Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyivel fontosabb az anyagi...

Mennyivel fontosabb az anyagi dolgoknál az érzelmi jólét egy családban?

Figyelt kérdés
Én úgy látom hogy a legtöbb családban ahol az anyagi stabilitás nem igazán van meg ott a stabil érzelmi állapotok sem igazán vannak meg. Ezek a családok állandóan az anyagiakra panaszkodnak, még is szerintem az érzelmi jólét sokkal fontosabb és egy kis önreflexióval sokkal könnyebben meg lehetne oldani.
2020. febr. 19. 12:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Emlékszem egyszer facebookra rakott ki valaki egy grafikát (nem valódi fénykép volt) ahol a gyereknek felemás cipoje volt mégis "boldogan" mosolyogtak, meg odaírtak valamit hogy ettol még mindent megadnak a szegény családokban a gyereknek. NA EZ az ami NEM igaz és egy nagy fantazmagória. Szegény családban nottem fel, anyámék olyanok voltak mint az elmebetegek, nulla empátia, mindenért én voltam a hibás amikor éppen nem egymásra mutogattak és egymást gyulölték. A szomszédoknál is hasonlókat láttam, hogy csak veszekedni tudnak a gyerekeikkel akik öt éves korukra már a káromkodás mesterei. Szóval nem igaz hogy az anyagiak nem fontosak. A Maslow piramis szerint is az például. Amúgyis a magyar az különösen anyagias fajta, lehet persze hogy ez zsidó ráhatás is, de felmérések szerint számos ország van ahol szegényebbek az emberek, mégis boldogabbak.
2020. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az 1es maximálisan jól leírta.

Képmutató és demagóg dolog azt hinni ,hogy korgó gyomorral és fázva egy fűtetlen szobában lehet valaki nagyon boldog.

2020. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szegényen nem egyszerű vidamnak lenni. Ebben igazat adok az előttem lévőknek. De! Azt en is eszrevettem hogy a gondolkodas kihat a jólétre és jól létre is. Ha máshogy kezeled a problémat, vagy nem mindig azt nézi az ember ami nincs jobb a légkör. És igen szüleim tapasztalatabol kiindulva azt lattam hogy a szegenyes gondolkodast szegenyseg is veszi körül.Vettek egy kis házat viszonylag közel a munkahelyhez/ iskolahoz. Nekem anno tinikent kb 20 perc volt gyalog, nagyon örültem h közel van. De anyam nem birt nyugodni hogy nincs autonk. A regi bedöglött. Csak azt lattak hogy nincs. Azt nem hogy nem is feltetlen kell. Igy aztan persze tőke nelkuli hitelt vettek fel. Mas hitel is volt. Évekig szó szerint nyögtük a devizahitelt. Ugye a forint meg gyengült. Ráment a kapcsolatuk is az allando idegessegre, gondokra. Utolag persze latszik hogy ha egy kicsit is elegedetgek lettek volna nem taszitjak magukat nagyobb szegenysegbe. Valahogy egyensúlyra kellene törekedni. Nem egyszerű az biztos.
2020. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!