sem lehet a kifogásod. Munka mellett is simán elvégezhető egy piacképes szak, munka előtt vagy után tanulsz meg vasárnap.

Na, jöjjön a 100. kifogásod. Barátnőd akkor lesz, ha végre életképes leszel és nem mamahotelezel 27 évesen.

Írj még 5 kifogást, mindegyikre fogok tudni megoldást írni.

Üdv. Egy 26 éves lány akit sosem támogattak a szülei és mégsem mamahotelezik ennyi idősen.

2020. febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

Én jártam olyan levelező tagozatra, ahol rendszeresen voltak órák pénteken is, reggel 9-től. Tehát pénteken is , szombaton is.

Meg ezt még talán itt olvastam, vagy nemtom, hallottam valahol, hogy valahol meg ráadásul olyan a levelező tagozat, hogy semmi köze a hétvégéhez, hanem kedd-szerda.

2020. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
38%

Sokaknál van ez így. Nekem 18 éves koromtól dolgoznom kellett, fizetni a rezsi több mint felét és magamnak a kaját, mindent. Egyetemre csak évekkel később tudtam menni, addig rohadhattam gyárban.

Anyám ezt akarta, ő is gyárban dolgozott.

24 évesen költöztem el, mert már jó ideje csak azt hallgattam mekkora semmirekellő parazita féreg vagyok. Dögöljek meg, akasszam fel magam, szívből kívánja hogy ne éljek sokáig. Kirakott nekem egy doboz rivotrilt is hogy vegyem be, meg ilyenek.


"Én ennyi idősen nem laktam anyám nyakán". Mindig ezt nyomatta.

Ebben igaza van, mert felcsinálták 17 évesen, otthagyta a sulit és apámékoz költözött. Tehát ő apámon, és az ő szülein élősködött. Nem dolgozott kb 36 éves koráig, amíg elváltak. Utána belerángatta apámat egy hitelbe, hogy legyen neki kezestárs, a hitelt nem fizette és így lett a háza is.

Megdolgozott érte.

2020. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
49%

OFF:Nagy városban élek munka is van és kb 8 millió egy felújitott panel.Kertvárosi részen,normál állapotú kertes ház(nem lepukkant, összkomfortos tégla ház)10 millió, ja bocs 8 és félért is lehet venni,pont a szomszéd adta el annyiért tavaly. Persze van új építésű is 25 millióért :)

Nem értem egyesek hol néznek házat.


De hogy azért a kérdésre is válaszoljak,nem sokat tehetsz. Más generáció,más felfogással. Felesleges vitatkozni. Próbálj elköltözni albérletbe aztán kiforrja magát.

2020. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
54%

#56-os akkor remélem olvastad a kommentjeimet az első is pl.az enyém. Én vagyok az a " kedves saját házzal rendelkező komis" én lettem leoltva, hogy putris házat vettem biztos ennyiért 🥱🥱🥱


Sajnos egyesek elrugaszkodnak a valóságtól, lehet a tiéd is putri lenne nekik. Mert ami már nem 2 szintes medencés az putri :)

2020. febr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:

Azok a szakok amik nekem jók lennének, azok levelezőn mind pénteken és szombaton vannak, majdnem egésznap és még messze is vannak tőlem...


Most komolyan meg kéne vennem egy ilyet?


[link]


Budapestről tényleg költözzek pilisre vagy ózdra az ország, de talán a kontinens legszegényebb helyeire, két dögkút közé, ahol ráadásul bármikor beköltözhetnek hozzám a szipus cigányok és a közbiztonság a nullával egyenlő?

Nem őrültem meg.


Aztán még járhatnék munkába is órák alatt vonattal... Mert a környéken NINCS munka! Ha van, az is veszélyes és minimálbéres!


És nem, nem medencés villát akarok, a rózsadombon, de a kettő között van egy csomó minden.

Ezt kéne felfogni!


Mondjuk egy 35m2-es lakás a XX. kerületben, Csepelen, vagy Szigetszentmiklóson.

2020. febr. 20. 15:54
 59/60 anonim ***** válasza:

Miért kéne két dögkút közé? Nem látod a fától az erdőt nagyon! Ha nem akarsz a lakás meg a munkahely közt ingázni egy órát te dolgod,de most én is szégyelljem magam, mert vettem vidéken egy házat? Teljesen kulturalt hely nincsenek kisebbségiek és van jó fizum mert nem vagyok rest bejárni.

Senki nem mondta h borsodba meg ténylegesen ezekbe a putrikba kell menni. Ott van pl. Eger is, Hatvan, Bag, Tura, ahol van meló és a környező térség se rossz.

2020. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Egyébként meg amit belinkeltél ház külső belső tisztasági festés meg bebútorozás... Alap igényeket kielégíti, nem néztem további adatokat mert nem érdekel. Víz villany stb gondolom van benne meg azt is nézzed hogy van egy kipaszott nagy kert rész. Azért nem mindegy h pl meló után egy ilyenre mész haza és pl.kiülsz a kertbe egy sörrel... Nem. 35 nmen nyomorogsz.


De te tudod az meg h lényegében lusta vagy utazni az meg már a te bajod tudod ha vki akar vmit akkor komprumisszomat kell magával kötni.


Én se akartam otthon a putriba megrohadni, ezért felemeltem a seggem 19 évesek felköltöztek pestre stb stb...

Felkelek szépen reggel bemegyek dolgozni egy- egy óra szerintem Pesten is utazol ennyit. Szigetszentmiklósról pest se kevesebb idő... Nem baj?

2020. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!